О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 4 мая 2024 года № 17/1
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 715 227,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 787 911 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 676 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 888 870,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 078 062,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 672 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 096 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 371 506,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 371 506,7 тысяч тенге:
поступление займов – 335 042 тысяч тенге;
погашение займов – 6 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 560,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
К. Жангужинов
Приложение
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 4 мая 2024 года № 17/1
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 13/1
Бюджет района Шал акына на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 4 мамырдағы № 17/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 715 227,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 787 911 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 676 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 888 870,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 078 062,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 672 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 768 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 096 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 371 506,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 371 506,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 335 042 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 560,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2024 жылғы 4 мамырдағы
№ 17/1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/1 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

259 509,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
259 509,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
4 697
006
Оказание жилищной помощи
1 062
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 888,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 496
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 541
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
73 825
6
Уголовно-исполнительная система
300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 478
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 867
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
611
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 936 011,9
1
Жилищное хозяйство
409 610
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
409 610
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
355 274
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 300
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
42 036
2
Коммунальное хозяйство
1 461 134,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 461 134,9
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

259 509,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
259 509,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 697
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 062
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 888,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 496
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 541
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
73 825
6
Қылмыстық - атқару жүйесі
300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдаст ыру және жүзеге асыру
300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 478
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 478
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 867
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
611
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 936 011,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
409 610
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
409 610
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және ( немесе) салу, реконструкциялау
355 274
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
12 300
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
42 036
2
Коммуналдық шаруашылық
1 461 134,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 461 134,9
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету