О внесении изменений в решение маслихата района Алтай от 26 декабря 2023 года № 9/2-VIII "О районном бюджете района Алтай на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 24 октября 2024 года № 21/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О районном бюджете района Алтай на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 9/2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14023768,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9368837,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17552,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4637379,6 тысяч тенге;
2) затраты – 17082945,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22646,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44304,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21658,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3081822,6 тысяч тенге;
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3081822,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 227978,0 тысяч тенге;
погашение займов – 21658,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2875502,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

"2024-2026 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 9/2-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 қазандағы № 21/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 9/2- VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14023768,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 9368837,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17552,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4637379,6 мың теңге;
2) шығындар – 17082945,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22646,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44304,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21658,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3081822,6 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3081822,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 227978,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21658,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2875502,6 мың теңге.";
1- қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

110849,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4019,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
177094,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
322148,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
270991,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
178309,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6462,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6462,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
142757,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142757,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76755,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3029,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
11750,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48723,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4204830,8
1
Жилищное хозяйство
681992,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
681992,6
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
24489,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
33300,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
117603,4
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
506600,0
2
Коммунальное хозяйство
3460214,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

110849,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4019,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
177094,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
322148,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
270991,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
178309,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6462,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6462,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
142757,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142757,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76755,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3029,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
11750,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48723,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4204830,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
681992,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
681992,6
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
24489,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
33300,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
117603,4
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
506600,0
Коммуналдық шаруашылық
3460214,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

48970,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98118,0
1
Сельское хозяйство
64512,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
64512,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
64512,0
6
Земельные отношения
17600,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
17600,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
17600,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
16006,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16006,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16006,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71251,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71251,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
71251,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
70251,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1000,0
12
Транспорт и коммуникации
559745,0
1
Автомобильный транспорт
534745,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
534745,0
020
Развитие транспортной инфраструктуры
24000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
451745,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
25000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

48970,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98118,0
1
Ауыл шаруашылығы
64512,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
64512,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64512,0
6
Жер қатынастары
17600,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
17600,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
17600,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
16006,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16006,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16006,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71251,0
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71251,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
71251,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
70251,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1000,0
12
Көлiк және коммуникация
559745,0
1
Автомобиль көлiгi
534745,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
534745,0
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
24000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
451745,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
25000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау