Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 8 февраля 2024 года № 35/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию положения в органах юстиции;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Успенского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Успенского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Мақашев
Утверждено
постановлением акимата
Успенского района
от 8 февраля 2024 года
№ 35/2
Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"

"Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 8 ақпандағы № 35/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Успен ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған, "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) тәртіпте әділет органдарында ережені мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Успен ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Успен ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Мақашев
Успен ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 8 ақпандағы
№ 35/2 қаулысымен
бекітілді
"Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже

Глава 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" (далее – КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района") является местным исполнительным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции государственное управление по вопросам организации, мониторинга и координации деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурно-градостроительной и строительной деятельности на территории района.
2. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" не имеет ведомств.
3. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Земельным кодексом Республики Казахстан, Водным кодексом Республики Казахстан, Экологическим кодексом Республики Казахстан, Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах", Законом Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", Законом Республики Казахстан "О связи", Законом Республики Казахстан "Об электроэнергетике", Законом Республики Казахстан "О газе и газоснабжении", Законом Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, законодательством о государственном имуществе, счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (одан әрі – "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ) өз құзыреті шегінде аудан аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет-қала құрылысы және құрылыс саласындағы ұйымдастыру, мониторингілеу, және үйлестіру қызметі мәселелері жөніндегі мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган болып табылады.
2. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ ведомстволары жоқ.
3. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының Су кодексіне, Қазақстан Республикасының Экология кодексіне, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Автомобиль жолдары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Автомобиль көлігі туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Байланыс туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Электр энергетикасы туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Газ және газбен жабдықтау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарындағы шоттары бар.

5. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурно-градостроительной и строительной деятельности, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением.
8. Структура и лимит штатной численности КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" утверждаются в соответствии Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: 141000, Республика Казахстан, Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30.
10. Режим работы КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района": понедельник-пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица:
На государственном языке: "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
На русском языке: коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".

5. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ өз құзыретінің мәселелері бойынша тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет-қала құрылысы және құрылыс қызметі, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында, сондай-ақ осы Ережемен көзделген "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 141000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен ауылы, 10 лет Независимости көшесі, 30.
10. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жұмыс режимі: дүйсенбі-жұма сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы:
Мемлекеттік тілде: "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Орыс тілінде: коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".

12. Учредителем КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" является государство в лице аппарата акима Успенского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".
14. Финансирование деятельности КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" осуществляется из республиканского, областного и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".
Если КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель и задачи, полномочия коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"
16. Цели и задачи:
1) создание необходимых условий для обеспечения благоприятной жизнедеятельности населения при осуществлении деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
2) проведение государственной политики в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории района;
3) реализация на районном уровне мероприятий и программ в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности

12. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құрылтайшысы Успен ауданы әкімінің аппараты атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық, облыстық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
15. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мақсатты мен міндеттері, өкілеттіктері
16. Мақсаттары мен міндеттері:
1) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында қызметін жүзеге асыруда халықтың қолайлы тіршілік әрекетін қамтамасыз ету үшін қажетті жағдайларды жасау;
2) аудан аумағында тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы іс-шаралар мен бағдарламаларды аудандық деңгейде іске асыру.

17. Полномочия:
1) Права:
1-1) осуществлять методическое руководство и координацию деятельности по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
1-2) запрашивать и получать по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями, гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленным перед учреждением;
1-3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
1-4) самостоятельно или совместно с другими исполнительными органами разрабатывать отраслевые программы развития района в вопросах, входящих в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
1-5) осуществлять координацию деятельности государственных органов и учреждений, финансируемых из районного бюджета, по вопросам входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
1-6) на основе проведенного мониторинга представлять местным государственным органам и учреждениям, финансируемым из районного бюджета методические рекомендации по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
1-7) вносить на рассмотрение акима района и районного акимата предложения по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
1-8) заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции.
2) Обязанности:
2-1) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
2-2) обеспечивать доступность и качество предоставляемых государственных услуг;
2-3) осуществлять свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурно-градостроительной и строительной деятельности, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением;

17. Өкілеттіліктері:
1) Құқықтары:
1-1) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша қызметті әдістемелік басқару мен үйлестіруді жүзеге асыруға;
1-2) мемлекеттік органдардың, лауазымды тұлғалардың, ұйымдардың, азаматтардың келісімі бойынша мекеменің алдына қойылған міндеттерге қатысты мәселелер бойынша ақпаратты сұратуға және алуға;
1-3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын өзге атқарушы органдардың мамандарын, олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тартуға;
1-4) өздігінен немесе өзге атқарушы органдармен бірлесіп "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша ауданның дамуының салалық бағдарламаларын әзірлеуге;
1-5) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдар мен мекемелердің қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға;
1-6) өткізілген мониторингтің негізінде, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті мемлекеттік органдар мен мекемелерге "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша әдістемелік ұсыныстар енгізуге;
1-7) аудан әкімі мен аудандық әкімдіктің қарауына "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізуге;
1-8) өз құзыреті шегінде шарттарды, келісімдерді жасауға.
2) Міндеттері:
2-1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындайды және ұсынады;
2-2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету;
2-3) өз қызметін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет-қала құрылысы және құрылыс қызметі, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асыру;

2-4) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурно-градостроительной и строительной деятельности, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением.
18. Функции:
1) координирует на территории района единой государственной политики в области автомобильных дорог, пассажирского транспорта, водоснабжения населенных пунктов, телефонной связи, благоустройства населенных пунктов, энергоснабжения, теплоснабжения, жилищно-коммунального хозяйства;
2) разрабатывает и реализует местные программы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектуры, градостроительства, строительства, благоустройства;
3) координирует деятельность по реализации комплексной схемы градостроительного планирования территории района (проекта районной планировки или ее части), генеральных планов населенных пунктов на территории района в соответствии с законодательством в сфере архитектурно-градостроительной и строительной деятельности;
4) подготавливает для рассмотрения местными исполнительными органами предложения по строительству, инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов районного значения;
5) организует разработку и представление на утверждение районному маслихату схем градостроительного развития территории района, а также проектов генеральных планов населенных пунктов;
6) представляет на утверждение районного маслихата территориальные правила застройки, благоустройства и инженерного обеспечения территории;
7) ведет государственный градостроительный кадастр района;
8) ведет мониторинг строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов;
9) проводит государственные закупки работ, товаров, услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства;
10) анализирует и обобщает практику соблюдения законодательства в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства; государственными учреждениями и органами, финансируемыми из районного бюджета;
11) выступает в качестве заказчика по строительству объектов коммунальной собственности на территории района;
12) предъявляет завершенные строительством объекты (комплексы) к приемке в эксплуатацию;

2-4) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет-қала құрылысы және құрылыс қызметі, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес өзге міндеттерді жүзеге асыру.
18. Функциялары:
1) аудан аумағында, автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, елді мекендерді сумен жабдықтау, телефон байланысы, елді мекендерді абаттандыру, энергиямен жабдықтау, жылумен жабдықтау, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты үйлестіреді;
2) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет, қала құрылысы, құрылыс, абаттандыру саласындағы жергілікті бағдарламаларды әзірлейді және жүзеге асырады;
3) сәулет-қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы заңнамаға сәйкес ауданның аумақтарын қала құрылысының кешенді сызбасын (аудандық жоспарлау жобасын немесе оның бөлігін), аудан аумағындағы елді мекендердің бас жоспарларын іске асыру бойынша қызметті үйлестіреді;
4) құрылыс, аумақтарды инженерлік дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, аяқталмаған объектілердің құрылысын консервациялау, аудандық маңызы бар объектілерді постулаттау бойынша жұмыстар кешенін жүргізу бойынша ұсыныстарды жергілікті атқарушы органдардың қарастыруына дайындайды;
5) аудан аумақтарының қала құрылысы дамуының сызбаларының, және де елді мекендердің бас жоспарларының жобаларының әзірлеуін және аудандық мәслихатқа бекітуге ұсынуын ұйымдастырады;
6) аумақтарды салу, абаттандыру және инженерлік қамтамасыз етудің аумақтық ережелерін аудандық мәслихаттың бекітуіне ұсынады;
7) ауданның мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізеді;
8) салынып жатқан (салынуы жоспарланған) объектілер мен кешендерге мониторинг жүргізеді;
9) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы жұмыстарды, тауарларды, қызметтерді мемлекеттік сатып алуды өткізеді;
10) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен органдардың тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласында заңнаманы сақтаудың тәжірибесін талдайды және жинақтайды;
11) аудан аумағында коммуналдық меншік объектілерінің құрылысы бойынша тапсырушы ретінде шығады;
12) құрылысы аяқталған объектілерді (кешендерді) қолдануға қабылдауға ұсынады;

13) передает с баланса КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" завершенные строительством объекты (комплексы) в коммунальную собственность;
14) рассматривает обращения юридических лиц и граждан;
15) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
16) разрабатывает акты по вопросам управления подведомственными юридическими лицами, обеспечивает их реализацию;
17) определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, подведомственных государственных предприятий;
18) определяет предмет и цели деятельности подведомственных учреждений;
19) рассматривает, согласовывает, утверждает, осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития подведомственных предприятий и организаций с государственным участием, отчеты по их исполнению;
20) осуществляет контроль за использованием и сохранностью имущества подведомственных организаций;
21) дает согласие уполномоченному органу по управлению коммунальной собственностью на изъятие или перераспределение имущества подведомственных организаций;
22) утверждает планы финансирования подведомственных учреждений из местного бюджета;
23) вносит предложения или назначает своего представителя в состав совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), госпакет (госдоля) участия которых передана ему во владение и пользование;
24) готовит сведения, в том числе поименный перечень находящихся в его управлении государственных юридических лиц и юридических лиц с участием государства, для отражения этих сведений в реестре государственного имущества;
25) готовит материалы в районный акимат и акиму района по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
26) оказывает методическую помощь учреждениям, финансируемым из районного бюджета в вопросах, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
27) вносит предложения по совершенствованию нормативных правовых актов в области автомобильных дорог, пассажирского транспорта, водоснабжения населенных пунктов, телефонной связи, благоустройства населенных пунктов, энергоснабжения, теплоснабжения, жилищно-коммунального хозяйства;

13) құрылысы аяқталған объектілерді (кешендерді) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ балансынан коммуналдық меншікке тапсырады;
14) заңды тұлғалар мен азаматтардың өтініштерін қарайды;
15) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара іс-әрекетті жүзеге асырады;
16) ведомствоға қарасты заңды тұлғаларды басқару мәселелері бойынша актілерді әзірлейді, олардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;
17) ведомствоға қарасты мемлекеттік кәсіпорындардың бюджеттен қаржыландырылатын қызметтің басымды бағыттары мен жұмыстардың (қызметтердің) міндетті көлемдерін белгілейді;
18) ведомствоға қарасты мекемелердің мәні мен мақсаттарын белгілейді;
19) мемлекеттің қатысуымен ведомствоға қарасты кәсіпорындар мен ұйымдардың даму жоспарларының орындалуын қарайды, келісімдейді, бекітеді, бақылауды және талдауды, олардың орындалуы бойынша есепті жасайды;
20) ведомствоға қарасты ұйымдардың қолдануы мен сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
21) ведомствоға қарасты ұйымдардың мүлкін алу немесе қайта бөлуге коммуналдық меншікті басқару бойынша уәкілетті органға келісім береді;
22) жергілікті бюджеттен ведомствоға қарасты мекемелердің қаржыландыру жоспарларын бекітеді;
23) мемпакет (мемүлесі) үлесі иелікке және қолдануға тапсырылған акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) директорлар кеңесінің (бақылау кеңесінің) құрамына өз өкілін ұсынады немесе тағайындайды;
24) мәліметтерді, соның ішінде мемлекеттік мүлік тізілімінде мәліметтерді көрсету үшін оның басқаруындағы мемлекеттік заңды тұлғалардың және мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалардың атаулы тізімін дайындайды;
25) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша материалдарды аудандық әкімдік пен аудан әкіміне дайындайды;
26) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ құзыретіне енетін мәселелер бойынша аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мекемелерге әдістемелік көмекті көрсетеді;
27) автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, елді мекендерді сумен жабдықтау, телефон байланысы, елді мекендерді абаттандыру, энергиямен жабдықтау, жылумен жабдықтау, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;

28) организует профессиональную переподготовку, повышение квалификации и аттестации государственных служащих КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
29) решает вопросы, связанные с прохождением государственной службы работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" ;
30) участвует в формировании кадрового резерва;
31) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
32) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры;
33) осуществляет государственный контроль в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственного надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств.
34) несет ответственность за взимание поступлений в бюджет от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города, районного значения, села, поселка, сельского округа.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района".
17. Руководство государственного органа осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" задач и осуществление им своих функций в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.
18. Первый руководитель КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Успенского района в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.

28) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлау, біліктілігін арттыру және аттестациялауды ұйымдастырады;
29) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтен өтуімен қатысты мәселелерді шешеді;
30) кадрлық резервті қалыптастыруға қатысады;
31) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды;
32) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;
33) елді мекендер шекараларының шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларында әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде мемлекеттік бақылауды және елді мекендер шекараларының шегінде қауіпті техникалық құрылғылардың қауіпсіз жұмысына қойылатын талаптардың сақталуына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады.
34) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден бюджетке түсетін түсімдерді өндіруге жауапты болады.
3-тарау. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі.
17. Мемлекеттік органды басқаруды басшы жүзеге асырады, ол мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес, "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жүктелген міндеттердің орындалуына және өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
18. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бірінші басшысы мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес Успен ауданының әкімімен лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.

19. Первый руководитель КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.
20. Полномочия первого руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района":
1) в соответствии с законодательством в сфере трудовых отношений, и в пределах своей компетенции, назначает на должность и освобождает работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
2) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
3) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
4) определяет обязанности и утверждает должностные инструкции работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
5) представляет КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями;
6) налагает дисциплинарные взыскания, применяет меры оказания материальной помощи, поощрения на работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
7) в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания обязательные для выполнения всеми работниками КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
8) утверждает план работы КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района";
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, архитектурно-градостроительной и строительной деятельности, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, государственного местного управления и самоуправления, а также настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" в период его отсутствия возлагается на государственного служащего КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" в соответствии с трудовым законодательством.

19. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бірінші басшысының орынбасары бар, ол мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес лауазымына тағайындалады және лауазымынан босатылады.
20. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) еңбек қатынастары саласындағы заңнамаға сәйкес және өз құзыреті шегінде "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
3) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша міндеттерді орындау үшін дербес жауапкершілікке тартылады;
4) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ қызметкерлерінің міндеттерін айқындайды және лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен қарым-қатынаста "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ атынан өкілдік етеді;
6) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ қызметкерлеріне тәртіптік жазалар салады, материалдық көмек көрсету, көтермелеу шараларын қолданады;
7) өз құзыреті шегінде "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
8) "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ жұмыс жоспарын бекітеді;
9) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, сәулет-қала құрылысы және құрылыс қызметі, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды еңбек заңнамасына сәйкес "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ мемлекеттік қызметшісіне жүктеледі.

Глава 4. Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"
21. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством о государственном имуществе.
Имущество КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.
22. Имущество, закрепленное за КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района", относится к Коммунальной собственности.
23. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством о государственном имуществе.
Глава 5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района"
24. Реорганизация и упразднение КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.
Перечень организаций, находящихся в ведении коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района":
1) Коммунальное государственное предприятие "Успен Ауыз-Су" жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района, акимата Успенского района.

4-тарау. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
21. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ мемлекеттік мүлік туралы заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер мемлекеттік мүлік туралы заңнамада өзгеше көзделмесе, "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізілімі:
1) Успен ауданы әкімдігінің, Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің "Успен Ауыз-су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.