О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 18 декабря 2024 года № 23/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2024-2026 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 612 645 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 602 156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 344 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 156 521 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 841 624 тысяч тенге;
2) затраты – 17 691 365 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -83 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 99 684 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 524 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 994 880 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 994 880 тысяч тенге:
поступление займов – 1 849 642 тысяч тенге;
погашение займов – 51 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 013 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 18 декабря
2024 года №23/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2023 года №10/1
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 23/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №10/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 15 612 645 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 602 156 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 344 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 156 521 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 841 624 мың теңге;
2) шығындар – 17 691 365 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -83 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 99 684 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –183 524 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 994 880 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 994 880 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 849 642 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 013 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
18 желтоқсандағы №23/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы №10/1
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

50 000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
50 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17 810
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 810
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17 810
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 916 362
1
Социальное обеспечение
526 962
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
526 962
005
Государственная адресная социальная помощь
526 962
2
Социальная помощь
1 319 781
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 319 781
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 382
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 120
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 662
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165 164
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
83 337
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
912 116
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 619
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 008
021
Капитальные расходы государственного органа
611
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 261 488
1
Жилищное хозяйство
2 386 147
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
176 416
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176 416
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 090 475
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
25 200

50 000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
50 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17 810
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 810
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17 810
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 916 362
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
526 962
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
526 962
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
526 962
2
Әлеуметтік көмек
1 319 781
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 319 781
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 382
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 120
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 662
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165 164
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
83 337
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
912 116
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 619
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 619
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 008
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
611
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 261 488
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 386 147
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
176 416
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176 416
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 090 475
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
25 200

23 112
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
158 998
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
132 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
81 654
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
49 667
006
Капитальные расходы государственного органа
660
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
470
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 547
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 977 544
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 977 544
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 977 544
036
Развитие газотранспортной системы
2 977 544
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
168 479
1
Сельское хозяйство
125 896
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
125 896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
125 896
6
Земельные отношения
1 860
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1 860
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районног
1 860
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
40 723
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 723
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 723
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
121 927
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
121 927
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
121 927
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
81 880
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских

23 112
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
158 998
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
132 451
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 654
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
49 667
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
470
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 547
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 547
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 977 544
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 977 544
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 977 544
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 977 544
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
168 479
1
Ауыл шаруашылығы
125 896
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
125 896
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 896
6
Жерқатынастары
1 860
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
1 860
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 860
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
40 723
459
уданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 723
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 723
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
121 927
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
121 927
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121 927
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 880
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту