О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 5 ноября 2024 года № 21/2. Прекращено действие в связи с истечением срока
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2024-2026 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 724 013 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 688 322 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 977 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 186 983 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 836 731 тысяч тенге;
2) затраты – 17 795 377 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -83 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 99 684 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 524 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 987 524 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 987 524 тысяч тенге:
поступление займов – 1 842 286 тысяч тенге;
погашение займов – 51 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 013 тысяч тенге.".
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в областной бюджет.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 05 ноября
2024 года №21/2
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2023 года №10/1
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 қарашадағы № 21/2 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №10/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 15 724 013 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 688 322 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 11 977 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 186 983 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 836 731 мың теңге;
2) шығындар – 17 795 377 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -83 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 99 684 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –183 524 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 987 524 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 987 524 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 842 286 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 013 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. 2024 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
05 қарашадағы №21/2
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы №10/1
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

50 000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
50 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46 849
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
46 849
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 849
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 021 705
1
Социальное обеспечение
631 629
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
631 629
005
Государственная адресная социальная помощь
631 629
2
Социальная помощь
1 320 457
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 320 457
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
144 335
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 662
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165 164
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
83 337
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
910 577
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 619
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 008
021
Капитальные расходы государственного органа
611
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 376 746
1
Жилищное хозяйство
2 378 510
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
177 495
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
177 495
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 081 759
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
25 200

50 000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
50 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46 849
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
46 849
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 849
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 021 705
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
631 629
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
631 629
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
631 629
2
Әлеуметтік көмек
1 320 457
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 320 457
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
144 335
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 662
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165 164
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
83 337
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
910 577
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 619
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 619
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 008
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
611
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 376 746
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 378 510
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
177 495
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
177 495
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 081 759
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
25 200

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23 112
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
162 633
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
135 049
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
82 021
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
51 898
006
Капитальные расходы государственного органа
660
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
470
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 584
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 923 925
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 923 925
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 923 925
036
Развитие газотранспортной системы
2 923 925
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
168 479
1
Сельское хозяйство
125 896
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
125 896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
125 896
6
Земельные отношения
1 860
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1 860
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районног
1 860
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
40 723
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 723
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 723
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
122 927
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
122 927
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
122 927
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
82 880
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских

007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23 112
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
162 633
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
135 049
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 021
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
51 898
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
470
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 584
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 584
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 923 925
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 923 925
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 923 925
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 923 925
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
168 479
1
Ауыл шаруашылығы
125 896
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
125 896
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 896
6
Жерқатынастары
1 860
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
1 860
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 860
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
40 723
459
уданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 723
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 723
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
122 927
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
122 927
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
122 927
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 880
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту