Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-64/VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 22-165/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №9-64/VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 613 493 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 8 632 631 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 24 254 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 380 976 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 11 575 632 мың теңге;
2) шығындар – 20 986 405 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 69 285 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 303 627 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 303 627 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 041 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 285 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 342 871 мың теңге.".
"4. 2024 жылға ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 906 814 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 358 540 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 176 743 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 9-64/VІІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 13 декабря 2024 года № 22-165/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №9-64/VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годы следующих объемах:
1) доходы – 20 613 493 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 632 631 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 254 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 380 976 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 575 632 тысяч тенге;
2) затраты – 20 986 405 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 69 285 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 69 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 303 627 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 303 627 тысяч тенге:
поступления займов – 30 041 тысяч тенге;
погашение займов – 69 285 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 342 841 тысяч тенге.".
"4. На 2024 год бюджетные отчисления из бюджетов сельских округов в районный бюджет предусмотреть в размере 906 814 тыс. тенге, в том числе:
Аксукентскому сельскому округу 358 540 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 176 743 тыс. тенге

Қарамұрт ауылдық округіне 209 083 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 60 357 мың теңге;
Манкент ауылдық округіне 102 091 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық маслихатының
2024 жылғы 13 желтоксандағы
№22-165/VIII шешіміне
қосымша
Сайрам аудандық маслихатының

Карамуртовскому сельскому округу 209 083 тыс. тенге;
Карасускому сельскому округу 60 357 тысяч тенге;
Манкентскому сельскому округу 102 091 тысяча тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сайрамского районного маслихата Ш.Халмурадов
Приложение к решению
Сайрамского районного
маслихата
от 13 декабря 2024 года
№22 165/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного

2 249 711
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 739
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
55
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
263 357
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 799
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
568 637
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 353 124
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
159 056
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159 056
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 857
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 331
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 561 457
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 869 186
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
328 685
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
328 685
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі, сәулет және құрылысы бөлімі
1 613 146
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 113 946
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
499 200
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
927 355
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
123 254
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13 215
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
7 022
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

2 249 711
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 739
006
Оказание жилищной помощи
55
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
263 357
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 799
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
568 637
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 353 124
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
159 056
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
125 868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 857
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 331
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 561 457
1
Жилищное хозяйство
2 869 186
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
328 685
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
328 685
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 613 146
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 113 946
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
499 200
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
927 355
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
123 254
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13 215
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
7 022
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры