О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 01-03/VIII-15-2 "О бюджете Зайсанского района на 2024-2026 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 августа 2024 года № 25/11-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №01-03/VIII-15-2 следующие изменений и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 493 283,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 175 716,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 112 918,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 309,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 180 340,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 527 754,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 463 874,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 488 885,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 011,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 498 345,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 498 345,2 тысяч тенге;
поступление займов – 1 488 885,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 684,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 123 144,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-2) следующего содержания:
"8-2. Учесть в районном бюджете на 2024 год кредит в сумме 1 372 587,0 тысяч тенге за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов для приобретения жилья коммунального жилищного фонда.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Е. Загипаров
Приложение
к решению Зайсанского
районного маслихата

Зайсан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы"2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы №01-03/VIII-15-2 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 тамыздағы № 25/11-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №01-03/VIII-15-2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 493 283,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 175 716,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 112 918,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 309,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 180 340,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 527 754,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 463 874,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 488 885,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 011,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 498 345,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 498 345,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1488 885,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 123 144,2 мың теңге.";
мынандай мазмұндағы 8-2) тармақпен толықтырылсын:
"8-2) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 1 372 587,0 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Загипаров
Зайсан аудандық мәслихатының

138 182,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 182,0
005
Государственная адресная социальная помощь
138 182,0
2
Социальная помощь
290 541,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290 541,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 172,5
006
Оказание жилищной помощи
1 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 105,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
185 764,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 477,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87 477,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 028,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
829,0
021
Капитальные расходы государственного органа
400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 220,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 233 264,2
1
Жилищное хозяйство
1 002 626,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
728 760,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 063,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
313 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
238 870,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
161 827,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
97 460,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
97 460,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 406,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

138 182,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 182,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138 182,0
2
Әлеуметтiк көмек
290 541,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290 541,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 172,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 105,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
185 764,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 477,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87 477,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 028,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
829,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 220,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 233 264,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 002 626,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
728 760,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15 063,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
313 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
238 870,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
161 827,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
97 460,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
97 460,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 406,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

873,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 083,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
35 283,0
014
Капитальные расходы государственного органа
300,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 639,0
1
Сельское хозяйство
3 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
3 000,0
6
Земельные отношения
39 563,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 563,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37 913,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 250,0
007
Капитальные расходы государственного органа
400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 076,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 076,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 076,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 328,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 328,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40 328,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 750,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 497,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2 081,0
12
Транспорт и коммуникации
515 301,5
1
Автомобильный транспорт
446 901,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
446 901,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
38 901,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

873,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 083,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 283,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 639,0
1
Ауыл шаруашылығы
3 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 000,0
6
Жер қатынастары
39 563,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 563,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 913,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 250,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 076,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 076,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 076,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 328,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 328,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40 328,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 750,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 497,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 081,0
12
Көлiк және коммуникация
515 301,5
1
Автомобиль көлiгi
446 901,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
446 901,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
38 901,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу