О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 167
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2025-2027 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доход – 13 293 806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 638 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления 42 231 – тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 908 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 610 371тысяч тенге;
2) затраты – 13 293 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 354тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 354тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 37 354 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -37 354 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 37 354 тысяча тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 9 263 650 тысячи тенге, в том числе:
50 835 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
131 878 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
4 378 тысяч тенге – на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
3 544 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
148 117 тысяч тенге – приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
31 844 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям граждан;
1 322 998 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;
2 607 147 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
63 057 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 167 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ұсынған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттің жобасын қарап, Махамбет аудандық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1 ,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 293 806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 638 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 231 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 908 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 9 610 371 мың теңге;
2) шығындар –13 293 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 354 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37 354 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –- 37 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 354 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 37 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 9 263 650 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 50 835 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 131 878 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 4 378 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 3 544 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға – 148 117 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 31 844 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 322 998 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 2 607 147 мың теңге;
елді мекендердегікөшелерді жарықтандыруға – 63 057 мың теңге;

748 765 тысяч тенге – на укрепительных работ дамбов населенных пунктов;
119 554 тысяч тенге – на содержание учреждений социальной защиты;
52 571 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
420 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
5 000 тысяч тенге – на озеленение населенных пунктов;
2 600 000 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
700 649 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
253 313 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 871 054 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 83 734 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 94 227 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 94 065 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 70 867 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 35 140 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 75 487 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 91 170 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 227 051 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 99 313 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 980 590 тысяч тенге, в том числе:
2 235 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
73 026 тысяч тенге - на уличное освещение населенных пунктов;
775 465 тысяч тенге - на укрепительных работ дамбов населенных пунктов и к работам по подготовке к паводку;
54 300 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
15 000 тысяч тенге – на на благоустройство населенных пунктов;

елді мекендердегі бөгеттерді нығайту жұмыстарына – 748 765 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ұстау шығындарына – 119 554 мың теңге;
қысқы дайындық жұмыстарын жүргізуге - 52 571 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге - 420 000 мың теңге;
елді мекендерді көгалдандыруға – 5 000 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженрерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 2 600 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 700 649 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 253 313 мың теңге.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 871 054 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 83 734 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 94 227 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 94 065 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 70 867 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 35 140 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 75 487 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 91170 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 227 051 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 99 313 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 980 590 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 2 235 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 73 026 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту және су тасқынына дайындық жұмыстарына – 775 465 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына - 54 300 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 15 000 мың теңге;

30 533 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
10 031 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
20 000 тысяч тенге – на управление коммунальным имуществом сельского округа.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 37 354 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в размере – 77 475 тысяч тенге.

елді мекендердің санитариялықжұмыстарына - 30 533 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға - 10 031 мың теңге;
ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқаруға – 20 000 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін – 37 354 мың теңге бюджеттік кредит көзделгені ескерілсін.
6. Жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві – 77 475 мың теңге сомада бекітілсін.

8808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
8808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
800778
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
141878
005
Государственная адресная социальная помощь
141878
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
557693
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
145456
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
85733
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
195173
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
98264
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
98207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
57601
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

8808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
800778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141878
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141878
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
557693
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
145456
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
85733
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу жеке көмекшінің және ымдау тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
195173
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
98264
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98207
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57601
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7770
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10296
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
138983
006
Функционирование районных (городских) библиотек
138983
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
73097
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39086
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
34011
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
52077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
52077
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53962
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9018
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9018
463
Отдел земельных отношений (города областного значения)
44944
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территорий района ((города областного значения)
44944
004
Организация работ по зонированию земель
007
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
11
Промышленность, архитектурная, градострительная и строительная деятельность
69292
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
69292
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7770
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10296
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
138983
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
138983
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
73097
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39086
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
34011
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
52077
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52077
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53962
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9018
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9018
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
44944
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік сясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44944
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69292
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
69292
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

69292
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
1619313
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
1619313
022
Развитие транспортной инфраструктуры
253313
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
37392
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1214608
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
114000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфрастуктуры
13
Прочие
1470014
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
1392539
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет средств местного бюджета
1392539
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77475
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
77475
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
871054
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
871054
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
871054
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
37534
Бюджетные кредиты
37354
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37354
459
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37354

69292
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
1619313
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1619313
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
253313
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
37392
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1214608
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
114000
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
13
Басқалар
1470014
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1392539
062
"Ауыл-Ел бесігі"жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1392539
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77475
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
77475
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
871054
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
871054
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
871054
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) трансферттердің сомасын қайтару
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
37354
Бюджеттік кредиттер
37354
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37354
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37354

018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
37354
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие

018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
37354
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-37354
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
37354
7
Поступление займов
37354
01
Внутренние государственные займы
37354
2
Договоры займа
37354
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
16
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 26
декабря 2024 года № 167
Бюджет района на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-37354
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
37354
7
Қарыздар түсімі
37354
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
37354
2
Қарыз алу келісім – шарттары
37354
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
16
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 167 шешіміне 2 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
477775
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
57000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
54000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
3000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
004
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
388975
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
211518
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальнойсобственности районов (городов областного значения)
161850
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15607
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
31800
015
Освещение улиц в населенных пунктах
23000
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
018
Благоустроиство и озеленение населенных пунктов
8800
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
471850
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
197921
003
Поддержка культурно-досуговой работы
178151
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7770
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
477775
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
54000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
3000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
388975
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
211518
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
161850
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15607
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31800
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
23000
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
8800
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
471850
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
197921
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
178151
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7770
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы