О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 92 "О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 27 мая 2024 года № 122
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы" Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 92 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 804 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 7 053 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов–119 434 тысяч тенге;
2) затраты -130 148 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 3 344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 344 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 344 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 906 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 165 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 415 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 111 284 тысяч тенге;
2) затраты – 118 661 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 755 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 755 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 755 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бейбарыского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 "2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 мамырдағы № 122 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 126 804 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 119 434 мың теңге;
2) шығындар – 130 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 344 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3344 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 344 мың теңге.
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 116 906 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 165 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 42 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 415 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 111 284 мың теңге;
2) шығындар – 118 661 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 755 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 755 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 755 мың теңге.
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Бейбарыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

1) доходы – 139 458 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 106 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 899 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 109 410 тысяч тенге;
2) затраты – 145 671 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 6 213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 213 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 213 тысяч тенге.
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Махамбетского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 544 344 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 81 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 372 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 672 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 460 550 тысяч тенге;
2) затраты – 608 650 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета-- 64 306 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- 64 306 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 306 тысяч тенге.
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 645 146 тысяч тенге, в том числе:
392 361 тысяч тенге – на благоустройства населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 4 451 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 72 000 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 315 910 тысяч тенге;
18 813 тысяч тенге –на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 3 971 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 5 842 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 9 000 тысяч тенге;

1) кірістер – 139 458 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 43 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 899 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 109 410 мың теңге;
2) шығындар – 145 671 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 213 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 213 мың теңге.
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024-2026 жылдарға арналған Махамбет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 544 344 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 672 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 460 550 мың теңге;
2) шығындар – 608 650 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 64 306 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 306 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 306 мың теңге.
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 645 146 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыруға – 392 361 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 4 451 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 72 000 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 315 910 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 18 813 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 3 971 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 5 842 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 9 000 мың теңге;

171 090 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 17 000 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 5 146 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу –148 944 тысяч тенге;
1 878 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 191 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 256 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 222 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 201 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 327 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 99 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 284 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 127 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 171 тысяч тенге.
4 000 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
3 000 тысяч тенге – на на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа Акжайыксому сельскому округу;
51 223 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 40 000 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 9 173 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 2 050 тысяч тенге;

елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 171 090 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне -17 000 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 5 146 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 148 944 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 878 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 191 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 256 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 222 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 201 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 327 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 99 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 284 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 127 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 171 мың теңге.
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 4 000 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3 000 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына – 51 223 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 40 000 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 9 173 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 2 050 мың теңге;

2 781 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты организаций культуры Есболскому сельскому округу.".
2. Приложения 1, 4, 7, 13 и 22 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 27
мая 2024 года № 122
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 92
Бюджет Алгинского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Есбол ауылдық округіне мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 2 781 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7,13 және 22 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы К. Мажиев
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 27 мамырдағы
№ 122 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 92 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
1431
15
Трансферты
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1755
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1755
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1755
01
Остатки бюджетных средств
1755
1
Свободные остатки бюджетных средств
1755
Приложение 3 к решению
районного маслихата от 27
мая 2024 года № 122
Приложение 7 к решению
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 92
Бюджет Актогайского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
1431
15
Трансферттер
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1 755
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1 755
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1 755
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1 755
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 755
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 27 мамырдағы
№ 122 шешіміне 3 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 92 шешіміне 7 қосымша
2024 жылға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер