О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 января 2024 года № 40
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) следующие изменения и дополнения:
в предельных ценах на международное непатентованное наименование лекарственного средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"
19
J06BB01
Иммуноглобулин Анти-D (Rh)
раствор для внутримышечных инъекций 625 МЕ/мл по 2 мл
ампула
26 481,61
";
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26
L04AX01
Азатиоприн
таблетка
мг
1,56
";
строку, порядковый номер 27, исключить;
строки, порядковые номера 106 и 107, изложить в следующей редакции:
"

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 тамыздағы № ҚР ДСМ-96 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 22 қаңтардағы № 40 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
19
J06BB01
Иммуноглобулин Анти-D (Rh)
бұлшықет ішіне инъекцияға арналған ерітінді 625 ХБ / мл 2 мл-ден
ампула
26 481,61
";
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26
L04AX01
Азатиоприн
таблетка
мг
1,56
";
реттік нөмірі 27-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 106 және 107-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"

M09AX03
Аталурен
гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 125 мг
пакетик-саше
50 514,83
111
M09AX03
Аталурен
гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 250 мг
пакетик-саше
101 804,50
";
строку, порядковый номер 249, изложить в следующей редакции:
"
249
B05AA07
Гидроксиэтилкрахмал (пентакрахмал)
раствор для инфузий 10 % 500 мл
Контейнер/флакон
4 237,93
";
строку, порядковый номер 262, изложить в следующей редакции:
"
262
H04AA01
Глюкагон
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем 1 мг
флакон
6 090,31
";
строку, порядковый номер 266, изложить в следующей редакции:
"
266
B05CX01
Глюкоза
раствор для инфузий 5% 400 мл
флакон
268,47
";
строку, порядковый номер 324, изложить в следующей редакции:
"
324
J04AK06
Деламанид
таблетка 50 мг
таблетка
1 834,67
";
строку, порядковый номер 336, изложить в следующей редакции:
"
336
N05BA01
Диазепам
таблетка 5мг
таблетка
18,48
";
строку, порядковый номер 453, изложить в следующей редакции:
"
453
A10AE06
Инсулин деглудек
раствор для инъекций 100 ЕД/мл, 3 мл, предварительно заполненных шприц-ручках
шприц-ручка
5 414,19
";
строку, порядковый номер 524, изложить в следующей редакции:
"
524
H01BB03
Карбетоцин
раствор для инъекций/раствор для внутривенного и внутримышечного введения 100 мкг/мл 1 мл
флакон
11 579,78
";
строку, порядковый номер 536, изложить в следующей редакции:
"
536
J07BA01
Вакцина против клещевого энцефалита - инактивированный цельный вирус
суспензия для внутримышечного введения 0,25 мл/доза
доза
11 313,92
";
строку, порядковый номер 581, изложить в следующей редакции:
"
581
J06BA01
Иммуноглобулин (для внесосудистого введения) ****
раствор для подкожной инъекции
мг
36,20
";
строки, порядковые номера 600 и 601, изложить в следующей редакции:
"
600
J05AF05
Ламивудин
раствор для приема внутрь 5 мг/мл 240 мл (дети, состоящие на диспансерном учете, принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет)
флакон
7 029,85
601
J05AF05
Ламивудин
раствор для приема внутрь 5 мг/мл 240 мл (пациенты из очага Туркестанской области и г. Шымкент с ВИЧ-инфекцией принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни)
флакон
7 029,85
";
строку, порядковый номер 750, изложить в следующей редакции:
"
750
L01BA01
Метотрексат
таблетка 2,5 мг
таблетка
55,42
";
строку, порядковый номер 849, изложить в следующей редакции:
"
849
C08CA05
Нифедипин
таблетка 20 мг
таблетка
8,90
";
строку, порядковый номер 903, изложить в следующей редакции:
"
903
M05BA03
Памидроновая кислота
концентрат для приготовления раствора для инфузий 30 мг, 10 мл
флакон
15 674,96
";
строку, порядковый номер 985, изложить в следующей редакции:
"

M09AX03
Аталурен
ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер 250 мг
пакетик-саше
50 514,83
111
M09AX03
Аталурен
ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер 500 мг
пакетик-саше
101 804,50
";
реттік нөмірі 249-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
249
B05AA07
Гидроксиэтилкрахмал (пентакрахмал)
инфузияға арналған ерітінді 10% 500 мл
контейнер/құты
4 237,93
";
реттік нөмірі 262-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
262
H04AA01
Глюкагон
жиынтығында еріткіші бар инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 мг
құты
6 090,31
";
реттік нөмірі 266-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
266
B05CX01
Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді 5% 400 мл
құты
268,47
";
реттік нөмірі 324-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
324
J04AK06
Деламанид
таблетка 50 мг
таблетка
1 834,67
";
реттік нөмірі 336-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
336
N05BA01
Диазепам
таблетка 5мг
таблетка
18,48
";
реттік нөмірі 453-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
453
A10AE06
Деглудек инсулині
инъекцияға арналған ерітінді 100 ӘБ/мл, 3 мл, алдын ала толтырылған шприц-қалам
шприц-қалам
5 414,19
";
реттік нөмірі 524-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
524
H01BB03
Карбетоцин
инъекцияға арналған ерітінді/вена ішіне және бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді 100 мкг / мл 1 мл
құты
11 579,78
";
реттік нөмірі 536-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
536
J07BA01
Кене энцефалитінің инактивтендірілген тұтас вирусына қарсы вакцина
бұлшықет ішіне енгізу үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат 0,25 мл/доза
доза
11 313,92
";
реттік нөмірі 581-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
581
J06BA01
Иммуноглобулин (тамырдан тыс енгізуге арналған) ****
тері астына инъекцияға арналған ерітінді
мг
36,20
";
реттік нөмірлері 600 және 601-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
600
J05AF05
Ламивудин
ішке қабылдауға арналған ерітінді, 5 мг/мл 240 мл (диспансерлік есепте тұрған балалар 18 жасқа толғанға дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды)
құты
7 029,85
601
J05AF05
Ламивудин
ішке қабылдау үшін ерітінді 5 мг/мл 240 мл (Түркістан облысының ошағынан және Шымкент қаласынан АИТВ инфекциясы бар пациенттер өмір бойы бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды)
құты
7 029,85
";
реттік нөмірі 750-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
750
L01BA01
Метотрексат
таблетка 2,5 мг
таблетка
55,42
";
реттік нөмірі 849-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
849
C08CA05
Нифедипин
таблетка 20 мг
таблетка
8,90
";
реттік нөмірі 903-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
903
M05BA03
Памидрон қышқылы
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 30 мг, 10 мл
құты
15 674,96
";
реттік нөмірі 985-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

985
C07AA05
Пропранолол
таблетка 40 мг
таблетка
1,22
";
строку, порядковый номер 987, изложить в следующей редакции:
"
987
L01XX24
Пэгаспаргаза
лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного введения и инфузий, 750 МЕ/мл, 5 мл
флакон
442 263,60
";
строку, порядковый номер 1109, изложить в следующей редакции:
"
1109
L02BA01
Тамоксифен
таблетка 20 мг
таблетка
28,85
";
строку, порядковый номер 1202, изложить в следующей редакции:
"
1202
N05AB06
Трифлуоперазин
таблетка 5 мг
таблетка
22,23
";
строку, порядковый номер 1206, изложить в следующей редакции:
"
1206
J07BB02
Вакцина для профилактики гриппа
инактивированная вакцина для детей и взрослых, состав штаммов должен соответствовать рекомендациям ВОЗ с учетом циркуляции вирусов гриппа в предстоящий эпидсезон. Суспензия для инъекций в шприце 1 доза/0,5 мл
доза/шприц
2 003,81
";
строку, порядковый номер 1224, изложить в следующей редакции:
"
1224
N03AA02
Фенобарбитал
таблетка 100 мг
таблетка
14,93
";
строки, порядковые номера 1229, 1230 и 1231, изложить в следующей редакции:
"
1229
N02AB03
Фентанил
система терапевтическая трансдермальная 25 мкг/ч
штука
2 884,30
1230
N02AB03
Фентанил
система терапевтическая трансдермальная 50мкг/ч
штука
4 147,63
1231
N02AB03
Фентанил
система терапевтическая трансдермальная 75 мкг/ч
штука
4 929,07
";
строку, порядковый номер 1241, изложить в следующей редакции:
"
1241
J02AC01
Флуконазол
сироп 25 мг/5 мл 70 мл
флакон
2 261,00
";
строку, порядковый номер 1253, изложить в следующей редакции:
"
1253
B03BB01
Фолиевая кислота
таблетка 1 мг
таблетка
3,78
";
строку, порядковый номер 1267, изложить в следующей редакции:
"
1267
L01BC02
Фторурацил
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл, 5 мл
флакон
2 465,57
";
строку, порядковый номер 1270, изложить в следующей редакции:
"
1270
C03CA01
Фуросемид
таблетка, 40 мг
таблетка
3,23
";
строку, порядковый номер 1319, изложить в следующей редакции:
"
1319
L04AD01
Циклоспорин
капсула 100 мг
капсула
505,34
";
строку, порядковый номер 1454, изложить в следующей редакции:
"
1454
N03AX17
Стирипентол
капсула
мг
46,68
";
строку, порядковый номер 1455, исключить;
строку, порядковый номер 1456, изложить в следующей редакции:
"
1456
N03AX17
Стирипентол
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
мг
5,17
";
строку, порядковый номер 1457, исключить;
строку, порядковый номер 1461, изложить в следующей редакции:
"
1461
N03AX18
Лакосамид
таблетка
мг
3,94
";
строки, порядковые номера 1462, 1463 и 1464, исключить;
строку, порядковый номер 1465, изложить в следующей редакции:
"
1465
N03AX18
Лакосамид
раствор для приема внутрь
флакон
12 736,15
";

985
C07AA05
Пропранолол
таблетка 40 мг
таблетка
1,22
";
реттік нөмірі 987-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
987
L01XX24
Пэгаспаргаза
бұлшықет ішіне енгізу және инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 750 ХБ / мл, 5 мл
құты
442 263,60
";
реттік нөмірі 1109-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1109
L02BA01
Тамоксифен
таблетка 20 мг
таблетка
28,85
";
реттік нөмірі 1202-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1202
N05AB06
Трифлуоперазин
таблетка 5 мг
таблетка
22,23
";
реттік нөмірі 1206-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1206
J07BB02
Тұмау профилактикасына арналған вакцина
балалар мен ересектерге арналған инактивтендірілген вакцина, штаммдардың құрамы алдағы эпидемиологиялық маусымда тұмау вирусының айналымын ескеріле отырып, ДДҰ ұсынымдарына сәйкес келуі тиіс. Шприцте инъекцияға арналған суспензия 1 доза / 0,5 мл
доза/шприц
2 003,81
";
реттік нөмірі 1224-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1224
N03AA02
Фенобарбитал
таблетка 100 мг
таблетка
14,93
";
реттік нөмірлері 1229, 1230 және 1231-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1229
N02AB03
Фентанил
терапиялық трансдермалды жүйе 25 мкг/с
дана
2 884,30
1230
N02AB03
Фентанил
терапиялық трансдермалды жүйе 50мкг/с
дана
4 147,63
1231
N02AB03
Фентанил
терапиялық трансдермалды жүйе 75мкг/с
дана
4 929,07
";
реттік нөмірі 1241-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1241
J02AC01
Флуконазол
шәрбат 5 мг/мл 70 мл
құты
2 261,00
";
реттік нөмірі 1253-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1253
B03BB01
Фолий қышқылы
таблетка 1 мг
таблетка
3,78
";
реттік нөмірі 1267-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1267
L01BC02
Фторурацил
вена ішіне енгізуге арналған ерітінді 50 мг/мл, 5 мл
құты
2 465,57
";
реттік нөмірі 1270-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1270
C03CA01
Фуросемид
таблетка, 40 мг
таблетка
3,23
";
реттік нөмірі 1319-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1319
L04AD01
Циклоспорин
капсула 100 мг
капсула
505,34
";
реттік нөмірі 1454-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1454
N03AX17
Стирипентол
капсула
мг
46,68
";
реттік нөмірі 1455-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 1456-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1456
N03AX17
Стирипентол
ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ
мг
5,17
";
реттік нөмірі 1457-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 1461-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1461
N03AX18
Лакосамид
таблетка
мг
3,94
";
реттік нөмірлері 1462, 1463 және 1464-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1465-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1465
N03AX18
Лакосамид
ішке қабылдауға арналған ерітінді
құты
12 736,15
";

4 516,82
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Гиният

4 516,82
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният