О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 9-64/VІІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23 апреля 2024 года № 16-122/VIIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №9-64/VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годы следующих объемах:
1) доходы – 17 236 089 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 985 198 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 146 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 8 236 745 тысяч тенге;
2) затраты – 18 029 576 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 50 825 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 18 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 742 662 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 742 662 тысяч тенге:
поступления займов – 469 076 тысяч тенге;
погашение займов – 69 285 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 342 841 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;

Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-64/VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 16-122/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №9-64/VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 236 089 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 8 985 198 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 146 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 8 236 745 мың теңге;
2) шығындар – 18 029 576 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 50 825 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 18 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 742 662 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 742 662 мың теңге:
қарыздар түсімі – 469 076 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 285 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 342 871 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз;

индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 40,7 процентов в районный бюджет;
социального налога 46,4 процентов в районный бюджет.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение к решению
Сайрамского районного маслихата
от 23 апреля 2024 года №16-122/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года №9-64/VIII
Районный бюджет Сайрамского района на 2024 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан 40,7 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 46,4 пайыз болып белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Ш. Халмурадов
Сайрам аудандық маслихатының
2024 жылғы 23 сәуірдегі
№16-122/VIII шешіміне қосымша
Сайрам аудандық маслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№9-64/VIII шешіміне 1 қосымша
Сайрам ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
І. Кірістер

7 569
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
104 555
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
104 555
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
204 075
040
Развитие объектов государственных органов
204 075
02
Оборона
119 395
1
Военные нужды
61 765
122
Аппарат акима района (города областного значения)
61 765
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
61 765
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
57 630
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57 630
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
45 630
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
75 551
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
75 551
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 551
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
75 551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 370 110
1
Социальное обеспечение
1 369 012
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 369 012
005
Государственная адресная социальная помощь
1 369 012
2
Социальная помощь
1 834 278
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 834 278
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 739
006
Оказание жилищной помощи
5 750
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
256 458
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 441
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
528 587
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

7 569
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
104 555
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 555
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
204 075
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
204 075
02
Қорғаныс
119 395
1
Әскери мұқтаждар
61 765
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
61 765
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
61 765
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
57 630
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57 630
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
45 630
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі ісшаралар
12 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
75 551
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
75 551
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 551
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
75 551
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 370 110
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 369 012
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 369 012
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 369 012
2
Әлеуметтiк көмек
1 834 278
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 834 278
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 739
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 750
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
256 458
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 441
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
528 587
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету