О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 25 декабря 2023 года № 55/13 "О бюджете района Аққулы на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 18 ноября 2024 года № 118/25
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 25 декабря 2023 года № 55/13 "О бюджете района Аққулы на 2024-2026 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 190586 ) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4445386 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 960674 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21559 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 576 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3462577 тысяч тенге;
2) затраты – 4614373 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 195098 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 239978 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44880 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 364085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 364085 тысяч тенге.
2) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2024 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
23797 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
780 тысяч тенге – на приобретение компьютерной техники Шакинского сельского округа;
202 тысяч тенге – на оформление земельного участка под детскую площадку в селе Қызылағаш;
937 тысяч тенге – на выплату компенсационных выплат акима Ямышевского сельского округа;
15003 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения сельских округов;
4133 тысяч тенге – на оплату электроэнергии Ямышевского сельского округа;
3560 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельского округа Аққулы;
1056 тысяч тенге – на приобретение контейнеров сельским округам;
2233 тысяч тенге – на обустройство пляжа в сельском округе Аққулы;
7 714 тысяч тенге – на обустройство детской площадки в сельском округе Қарақала;
12024 тысяч тенге – на обустройство мини-футбольного поля в сельском округе Шака;
778 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог улицы Еңбекші протяженностью 1,3 км села Казантай с ведомственной экспертизой;
447 тысяч тенге – на вывоз снега в Малыбайском сельском округе;

Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 55/13 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 қарашадағы № 118/25 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 55/13 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 190586) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4445386 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 960674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 576 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3462577 мың теңге;
2) шығындар – 4614373 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 195098 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 239978 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44880 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 364085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 364085 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
23797 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
780 мың теңге – Шақа ауылдық округіне компьютерлік техника сатып алуға;
202 мың теңге – Қызылағаш ауылының балалар ойын алаңына жер учаскесін ресімдеуге;
937 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің әкіміне өтемақы төлемдерін төлеуге;
15003 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын жаңғыртуға;
4133 мың теңге – Ямышев ауылдық округтің электр энергиясы үшін төлем жасауға;
3560 мың теңге – Аққулы ауылдық округінің санитариясын қамтамасыз етуге;
1056 мың теңге – ауылдық округтерге контейнерлер сатып алуға;
2233 мың теңге – Аққулы ауылдық округінде жағажайды жайластыруға;
7714 мың теңге – Қарақала ауылдық округінде балалар аланын жайластыруға;
12024 мың теңге – Шақа ауылдық округінде шағын футбол алаңын жайластыруға;
778 мың теңге – ведомстволық сараптамамен Қазантай ауылының ұзындығы 1,3 шқ Еңбекші көшесінің кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
447 мың теңге – Малыбай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;

647 тысяч тенге – на разработку ПСД внутрипоселковых дорог села Мергалым с протяженностью 1,5 км с ведомственной экспертизой;
900 тысяч тенге – на вывоз снега в Майкарагайском сельском округе;
1370 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Майкарагайском сельском округе;
1621 тысяч тенге – на услуги по изготовлению проектно-сметных документаций на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Шарбакты;
1279 тысяч тенге – на вывоз снега в Шарбактинском сельском округе;
679 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт подъезда к селу Шарбакты;
362 тысяч тенге – на вывоз снега в Шакинском сельском округе;
709 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Шакинском сельском округе;
1459 тысяч тенге – на оплату услуг Национального центра качества дорог по проекту средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызылкогам, протяженностью 1,244 км;
290 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в Ямышевском сельском округе;
500 тысяч тенге – на разработку ПСД среднего ремонта дорог села Тлектес;
5264 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в села Кызылкогам, протяженностью 1,244 км";
3368 тысяч тенге – 10% софинансирование на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
30316 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шарбакты (въездная дорога)" района Аққулы 0,0-0,6 (0,6км)";
43904 тысяч тенге – на проект "Средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Муликбаева в селе Кызылкогам, протяженностью 1,244 км";
193088 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельском округе Қарақала в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
44048 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок сельских округов;
11291 тысяч тенге – на благоустройство территорий сельских округов;
5840 тысяч тенге – на текущий ремонт системы освещения сельского округа Аққулы;
71071 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений сельских округов;
763 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;

647 мың теңге – ведомстволық сараптамамен ұзындығы 1,5 шқ Мерғалым ауылының кентішілік жолдарының ЖСҚ-ны әзірлеуге;
900 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
1370 мың теңге – Майқарағай ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
1621 мың теңге – Шарбақты ауылындағы ауылішілік жолдар мен көшелерді орташа жөндеуге жобалық-сметалық құжаттаманы дайындау қызметіне;
1279 мың теңге – Шарбақты ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
679 мың теңге – Шарбақты ауылының кіреберіс бөлігін орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
362 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі қар тазалау жұмыстарына;
709 мың теңге – Шақа ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
1459 мың теңге - ұзындығы 1,244 шқ құрайтын Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеу жобасы бойынша Жол сапасы ұлттық орталығының қызметтеріне ақы төлеуге;
290 мың теңге – Ямышев ауылдық округіндегі автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
500 мың теңге – Тлектес ауылының жолдарын орташа жөндеу ЖСҚ әзірлеуге;
5264 тысяч тенге – "Ұзындығы 1,244 шқ Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
3368 тысяч тенге – "Аққулы ауданының 0,0-0,6 (0,6 шқ) "Шарбақты ауылына кіру (кіреберіс жолы)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына 10% қоса қаржыландыру;
30316 мың теңге - "Аққулы ауданының "Шарбақты ауылына кіреберіс (кіреберіс жол) 0,0-0,6 (0,6 шқ)" автомобиль жолын орташа жөндеу" жобасына;
43904 мың теңге – "Қызылқоғам ауылындағы Мүлікбаев көшесінің ұзындығы 1,244 шқ құрайтын ауылішілік жолдарды орташа жөндеу" жобасына;
193088 мың теңге – "Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында Қарақала ауылдық округінде әлеуметтік-инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
44048 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын абаттандыруға;
11291 мың теңге – ауылдық округтердің аумақтарын абаттандыруға;
5840 мың теңге – ауылдық округтерді жарықтандыру жүйесін ұйымдастыруға және пайдалануға;
71071 мың теңге – ауылдық округтердегі спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
763 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;

101465 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улицы Калиева, Кадырбаева, Шарапиденова в селе Аққулы, протяженностью 2,7 км.
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Аққулы А. Касымова
Приложение к решению
маслихата района Аққулы
от 18 ноября 2024 года
№ 118/25
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы от
25 декабря 2023 года

101465 мың теңге – Аққулы ауылындағы ұзындығы 2,7 шқ Калиев, Кадырбаев, Шарапиденов көшесіндегі ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
3) көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихаттың төрағасы А. Касымова
Аққулы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
18 қарашадағы № 118/25
шешіміне қосымша
Аққулы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы

810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
2 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
355 727
1
Социальное обеспечение
53 091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 091
005
Государственная адресная социальная помощь
53 091
2
Социальная помощь
191 998
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
191 998
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 749
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 064
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62 361
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
56 824
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 638
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 990
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
106
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 780
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 762
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
402 322
1
Жилищное хозяйство
35 954
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
35 954
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4 500
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
27 454
2
Коммунальное хозяйство
343 605
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
352 560
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
2 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
355 727
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53 091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 091
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53 091
2
Әлеуметтiк көмек
191 998
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
191 998
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 749
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 064
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
62 361
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
56 824
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 638
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 638
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 990
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
106
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 780
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 762
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
402 322
1
Тұрғын үй шаруашылығы
35 954
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
35 954
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4 500
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
27 454
2
Коммуналдық шаруашылық
343 605
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
352 560
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі