О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 2-13 с "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 2-17 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 2-13 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 256 995 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 922 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 760 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 250 223 тысяч тенге;
2) затраты – 258 698,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 703,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 703,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 703,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в сельском бюджете на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета на средний ремонт дорог внутри села Акбулак Уалихановкого района СКО по программе Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Акбулакского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета на:
1) на разработку проектно-сметной документации с проведением экспертизы на капитальный ремонт центр досуга в селе Акбулак;
2) на приобретение скотомогильника в селе Акбулак.

Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 2-13 с "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 2-17 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы №2-13 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –256 995 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 922 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 90 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 760 теңге;
трансферттер түсімі –250 223 мың теңге;
2) шығындар – 258 698,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 703,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 703,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары –1 703,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2024 жылға арналған ауылдық бюджетте "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру бағдарламасы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылының ішіндегі жолдарды орташа жөндеуге облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
8- тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2024 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) Ақбұлақ ауылындағы демалыс орталығын күрделі жөндеуге сараптама жүргізе отырып, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
2) Ақбұлақ ауылында мал қорымын сатып алуға.

Распределение указанных целевых трансфертов из районого бюджета определяется решением акима Акбулакского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1 703,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.";

Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 8-1- тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округтің бюджетінде қаржылық жылдың басында 1 703,2 мың теңге соммасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығындар қарастырылсын.";

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 29 марта 2024 года № 2-17 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
№ 2-13 с от 28 декабря 2023 года
Бюджет Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

көрсетілген шешімнің 1-қосымшаcы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2024 жылғы 29 науырыздағы
№ 2-17 с шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 2-13 с шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3