Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы на 2024 год в Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 1 февраля 2024 года № 27
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение на 2024 год в Северо-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2.Утвердить размер родительской платы на 2024 год в Северо-Казахстанской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3.Коммунальному государственному учреждению "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2024 года.
АкимСеверо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысында 2024 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 1 ақпандағы № 27 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының 7-3) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысында 2024 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Солтүстік Қазақстан облысында 2024 жылға арналған ата-ана төлемақысының мөлшері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 1 февраля 2024 года № 27
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение на 2024 год в Северо-Казахстанской области
Административно-территориальное расположение организаций дошкольного воспитания и обучения
Наименование группы
Населенный пункт
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение
Количество воспитанников организаций дошкольного воспитания и обучения
Средняя стоимость расходов на одного воспитанника в организациях дошкольного воспитания и обучения в месяц (тенге)
1
город Петропавловск
Группа с неполным днем пребывания
город
13

2024 жылғы 1 ақпанынан № 27
қаулысына 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысында 2024 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының әкімшілік-аумақтық орналасуы
Топтың атауы
Елді мекен
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының тәрбиеленушілер саны
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарында бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығыстардың бір айдағы орташа құны (теңге)
1
Петропавл қаласы
Толық емес күн болатын топ
қала
13

Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
275
71 394
13
Тимирязевский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
115
92 935
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 1 февраля 2024 года № 27
Размер родительской платы на 2024 год в Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 14.10.2024 № 337 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Административно-территориальное расположение организаций дошкольного воспитания и обучения
Наименование группы
Населенный пункт
Размер родительской платы в организациях дошкольного воспитания и обучения в месяц (тенге)
1
город Петропавловск
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 16150
с трех до шести (семи) лет – 20816
2
Кызылжарский район
Группа с неполным днем пребывания
село
до трех лет – 9600
с трех до шести (семи) лет – 10200
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 16700
с трех до шести (семи) лет – 21393
3
Мамлютский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 16015
с трех до шести (семи) лет – 19616
село
до трех лет – 16015
с трех до шести (семи) лет – 19616
4
район имени Габита Мусрепова
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 14512
с трех до шести (семи) лет - 18375
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 14512
с трех до шести (семи) лет – 18375
5
Уалихановский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 13855
с трех до шести (семи) лет – 16500
6
район Магжана Жумабаева
Группа с неполным днем пребывания
село
до трех лет – 4529
с трех до шести (семи) лет – 6449
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
город
до трех лет – 14148
с трех до шести (семи) лет – 17966
село
до трех лет – 14148
с трех до шести (семи) лет – 17966
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 14148
с трех до шести (семи) лет – 17966
село
до трех лет – 14148
с трех до шести (семи) лет – 17966
7
Айыртауский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 14500
с трех до шести (семи) лет – 16132
8
Тайыншинский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 14262
с трех до шести (семи) лет – 17360
село
до трех лет – 14262
с трех до шести (семи) лет – 17360
9
Аккайынский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 16670
с трех до шести (семи) лет – 20868
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 16670
с трех до шести (семи) лет – 20868
10
Акжарский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 13888
с трех до шести (семи) лет – 16951
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 13888
с трех до шести (семи) лет – 16951
11.
район Шал акына
Группа с неполным днем пребывания
село
до трех лет – 3624
с трех до шести (семи) лет – 3752
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 12409
с трех до шести (семи) лет – 15374
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 12409
с трех до шести (семи) лет – 15374
село
до трех лет – 12409
с трех до шести (семи) лет – 15374
12
Жамбылский район
Группа с неполным днем пребывания
село
до трех лет – 4710
с трех до шести (семи) лет – 5319
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 10755
с трех до шести (семи) лет – 12859
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 13093
с трех до шести (семи) лет – 14998
Группа с пребыванием детей в течение 12 часов
село
до трех лет – 16065
с трех до шести (семи) лет – 17848
13
Есильский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 15626
с трех до шести (семи) лет – 20458
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 15626
с трех до шести (семи) лет – 20458
14
Тимирязевский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 16096
с трех до шести (семи) лет – 19277

Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
275
71 394
13
Тимирязев ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
115
92 935
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2024 жылғы 1 ақпанынан № 27
қаулысына 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысында 2024 жылға арналған ата-ана төлемақысының мөлшері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 14.10.2024 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының әкімшілік-аумақтық орналасуы
Топтың атауы
Елді мекен
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарындағы айына ата-ананың ақы төлеу мөлшері (теңге)
1
Петропавл қаласы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 16150
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20816
2
Қызылжар ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 9600
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін- 10200
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16700
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 21393
3
Мамлют ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 16015
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 19616
ауыл
үш жасқа дейін – 16015
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 19616
4
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 14512
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 18375
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 14512
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 18375
5
Уәлиханов ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 13855
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 16500
6
Мағжан Жұмабаев ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 4529
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 6449
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 14148
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17966
ауыл
үш жасқа дейін – 14148
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17966
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 14148
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17966
ауыл
үш жасқа дейін – 14148
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17966
7
Айыртау ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 14500
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 16132
8
Тайынша ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 14262
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17360
ауыл
үш жасқа дейін – 14262
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17360
9
Аққайың ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16670
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20868
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16670
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20868
10
Ақжар ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 13888
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 16951
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 13888
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 16951
11.
Шал ақын ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 3624
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 3752
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 12409
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 15374
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 12409
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 15374
ауыл
үш жасқа дейін – 12409
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 15374
12
Жамбыл ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 4710
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 5319
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 10755
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 12859
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 13093
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 14998
Балалар 12 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16065
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 17848
13
Есіл ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 15626
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20458
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 15626
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20458
14
Тимирязев ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16096
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 19277