2025-2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 1/26 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 796 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 383 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 329 мың теңге;
2) шығындар – 50 796 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 732 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 046 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 81 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 529 мың теңге;
2) шығындар – 47 732 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 840 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 441 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 399 мың теңге;
2) шығындар – 42 840 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 565 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 348 мың теңге;

О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 1/26
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 796 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 383 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40 329 тысяч тенге;
2) затраты – 50 796 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 732 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 046 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 81 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 34 529 тысяч тенге;
2) затраты – 47 732 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 840 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 441 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 31 399 тысяч тенге;
2) затраты – 42 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 906 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 348 тысяч тенге;

2) шығындар – 45 079 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Октябрь ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 722 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 842 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 880 мың теңге;
2) шығындар – 40 722 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Песчан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 426 091 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 948 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 183мың теңге;
трансферттер түсімі – 407 960 мың теңге;
2) шығындар – 426 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 384 177 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 110 549 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 032 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 407 мың теңге;
трансферттер түсімі – 268 189 мың теңге;
2) шығындар – 384 177 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 174 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 913 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 184 мың теңге;
2) шығындар – 44 174 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

2) затраты – 45 079 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
9. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 722 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 842 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 20 880 тысяч тенге;
2) затраты – 40 722 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
10. Утвердить бюджет Песчанского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 426 091 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 948 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 183 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 407 960 тысяч тенге;
2) затраты – 426 091 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 384 177 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 110 549 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 032 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 407 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 268 189 тысяч тенге;
2) затраты – 384 177 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 174 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 913 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 184 тысячи тенге;
2) затраты – 44 174 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
13. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 454 491 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 691 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 32 159 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 019 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 29 168 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 38 274 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 304 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 22 771 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 552 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 400 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 93 411 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 48 279 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 463 мың теңге.
14. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
353 123 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
99 639 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 354 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
3 500 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;

5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
13. Предусмотреть в бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 454 491 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 35 691 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 32 159 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 019 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 29 168 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 38 274 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 304 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 22 771 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 29 552 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 17 400 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 93 411 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 48 279 тысяч тенге;
Сельский округ Томарлы 33 463 тысячи тенге.
14. Учесть целевые текущие трансферты на 2025 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
353 123 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
99 639 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 354 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3 500 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;

5 500 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
2 290 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариялық тазалығын қамтамасыз етуге;
223 487 мың теңге – ауылды елді мекендерді абаттандыру жұмыстарын жүргізуге;
17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және баспанасыздарды жерлеуге;
17 900 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.

5 500 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
2 290 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
223 487 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;
17 900 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.