О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/69-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2024 года № 12/95-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 9/69-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 431 967 947,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 72 451 605,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 756 555,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 356 759 786,5 тысяч тенге;
2) затраты – 427 813 940,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 000 343,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 025 736,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 025 392,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 942 623,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 942 623,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -788 959,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 788 959,4 тысяч тенге:
поступление займов – 12 500 736,0 тысяч тенге;
погашение займов – 17 768 171,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 056 394,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в сумме 1 744 671,0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 47 419 947,0 тысяч тенге;
созданием центров трудовой мобильности и преобразованием действующих центров занятости в карьерные центры – 1 436 093,0 тысяч тенге;
передачей функций в сфере регистрации актов гражданского состояния на республиканский уровень – 38 192,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/69-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 12/95-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/69-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 431 967 947,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 72 451 605,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 756 555,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 356 759 786,5 мың теңге;
2) шығындар – 427 813 940,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 000 343,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 025 736,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 025 392,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 942 623,2 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 942 623,2 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -788 959,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 788 959,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 12 500 736,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 768 171,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 056 394,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 1 744 671,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 47 419 947,0 мың теңге;
еңбек ұтқырлығы орталықтарын құруға және жұмыс істеп тұрған жұмыспен қамту орталықтарын мансаптық орталықтарға айналдыруға байланысты – 1 436 093,0 мың теңге;
республикалық деңгейге азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы функцияларды беруге – 38 192,0 мың теңге жоғары тұрған бюджет шығындарының өтемақысына трансферттер түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттердің түсімін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
306 580,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 970 013,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 181 309,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
221 017,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
997 703,0
261
Управление образования области
2 137 577,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 803 078,0
037
Социальная реабилитация
229 540,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
104 959,0
2
Социальная помощь
8 582 725,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 582 725,0
068
Программа занятости
8 582 725,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 235 597,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 035 772,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
490 736,0
007
Капитальные расходы государственного органа
22 000,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
217 932,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
138 615,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
57 079,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
42 027,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
306 580,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 970 013,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 181 309,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
221 017,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
997 703,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 137 577,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 803 078,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
229 540,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
104 959,0
2
Әлеуметтiк көмек
8 582 725,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 582 725,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 582 725,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 235 597,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 035 772,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
490 736,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 000,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
217 932,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
138 615,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
57 079,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
42 027,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

041
Развитие теплоэнергетической системы
100 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
38 673 801,7
1
Сельское хозяйство
30 057 860,5
255
Управление сельского хозяйства области
30 057 860,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
757 258,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 120 920,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 000,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 300 972,0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
98 947,0
012
Организация санитарного убоя больных животных
4 385,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
36 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
16 018,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 400,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 289,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
66 192,5
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 500,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
56 385,0
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 082,0
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
35 061,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
37 131,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

041
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
100 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
38 673 801,7
1
Ауыл шаруашылығы
30 057 860,5
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
30 057 860,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
757 258,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 120 920,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 000,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 300 972,0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
98 947,0
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 385,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
36 000,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
16 018,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 400,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 289,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
66 192,5
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 500,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
56 385,0
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 082,0
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
35 061,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
37 131,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 082 256,0
13
Прочие
26 149 444,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 078 962,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 078 962,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
50 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 867 438,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
139 024,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
22 500,0
9
Прочие
24 070 482,9
253
Управление здравоохранения области
345 822,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
345 822,0
257
Управление финансов области
1 744 671,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 744 671,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 120 191,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 120 191,0
261
Управление образования области
400 161,9
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
400 161,9
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
286 032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
286 032,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
584 763,5
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
584 763,5
285
Управление физической культуры и спорта области
899 875,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
899 875,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 082 256,0
13
Басқалар
26 149 444,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 078 962,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 078 962,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 867 438,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
139 024,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
22 500,0
9
Басқалар
24 070 482,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
345 822,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
345 822,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 744 671,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 744 671,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 120 191,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 120 191,0
261
Облыстың білім басқармасы
400 161,9
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
400 161,9
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
286 032,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 032,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
584 763,5
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
584 763,5
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
899 875,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
899 875,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы