О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 18 декабря 2024 года № 142
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах":
1) доходы – 455 392 482 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 397 030 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 633 896 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 774 887 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 952 892 тысяч тенге;
2) затраты – 464 188 437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 478 347 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 837 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 359 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 274 302 тысяч тенге;

Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 455 392 482 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 397 030 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 633 896 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 774 887 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 952 892 мың теңге;
2) шығындар – 464 188 437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 478 347 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 837 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 359 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 274 302 мың теңге;

2 255
02
Оборона
369 441
1
Военные нужды
41 494
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 494
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 494
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
327 947
122
Аппарат акима района (города областного значения)
327 947
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
327 947
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
485 293
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
485 293
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
485 293
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
485 293
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 144 023
1
Социальное обеспечение
247 702
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
247 702
005
Государственная адресная социальная помощь
246 447
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 255
2
Социальная помощь
4 793 858
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 507 654
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61 288
006
Оказание жилищной помощи
9 250
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 868 843
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
34 891
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
179 239
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 813
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
336 462
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 965 029
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 839
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
286 204
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

2 255
02
Қорғаныс
369 441
1
Әскери мұқтаждар
41 494
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 494
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
41 494
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
327 947
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
327 947
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
327 947
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
485 293
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
485 293
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
485 293
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
485 293
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 144 023
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
247 702
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
247 702
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
246 447
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 255
2
Әлеуметтiк көмек
4 793 858
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 507 654
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61 288
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 250
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 868 843
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
34 891
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
179 239
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33 813
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
336 462
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 965 029
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 839
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
286 204
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау