О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 24-149-VIІI
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3, в том числена 2025 года следующих объемах:
1) доходы – 15 602 160 тысяч тенге:
налоговые поступления –3 024 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 147 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 570 252 тысяч тенге;
2) затраты – 15 602 160 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 489 100 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 743 148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит(профицит) бюджета - 489 100 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета– 489 100тысяч тенге:
поступление займов – 743 148 тысяч тенге;
погашение займов – 254 048 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.".
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Мактааральского района в сумме 3 711 413 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округовв общей сумме 269 479 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Достык – 33 573 тысяч тенге;
Сельский округ Енбекши – 36 883 тысяч тенге;
Сельский округ Жана жол – 33 914 тысяч тенге;
Сельский округ Ииржар – 31 159 тысяч тенге;
Сельский округ Ж.Нурлыбаев – 26 970 тысяч тенге;
Сельский округ Бирлик – 30 911 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-149-VIІI шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 15 602 160 мың теңге:
салықтық түсiмдер –3 024 761 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 7 147 мың теңге;
трансферттер түсiмi –12 570 252 мың теңге;
2) шығындар – 15 602 160 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 489 100 мың тг:
бюджеттік кредиттер –743 148 мың тг;
бюджеттік кредиттерді өтеу –254 048 мың тг;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 489 100 мың тг;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 489 100 мың тг:
қарыздар түсімі – 743 148 мың тг;
қарыздарды өтеу – 254 048 мың тг;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.".
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 3 711 413 мың теңге болып белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 269 479 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Достық ауылдық округі– 33 573 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі – 36 883 мың теңге;
Жаңа жол ауылдық округі– 33 914 мың теңге;
Иіржар ауылдық округі – 31 159 мың теңге;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі – 26 970 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі–30 911 мың теңге;

Сельский округ А.Калыбеков – 30 828 тысяч тенге;
Сельский округ Жамбыл – 28 334 тысяч тенге;
Сельский округ Мактарал –16 907 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 20 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

А.Қалыбеков ауылдық округі – 30 828 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 28 334 мың теңге;
Мақтарал ауылдық округі – 16 907 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 20 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

350 863
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
568 195
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 776 744
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 066
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 566
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
35 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 413 609
1
Жилищное хозяйство
22 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 000
2
Коммунальное хозяйство
2 609 172
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 222 771
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
65 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 118 771
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
386 401
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
386 401
3
Благоустройство населенных пунктов
782 437
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
782 437
015
Освещение улиц в населенных пунктах
150 000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
632 437
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 434 543
1
Деятельность в области культуры
421 336
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

350 863
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
568 195
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 776 744
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 066
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 066
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 566
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 413 609
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 609 172
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 222 771
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
65 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 118 771
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
386 401
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
386 401
3
Елді-мекендерді көркейту
782 437
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
782 437
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
150 000
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
632 437
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 434 543
1
Мәдениет саласындағы қызмет
421 336
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

35 604
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 650
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
237 280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
237 280
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
237 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
206 296
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
206 296
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
206 296
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
196 915
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9 381
12
Транспорт и коммуникации
433 647
1
Автомобильный транспорт
393 647
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
393 647
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
57 000
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
331 647
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
40 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40 000
13
Прочие
2 041 853
9
Прочие
2 041 853
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
332 828
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
332 828
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
538 342
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

35 604
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 650
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
237 280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
237 280
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
237 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
206 296
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
206 296
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
206 296
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 915
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9 381
12
Көлiк және коммуникация
433 647
1
Автомобиль көлiгi
393 647
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
393 647
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
57 000
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
5 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
331 647
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
40 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40 000
13
Басқалар
2 041 853
9
Басқалар
2 041 853
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
20 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
332 828
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
332 828
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
538 342
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

345 356
015
Капитальные расходы государственного органа
1 400
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
82 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
132 491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
87 491
013
Капитальные расходы государственного органа
45 000
02
Оборона
155 939
1
Военные нужды
55 939
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55 939
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
55 939
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
100 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
100 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
100 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 825 546
1
Социальное обеспечение
205 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205 000
005
Государственная адресная социальная помощь
205 000
2
Социальная помощь
1 468 480
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 468 480
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41 680
006
Оказание жилищной помощи
7 388
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
283 321
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 201
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
350 863
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
418 459
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

345 356
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
132 491
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 491
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45 000
02
Қорғаныс
155 939
1
Әскери мұқтаждар
55 939
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 939
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
55 939
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
100 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
100 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
100 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 825 546
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
205 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
205 000
2
Әлеуметтiк көмек
1 468 480
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 468 480
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41 680
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 388
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
283 321
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 201
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
350 863
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
418 459
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

73 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
261 381
006
Функционирование районных (городских) библиотек
235 275
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
26 106
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
184 984
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
139 682
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
57 944
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
79 928
006
Капитальные расходы государственного органа
1 810
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45 302
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
30 052
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 250
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
275 534
6
Земельные отношения
38 254
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 254
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 604
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 650
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
237 280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
237 280
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
237 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
300 426
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
300 426
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300 426
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
196 915
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
103 511
12
Транспорт и коммуникации
433 647
1
Автомобильный транспорт

73 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
261 381
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
235 275
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
26 106
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
184 984
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
139 682
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 944
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
79 928
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 810
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45 302
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 052
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 250
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
275 534
6
Жер қатынастары
38 254
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 254
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 604
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 650
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
237 280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
237 280
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
237 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
300 426
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
300 426
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300 426
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 915
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
103 511
12
Көлiк және коммуникация
433 647
1
Автомобиль көлiгi