О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII "О бюджете Шемонаихинского района на 2024-2026 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 апреля 2024 года № 17/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджете Шемонаихинского района на 2024–2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 027 240,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 597 853,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 24 524,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 243 830,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 161 033,2 тысячи тенге;
2) затраты – 6 061 457,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 268,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 956,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 86 484,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 484,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение займов – 28 956,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 216,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 309 696,0 тысяч тенге, ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 80 789,0 тысяч тенге, передачей функций по регистрации актов гражданского состояния 4 774,0 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 17/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 027 240,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 597 853,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 524,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 243 830,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 161 033,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 061 457,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 268,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 81 224,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 956,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86 484,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 484,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 81 224,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 956,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34 216,8 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 1 309 696,0 мың теңге білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерінің өзгеруіне, 80 789,0 мың теңге Халықты жұмыспен қамту орталығының жабылуы және облыстық Еңбек ресурстары орталығының құрылуына 4 774,0 мың теңге, азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қызметтердің берілуіне байланысты нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 865,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 865,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
707 836,0
1
Социальное обеспечение
76 976,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 976,0
005
Государственная адресная социальная помощь
76 273,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
703,0
2
Социальная помощь
474 815,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
474 815,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 418,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88 997,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 993,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 634,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156 045,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156 045,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 258,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 137,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 650,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 081 743,0
1
Жилищное хозяйство
43 516,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
14 865,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 865,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
707 836,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 976,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
76 976,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
76 273,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
703,0
2
Әлеуметтiк көмек
474 815,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
474 815,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 418,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
88 997,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 993,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 634,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156 045,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156 045,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 258,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52 137,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 650,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 081 743,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
43 516,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі