О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 27/115-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 111 964 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20 952 934 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 360 712 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –36 606 427 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 191 891 тысяч тенге;
2) затраты – 82 001 242 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -159 228 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 36 269 950 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 36 269 950 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 36 269 950 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2025 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.

2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/115-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 118 111 964 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 20 952 934 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 360 712 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 606 427 мың теңге;
трансферттер түсiмі 60 191 891 мың теңге;
2) шығындар – 82 001 242 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 228 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 36 269 950 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 36 269 950 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 36 269 950 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2025 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджет ке 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.

3. Предусмотреть на 2025 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 1 190 649 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 387 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

3. 2025 жылы қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 1 190 649 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 387 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.