О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 25 декабря 2023 года № 55/13 "О бюджете района Аққулы на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 13 сентября 2024 года № 107/22
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 25 декабря 2023 года № 55/13 "О бюджете района Аққулы на 2024-2026 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре номативных правовых актов Республики Казахстан № 190586 ) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4405182 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 960674 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21556 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 576 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3422376 тысяч тенге;
2) затраты – 4574169 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 195098 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 239978 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44880 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 364085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 364085 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
23797 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
881 тысяч тенге – на приобретение компьютерной техники Шакинского сельского округа;
202 тысяч тенге – на оформление земельного участка под детскую площадку в селе Қызылағаш;
937 тысяч тенге – на выплату компенсационных выплат акима Ямышевского сельского округа;
17803 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения сельских округов;
3133 тысяч тенге – на оплату электроэнергии Ямышевского сельского округа;
3560 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельского округа Аққулы;
1056 тысяч тенге – на приобретение контейнеров сельским округам;
2233 тысяч тенге – на обустройство пляжа в сельском округе Аққулы;
4038 тысяч тенге – на благоустройство улицы Абылкайыра Баймолдина сельского округа Аққулы;
7714 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в сельском округе Қарақала;
12024 тысяч тенге – на обустройство мини-футбольного поля в сельском округе Шака;

Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 55/13 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 қыркүйектегі № 107/22 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2025 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 55/13 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 190586) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4405182 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 960674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21556 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 576 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3422376 мың теңге;
2) шығындар – 4574169 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 195098 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 239978 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44880 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 364085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 364085 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
23797 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
881 мың теңге – Шақа ауылдық округіне компьютерлік техника сатып алуға;
202 мың теңге – Қызылағаш ауылының балалар ойын алаңына жер учаскесін ресімдеуге;
937 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің әкіміне өтемақы төлемдерін төлеуге;
17803 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын жаңғыртуға;
3133 мың теңге – Ямышев ауылдық округтің электр энергиясы үшін төлем жасауға;
3560 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің санитариясын қамтамасыз етуге;
1056 мың теңге – ауылдық округтерге контейнерлер сатып алуға;
2233 мың теңге – Аққулы ауылдық округінде жағажайды жайластыруға;
4038 тысяч тенге – Аққулы ауылдық округінің Әбілқайыр Баймолдин көшесін абаттандыруға;
7714 мың теңге – Қарақала ауылдық округінде балалар алаңнын жайластыруға;
12024 мың теңге – Шақа ауылдық округінде шағын футбол алаңын жайластыруға;

778 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог улицы Еңбекші протяженностью 1,3 км села Казантай с ведомственной экспертизой;
447 тысяч тенге – на вывоз снега в Малыбайском сельском округе;
647 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог села Мергалым с протяженностью 1,5 км с ведомственной экспертизой;
900 тысяч тенге – на вывоз снега в Майкарагайском сельском округе;
1370 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Майкарагайском сельском округе;
600 тысяч тенге – на услуги корректировки действуйщих проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Аққулы;
1621 тысяч тенге – на услуги по изготовлению проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Шарбакты;
1279 тысяч тенге – на вывоз снега в Шарбактинском сельском округе;
679 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт подъезда к селу Шарбакты;
362 тысяч тенге – на вывоз снега в Шакинском сельском округе;
709 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Шакинском сельском округе;
1459 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км;
290 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Ямышевском сельском округе;
500 тысяч тенге – на разработку ПСД среднего ремонта дорог села Тлектес;
5264 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км";
3368 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
30316 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
43904 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в селе Кызыл-Когам, протяженностью 1,244 км";
193088 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельском округе Қарақала в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
44048 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок сельских округов;
11291 тысяч тенге – на благоустройство территорий сельских округов;
5840 тысяч тенге – на текущий ремонт системы освещения сельского округа Аққулы;
71071 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений сельских округов;
763 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;

778 мың теңге – ведомстволық сараптамамен Қазантай ауылының ұзындығы 1,3 шқ Еңбекші көшесінің кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
447 мың теңге – Малыбай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
647 мың теңге – ведомстволық сараптамамен ұзындығы 1,5 шқ Мерғалым ауылының кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
900 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
1370 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
600 мың теңге – Аққулы ауылы көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге қолданыстағы жобалық-сметалық құжаттаманы түзету қызметтеріне;
1621 мың теңге – Шарбақты ауылындағы ауылішілік жолдар мен көшелерді орташа жөндеуге жобалық-сметалық құжаттаманы дайындау қызметіне;
1279 мың теңге – Шарбақты ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
679 мың теңге – Шарбақты ауылының кіреберіс бөлігін орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
362 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
709 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
1459 мың теңге - ұзындығы 1,244 шқ құрайтын Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
290 мың теңге – Ямышев ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
500 мың теңге – Тлектес ауылының жолдарын орташа жөндеу ЖСҚ әзірлеуге;
5264 тысяч тенге – "Ұзындығы 1,244 шқ Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
3368 тысяч тенге – "Аққулы ауданының 0,0-0,6 (0,6 шқ) "Шарбақты ауылына кіру (кіреберіс жолы)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
30316 мың теңге - "Аққулы ауданының "Шарбақты ауылына кіреберіс (кіреберіс жол) 0,0-0,6 (0,6 шқ)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына;
43904 мың теңге – "Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің ұзындығы 1,244 шқ құрайтын ауылішілік жолдарды орташа жөндеу" жобасына;
193088 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында Қарақала ауылдық округінде әлеуметтік-инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
44048 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын абаттандыруға;
11291 мың теңге – ауылдық округтердің аумақтарын абаттандыруға;
5840 мың теңге – ауылдық округтерді жарықтандыру жүйесін ұйымдастыруға және пайдалануға;
71071 мың теңге – ауылдық округтердегі спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
763 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;

101465 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Калиева, Кадырбаева, Шарапиденова в селе Аққулы, протяженностью 2,7 км.
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Аққулы А. Касымова
Приложение
к решению маслихата
района Аққулы
от 13 сентября 2024 года
№ 107/22
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы от
25 декабря 2023 года

101465 мың теңге – Аққулы ауылындағы ұзындығы 2,7 шқ Калиева, Кадырбаева, Шарапиденова көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
3) көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихаттың төрағасы А. Касымова
Аққулы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
13 қыркүйектегі № 107/22
шешіміне қосымша
Аққулы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы