О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2024 года № 111-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 326 807 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 354 162 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 124 501 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 840 844 тысяч тенге;
2) затраты - 9 526 766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 577 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 35 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 497 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 214 536 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 214 536 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 129 605 тысяч тенге;
погашение займов - 20 497 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 105 428 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 130 949 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 266 275 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 80 581 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 101 880 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 122 544 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 96 222 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 221 198 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 242 249 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 92 625 тысяч тенге, в том числе:
2 625 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3 077 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг."
пункт 9 изложить в новой редакции:

Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 111-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VІІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 326 807 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 354 162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 124 501 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 840 844 мың теңге;
2) шығындар – 9 526 766 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 35 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 214 536 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 214 536 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 129 605 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 105 428 мың теңге.".
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 130 949 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 266 275 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 80 581 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 101 880 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 122 544 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 96 222 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 221 198 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 242 249 мың теңге көзделсін.".
8 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 5 702 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 625 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға – 3 077 мың теңге."
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"9. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 505 444 тысяч тенге, в том числе:
169 779 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
335 665 тысяч тенге – на на развитие систем водоснабжения и водоотведения.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 726 107 тысяч тенге, в том числе:
19 588 тысяч тенге - на государственную адресную социальную помощь;
28 973 тысяч тенге – на cоциальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
177 575 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
105 682 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт сетей водоснабжения и канализации;
18 036 тысяч тенге – на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
247 980 тысяч тенге – на приобретение спецтехники;
25 469 тысяч тенге – на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
8 209 тысяч тенге – на покупку контейнеров для сбора ТБО, ограждение зелени, покупка саженцев;
77 537 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт автомобильных дорог.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 494 068 тысяч тенге, в том числе:
855 216 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
363 825 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
302 000 тысяч тенге – на реализацию социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
150 000 тысяч тенге - на развитие объектов государственных органов;
9 244 тысяч тенге - на строительство жилья;
51 074 тысяч тенге - на разработку ПСД строительство инженерно –коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
518 665 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
244 044 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.".
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Кредитование районного бюджетов на приобретение жилья – 94 531 тысяч тенге.".
2. Кассовые расходы администратора бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)" по бюджетной программе 028 "Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия" в сумме 15 109 598 тенге 00 тиын перенести на бюджетную программу 027 "Реализация мероприятий по социальной защите населения".

"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 505 444 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -169 779 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 335 665 мың теңге.".
10 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 726 107 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек үшін – 19 588 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек үшін – 28 973 мың теңге;
қысқы кезеңге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 177 575 мың теңге;
сумен жабдықтау және кәріз желілерін ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 105 682 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалық жұмыстары үшін – 18 036 мың теңге;
арнайы техника сатып алуға – 247 980 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үй сатып алуға – 25 469 мың теңге;
ҚТҚ жинайтын контейрнерлер сатып алу, жасыл желектерді қоршау, көшеттер сатып алуға – 8 209 мың теңге;
автомобиль жолдарын ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 77 537 мың теңге.".
11 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 494 068 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 855 216 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамытуға – 363 825 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту– 302 000 мың теңге;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға – 150 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 9 244 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға және ЖСҚ әзірлеуге – 51 074 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 518 665 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 244 044 мың теңге.".
15 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу – 94 531 мың теңге.".
2. 451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісінің 028 "Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша жұмсалған 15 109 598 теңге 00 тиын кассалық шығындары 027 "Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасына ауыстырылсын.

3. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение
к решению Исатайского
районного маслихата от 30
сентября 2024 года № 111-VIII
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 25
декабря 2023 года № 62-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 қыркүйектегі № 111-VIII
шешіміне қосымша
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы № 62-VIII
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер

15 520
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 520
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 520
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
31 319
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 319
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29 319
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 686
1
Правоохранительная деятельность
60 686
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 686
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 686
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
632 607
01
Социальное обеспечение
42 754
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
42 754
005
Государственная адресная социальная помощь
42 754
02
Социальная помощь
431 389
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
431 389
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 142
006
Оказание жилищной помощи
1 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
170 320
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 392
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
56 354
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
108 163
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 464
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

15 520
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 520
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 520
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
31 319
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 319
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29 319
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 686
01
Құқық қорғау қызметi
60 686
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 686
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 686
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
632 607
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
42 754
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 754
02
Әлеуметтiк көмек
431 389
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
431 389
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 142
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
170 320
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 392
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
56 354
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
108 163
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 464
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі