О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 8/2 "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18 апреля 2024 года № 11/1
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 8/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 165 941,8тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 266 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 103 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 105 601 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 690 223,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 788 069,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 387 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 212 290 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 903 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -728 514,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 728 514,3 тысяч тенге:
поступление займов – 673 314,3 тысяч тенге;
погашение займов – 158 030 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 213 230 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 8/2 "2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 11/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 8/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 165 941,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 266 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 105 601 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 690 223,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 788 069,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 387 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 212 290 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 903 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -728 514,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 728 514,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 673 314,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 158 030 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 213 230 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 118 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области Ж. Елеусизов
Приложение к решению
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 18 апреля 2024 года № 11/1
Приложение 1 к решению
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области

"11. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 118 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Елеусізов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 18 сәуірдегі № 11/1
шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының

13 705
006
Оказание жилищной помощи
684
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 329,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 293
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
302 013
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
205 816
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 621
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 021
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
600
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 311 199,5
1
Жилищное хозяйство
659 316,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
659 316,3
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
12 818
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
466 102,3
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 300
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
168 096
2
Коммунальное хозяйство
631 968,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
631 968,2
013
Развитие коммунального хозяйства
4 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
309 241,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
318 727
3
Благоустройство населенных пунктов
19 915
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 915
025
Освещение улиц в населенных пунктах
19 915
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

13 705
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
684
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 329,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 293
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
302 013
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
205 816
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 621
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 021
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
600
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 311 199,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
659 316,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
659 316,3
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
12 818
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
466 102,3
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12 300
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
168 096
2
Коммуналдық шаруашылық
631 968,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
631 968,2
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
4 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
309 241,2
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
318 727
3
Елді-мекендерді көркейту
19 915
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 915
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
19 915
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк