О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 16/2 "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 9 февраля 2024 года № 19/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 16/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6482787,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1088909 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 18668 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5375210,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6576072,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17092 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19828 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч
тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -110377,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 110377,6 тысяч тенге;
поступления займов – 36920 тысяч тенге;
погашение займов – 19881 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 93338,6 тысяч тенге.";
подпункт 1-1) пункта 2 исключить;
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года в сумме 93338,6 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2024 жылғы 9 ақпандағы № 19/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6482787,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1088909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18668 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5375210,2 мың теңге;
2) шығындар – 6576072,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17092 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19828 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 110377,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110377,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36920 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93338,6 мың теңге.";
2-тармақтың 1-1) тармақшасы алып тасталсын;
келесі мазмұндағы 13-1-тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 2024 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 93338,6 мың теңге сомасында бағытталсын.".
Нұсқалған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

92424,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
89262,7
015
Капитальные расходы государственного органа
1725,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1436
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
289098
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42599
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
246499
02
Оборона
37190
01
Военные нужды
10452
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10452
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10452
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26738
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26738
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
22994
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3744
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351929,2
01
Социальное обеспечение
29790
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29790
005
Государственная адресная социальная помощь
29790
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
02
Социальная помощь
268112,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268112,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4061
006
Оказание жилищной помощи
150
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

92424,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89262,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1725,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1436
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
289098
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42599
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
246499
02
Қорғаныс
37190
01
Әскери мұқтаждар
10452
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10452
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10452
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26738
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26738
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
22994
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3744
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0
09
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
351929,2
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
29790
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29790
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29790
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
02
Әлеуметтiк көмек
268112,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268112,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4061
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек