Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
Постановление акимата района Тереңкөл Павлодарской области от 28 октября 2024 года № 263/8
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат района Тереңкөл ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл" в новой редакции.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл" в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
Аким района А. Мангутов
Утверждено
постановлением акимата
района Тереңкөл
от 28 октября 2024 года
№ 263/8
Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл" (далее – отдел предпринимательства и сельского хозяйства) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предпринимательства, сельского хозяйства и туризма на территории района Тереңкөл.
2. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства не имеет ведомств.
3. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Тереңкөл ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 28 қазандағы № 263/8 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Тереңкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже жаңа редакцияда бекітілсін.
2. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Аудан әкімі А. Маңғұтов
Тереңкөл ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 28 қазандағы
№ 263/8 қаулысымен
бекітілген
"Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі) Тереңкөл ауданының аумағында кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және туризм салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің ведомстволары жоқ.
3. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі ұйымдық-құқықтық нысанындағы мемлекеттік мекеме ретінде заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя отдела предпринимательства и сельского хозяйства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности отдела предпринимательства и сельского хозяйства утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 140600, Республика Казахстан, Павлодарская область, район Тереңкөл, село Теренколь, улица Тәуелсіздік, 238.
10. Настоящее Положение является учредительным документом отдела предпринимательства и сельского хозяйства.
11. Учредителем отдела предпринимательства и сельского хозяйства является государство в лице акимата района Тереңкөл.
12. Финансирование деятельности отдела предпринимательства и сельского хозяйства осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Отделу предпринимательства и сельского хозяйства запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями отдела предпринимательства и сельского хозяйства.
Если отделу предпринимательства и сельского хозяйства законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
14. Режим работы отдела предпринимательства и сельского хозяйства устанавливается в следующем порядке: с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов при пятидневной рабочей неделе, выходные дни: суббота-воскресенье.
Глава 2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
15. Целями деятельности отдела предпринимательства и сельского хозяйства являются содействие экономическому росту и достижение качественно нового уровня конкурентоспособности агропромышленного комплекса и отраслей малого и среднего бизнеса, реализация на районном уровне государственной политики развития сельского хозяйства, предпринимательства, туризма, обеспечение мониторинга и анализа исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере малого и среднего бизнеса и агропромышленного комплекса.

6. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 140600, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 238.
10. Осы Ереже кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құрылтайшысы Тереңкөл ауданының әкімдігі тұлғасындағы мемлекет болып табылады.
12. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
13. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
14. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
2-тарау. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты, қызметінің мәні, міндеттері мен өкілеттіктері
15. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі қызметінің мақсаты экономикалық өсуге жәрдемдесу және агроөнеркәсіптік кешен мен шағын және орта бизнес салаларының бәсекеге қабілеттілігінің сапалы жаңа деңгейіне қол жеткізу, аудандық деңгейде ауыл шаруашылығын, кәсіпкерлікті, туризмді дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыру, шағын және орта бизнес және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің орындалуына мониторинг пен талдауды қамтамасыз ету болып табылады.

16. Предметом деятельности отдела предпринимательства и сельского хозяйства является осуществление мероприятий по реализации государственной политики развития предпринимательской деятельности, сельского хозяйства и туризма на территории района Тереңкөл.
17. Задачи:
1) реализация государственной политики в области развития предпринимательства, агропромышленного комплекса и туризма;
2) развитие районной инфраструктуры в целях поддержки предпринимательства, сельскохозяйственного производства и туризма;
3) разработка мер по созданию условий, благоприятствующих развитию предпринимательства, сельского хозяйства и туризма в районе Тереңкөл;
4) разработка приоритетов в сфере предпринимательства, сельского хозяйства и туризма района Тереңкөл;
5) обеспечение соблюдения качества при оказании государственных услуг;
6) создание благоприятной среды для роста экономической активности субъектов предпринимательства, развития свободной конкуренции и обеспечения равного доступа на рынки товаров, работ и услуг;
7) организация системы мониторинга цен;
8) создание условий для торговой деятельности в районе Тереңкөл.
18. Полномочия:
1) Права:
вносить в установленном законодательством порядке предложения на рассмотрение акимата и акима района по вопросам, входящих в компетенцию отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанными с исполнением задач, поставленных перед отделом предпринимательства и сельского хозяйства;
представлять интересы отдела предпринимательства и сельского хозяйства в государственных органах, суде;
заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции.
2) Обязанности:
соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан;
обеспечивать сохранность государственной собственности, использовать вверенную государственную собственность только в служебных целях;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан, акимата области, акима области и района.
19. Функции:
1) осуществляет комплексные меры по стимулированию, наращиванию производства и переработке сельскохозяйственной продукции для удовлетворения потребностей района и области;
2) разрабатывает и реализует концепцию развития аграрного сектора, малого и среднего предпринимательства;
3) вносит предложения по обеспечению притока финансовых и материально-технических ресурсов в сельскохозяйственное производство;

16. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі қызметінің мәні Тереңкөл ауданының аумағында кәсіпкерлік қызметті, ауыл шаруашылығы мен туризмді дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру болып табылады.
17. Міндеттері:
1) кәсіпкерлікті, агроөнеркәсіптік кешенді және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы өндірісін және туризмді қолдау мақсатында аудандық инфрақұрылымды дамыту;
3) Тереңкөл ауданында кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығын және туризмді дамытуға қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі шараларды әзірлеу;
4) Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және туризм саласындағы басымдықтарды әзірлеу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сапаның сақталуын қамтамасыз ету;
6) кәсіпкерлік субъектілерінің экономикалық белсенділігінің өсуі, еркін бәсекелестікті дамыту және тауарлар, жұмыстар мен қызметтер нарықтарына тең қол жеткізуді қамтамасыз ету үшін қолайлы орта құру;
7) баға мониторингі жүйесін ұйымдастыру;
8) Тереңкөл ауданында сауда қызметі үшін жағдай жасау.
18. Өкілеттіктері:
1) Құқықтары:
кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкімдігі мен әкімінің қарауына заңнамада белгіленген тәртіппен ұсыныстар енгізу;
кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды адамдармен және азаматтармен келісім бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен ақпарат сұратуға және алуға;
мемлекеттік органдарда, сотта кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің мүдделерін білдіру;
өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу.
2) Міндеттері:
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңнамасын сақтау;
мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету, сеніп тапсырылған мемлекеттік меншікті тек қызметтік мақсатта пайдалану;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, облыс әкімдігінің, облыс және аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау.
19. Функциялары:
1) аудан мен облыстың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруді және қайта өңдеуді ынталандыру, арттыру бойынша кешенді шараларды жүзеге асырады;
2) аграрлық секторды, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту тұжырымдамасын әзірлейді және іске асырады;
3) ауыл шаруашылығы өндірісіне қаржы және материалдық-техникалық ресурстардың келуін қамтамасыз ету жөнінде жаңа ұсыныстар енгізеді;

4) взаимодействует и координирует работу общественных объединений предпринимателей в рамках общей стратегии развития предпринимательства района;
5) участвует в организации и проведении форумов, совещаний и семинаров по вопросам развития малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства и туризма;
6) осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельных розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
7) рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за нарушения, определенные Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
8) содействует развитию туристического кластера;
9) разрабатывает прогнозы потребности сельхозпредприятий в тракторах, комбайнах, автомобилях, оборудовании, сельскохозяйственных машинах, топливе и других материальных ресурсах;
10) осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса;
11) оказывает государственные услуги, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
12) выдает справки о наличии/отсутствии обременения на зарегистрированную сельскохозяйственную, дорожно-строительную технику;
13) проводит мониторинг состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
14) проводит мониторинг данных, предоставленных сельскохозяйственными формированиями и сельскими округами по животноводству;
15) реализует государственную политику в области семеноводства;
16) составляет баланс семян по району;
17) обеспечивает предоставление в уполномоченный орган в сфере сельского хозяйства необходимой информации в области семеноводства сельскохозяйственных культур;
18) проводит мониторинг данных о посевных площадях, ходе сева и уборки;
19) проводит мониторинг соблюдения сельскохозяйственными формированиями технологии возделывания сельскохозяйственных культур;
20) реализует государственную политику в области племенного животноводства;
21) организует свод и контроль отчетности по полеводству, животноводству и инженерной инфраструктуре;
22) организует сбор данных и составляет баланс зерна;
23) разрабатывает проекты постановлений акимата района по вопросам развития малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства;
24) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на отдел предпринимательства и сельского хозяйства;
25) организует исполнение поручений акима района;

4) ауданның кәсіпкерлікті дамытудың жалпы стратегиясы шеңберінде кәсіпкерлердің қоғамдық бірлестіктерінің жұмысын үйлестіреді және өзара іс қимыл жасайды;
5) шағын және орта кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен туризмді дамыту мәселелері бойынша форумдар, кеңестер мен семинарлар ұйымдастыруға және өткізуге қатысады;
6) өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық түлік тауарларына шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
7) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған бұзушылықтар үшін әкімшілік жаза қолданады;
8) туристік кластердің дамуына ықпал етеді;
9) ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының тракторларға, комбайндарға, автомобильдерге, жабдықтарға, ауыл шаруашылығы машиналарына, отынға және басқа да материалдық ресурстарға қажеттілігінің болжамын әзірлейді;
10) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген мемлекеттік қызметтерді көрсетеді;
12) тіркелген ауыл шаруашылығы, жол-құрылыс техникасына ауыртпалықтың болуы/болмауы туралы анықтама береді;
13) азық-түлік қауіпсіздігінің жай-күйіне, агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің бағалары мен нарықтарына мониторинг жүргізеді;
14) ауыл шаруашылығы құрылымдары мен ауылдық округтердің мал шаруашылығы бойынша ұсынған деректеріне мониторинг жүргізеді;
15) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
16) аудан бойынша тұқым балансын жасайды;
17) ауыл шаруашылығы саласындағы уәкілетті органға ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығы саласындағы қажетті ақпаратты беруді қамтамасыз етеді;
18) егіс алқаптары, егіс және егін жинау барысы туралы деректерге мониторинг жүргізеді;
19) ауыл шаруашылығы құрылымдарының ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру технологиясын сақтауына мониторинг жүргізеді;
20) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
21) егістік, мал шаруашылығы және инженерлік инфрақұрылым бойынша есептілікті жинақтауды және бақылауды ұйымдастырады;
22) деректер жинауды ұйымдастырады және астық балансын жасайды;
23) шағын және орта кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығын дамыту мәселелері бойынша аудан әкімдігі қаулыларының жобаларын әзірлейді;
24) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
25) аудан әкімінің тапсырмаларын орындауды ұйымдастырады;

26) разрабатывает планы деятельности отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
27) осуществляет процедуры организации и проведения государственных закупок;
28) обеспечивает в установленном законодательством порядке рассмотрение обращений физических лиц и представителей юридических лиц, служебной корреспонденции;
29) осуществляет иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия руководителя государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
20. Руководство отделом предпринимательства и сельского хозяйства осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на отдел предпринимательства и сельского хозяйства задач и осуществление им своих полномочий.
21. Руководитель отдела предпринимательства и сельского хозяйства назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия руководителя отдела предпринимательства и сельского хозяйства:
1) осуществляет руководство деятельностью отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
2) распоряжается имуществом и средствами и несет персональную ответственность за состояние дел отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
3) определяет функциональные обязанности и полномочия работников отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
4) назначает на должности и освобождает от должностей работников отдела предпринимательства и сельского хозяйства, осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение, оказание материальной помощи, наложение дисциплинарных взысканий на работников отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
5) представляет отдел предпринимательства и сельского хозяйства во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) координирует, организует и направляет работу структурных подразделений отдела предпринимательства и сельского хозяйства, обеспечивает взаимодействие с иными государственными органами;
7) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками отдела предпринимательства и сельского хозяйства;
8) контролирует исполнение законодательства о государственной службе Республики Казахстан государственными служащими отдела предпринимательства и сельского хозяйства;

26) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің қызмет жоспарларын әзірлейді;
27) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін жүзеге асырады;
28) заңнамада белгіленген тәртіппен жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкілдерінің өтініштерін, қызметтік хат-хабарларды қарауды қамтамасыз етеді;
29) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының мәртебесі, өкілеттігі
20. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне басшылықты кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
21. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
22. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі басшысының өкілеттігі:
1) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің мүлкі мен құралдарына билік етеді және істерінің жай-күйіне дербес жауапты болады;
3) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі қызметкерлерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
4) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімін ұсынады;
6) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіреді, ұйымдастырады және жолдайды, өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді;
7) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нұсқаулар береді;
8) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің мемлекеттік қызметшілерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы заңнамасының орындалуын бақылайды;

9) контролирует соблюдение внутреннего трудового распорядка в отделе предпринимательства и сельского хозяйства;
10) утверждает смету расходов отдела предпринимательства и сельского хозяйства и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
11) в пределах своих полномочий обязан противодействовать коррупции и несет персональную ответственность за нарушение требований антикоррупционного законодательства Республики Казахстан;
12) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц.
23. Исполнение полномочий руководителя отдела предпринимательства и сельского хозяйства в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
24. Взаимоотношения между отделом предпринимательства и сельского хозяйства и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между отделом предпринимательства и сельского хозяйства и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между администрацией отдела предпринимательства и сельского хозяйства и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе, трудовым законодательством и коллективным договором.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
27. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество отдела предпринимательства и сельского хозяйства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
28. Имущество, закрепленное за отделом предпринимательства и сельского хозяйства относится к коммунальной собственности района.
29. Отдел предпринимательства и сельского хозяйства не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района Тереңкөл"
30. Реорганизация и ликвидация отдела предпринимательства и сельского хозяйства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінде ішкі еңбек тәртібінің сақталуын бақылайды;
10) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржы қаражатына билік етеді;
11) өз өкілеттігі шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға міндетті және Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының талаптарын бұзғаны үшін дербес жауапты болады;
12) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады.
23. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі басшысының өкілеттігін ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
24. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға, еңбек заңнамасына және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4-тарау. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
27. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
28. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөліміне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
29. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. "Тереңкөл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
30. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.