"О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2024 года № 137-VIII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 550 091 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 85 255 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 952 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 971 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 462 913 тысяч тенге;
2) затраты – 550 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 436 052 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 62 665 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 747 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 481 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 372 159 тысяч тенге;
2) затраты – 436 052 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 717 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 101 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы"
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 137-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 550 091 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 85 255 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 952 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 971 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 462 913 мың теңге;
2) шығындар – 550 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 436 052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 665 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 747 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 481 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 372 159 мың теңге;
2) шығындар – 436 052 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 86 717 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

4. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых их районного бюджета в сумме 176 199 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Макат – 56 825 тысяч тенге;
Поселку Доссор – 77 412 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 41 962 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.

4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2025 жылға 176 199 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Мақат кентіне – 56 825 мың теңге;
Доссор кентіне – 77 412 мың теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 41 962 мың теңге көзделсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.