О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 9-64/VІІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 5 ноября 2024 года № 21-157/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №9-64/VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 20 221 132 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 814 124 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 146 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 355 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 037 626 тысяч тенге;
2) затраты – 20 594 044 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 69 285 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 69 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 303 627 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 303 627 тысяч тенге:
поступления займов – 30 041 тысяч тенге;
погашение займов – 69 285 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 342 841 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;

Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-64/VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 қарашадағы № 21-157/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №9-64/VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 221 132 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 8 814 124 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 146 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 355 236 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 11 037 626 мың теңге;
2) шығындар – 20 594 044 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 69 285 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 303 627 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 303 627 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 041 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 285 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 342 871 мың теңге";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;

индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 52,2 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 48,7 процентов в районный бюджет.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение к решению
Сайрамского районного маслихата
от 5 ноября 2024 года №21-157/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года №9-64/VIII
Районный бюджет Сайрамского района на 2024 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 52,2 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 48,7 пайыз болып белгіленсін".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық маслихатының
2024 жылғы 5 қарашадағы
№21-157/VIII шешіміне қосымша
Сайрам аудандық маслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№9-64/VIII шешіміне 1 қосымша
Сайрам ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
І. Кірістер

4 799
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
568 948
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 353 124
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
159 056
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125 868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 857
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 331
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 284 685
1
Жилищное хозяйство
2 888 406
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
328 685
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
328 685
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 623 118
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 123 918
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
499 200
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
936 603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
132 554
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13 215
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 970
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
760 614
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 250
2
Коммунальное хозяйство
2 636 483
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 636 483
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
197 455
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 907 828
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
531 200
3
Благоустройство населенных пунктов

4 799
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
568 948
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 353 124
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
159 056
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159 056
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 857
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 331
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 279 685
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 883 406
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
328 685
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
328 685
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі, сәулет және құрылысы бөлімі
1 623 118
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 123 918
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
499 200
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
936 603
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
127 554
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13 215
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 970
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
760 614
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 250
2
Коммуналдық шаруашылық
2 636 483
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
2 636 483
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
197 455
018
Қаланы және елдi мекендердi абаттандыруды дамыту
1 907 828
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
531 200
3
Елді-мекендерді көркейту