Об Успенском районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 20 декабря 2024 года № 133/27.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 429 069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 081 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8 472 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 970 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 333 331 тысяч тенге;
2) затраты - 3 507 871 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 44 632 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 92 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 47 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -123 434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 123 434 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 30.04.2025 № 155/32 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 181 561 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 337 861 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 80 742 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 45 359 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 47 841 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 815 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 123 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 30 800 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 38 181 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 333 234 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 79 896 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 946 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 392 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 447 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 214 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 133/27 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 429 069 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 081 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 970 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 333 331 мың теңге;
2) шығындар - 3 507 871 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 44 632 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 92 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 47 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -123 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 123 434 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 155/32 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 1 181 561 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 337 861 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 80 742 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 45 359 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 47 841 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 815 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 123 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 30 800 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 38 181 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 333 234 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 79 896 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 946 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 392 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 447 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 214 мың теңге;

Конырозекский сельский округ - 29 272 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 37 067 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 328 307 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 77 318 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 433 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 307 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 134 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 069 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 28 401 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 36 645 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
587 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4 040 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
43 751 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;

Қоңырөзек ауылдық округі - 29 272 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 37 067 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 328 307 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 77 318 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 433 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 307 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 134 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 069 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 28 401 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 36 645 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
587 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
4 040 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
43 751 мың теңге - елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;

230 820 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
268 190 тысяч тенге - реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 30.04.2025 № 155/32 (вводится в действие с 01.01.2025).

230 820 мың теңге - аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
268 190 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 155/32 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2025 год в сумме 21 900 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Успенского районного маслихата Ж. Бараисов
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№ 133/27
Бюджет Успенского района на 2025 год

7. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 21 900 мың теңге сомада бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Успен аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Бараисов
Успен аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы № 133/27
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Успен ауданының бюджеті

28 879
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 879
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
474
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
28 405
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 106
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 106
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 106
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 106
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
369 549
1
Социальное обеспечение
10 085
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 085
005
Государственная адресная социальная помощь
10 085
2
Социальная помощь
308 876
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
308 876
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 741
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95 244
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
176 345
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
21 725
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 588
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 926
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
662
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
66 205
2
Коммунальное хозяйство
66 205
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

28 879
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 879
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
474
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
28 405
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 106
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 106
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 106
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 106
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
369 549
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 085
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 085
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 085
2
Әлеуметтiк көмек
308 876
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
308 876
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 741
1
2
3
4
5
6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95 244
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
176 345
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
21 725
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 588
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 588
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 926
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
662
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
66 205
2
Коммуналдық шаруашылық
66 205
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі