Об Успенском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 20 декабря 2024 года № 133/27
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 429 493 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 081 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8 472 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 970 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 333 755 тысяч тенге;
2) затраты - 3 429 493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 44 632 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 92 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 47 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -44 632 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 632 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 181 561 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 337 861 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 80 742 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 45 359 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 47 841 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 815 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 123 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 30 800 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 38 181 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 333 234 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 79 896 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 946 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 392 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 447 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 214 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 29 272 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 37 067 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 328 307 тысяч тенге, в том числе:

2025-2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 133/27 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 429 493 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 081 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 970 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 333 755 мың теңге;
2) шығындар - 3 429 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 44 632 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 47 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -44 632 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 44 632 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 1 181 561 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 337 861 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 80 742 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 45 359 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 47 841 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 815 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 123 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 30 800 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 38 181 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 333 234 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 79 896 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 946 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 392 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 447 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 214 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 29 272 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 37 067 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 328 307 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:

Успенский сельский округ - 77 318 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 433 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 307 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 134 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 069 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 28 401 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 36 645 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
587 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

Успен ауылдық округі - 77 318 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 433 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 307 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 134 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 069 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 28 401 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 36 645 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
587 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;

4 040 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
31 185 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
229 115 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
272 841 тысяч тенге - реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

4 040 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
31 185 мың теңге - елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
229 115 мың теңге - аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
272 841 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;