О внесении изменений и дополнения в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 12/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2024-2026 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 2 августа 2024 года № 20/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 12/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 883 473,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 269 897,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 710,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 603 866,0 тысяч тенге;
2) затраты – 929 088,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -45 615,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –45 615,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45 615,2 тысяч тенге";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 530 188,0 тысяч тенге";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского районана 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 663,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 022,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 641,0 тысяча тенге;
2) затраты – 80 522,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/3-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 2 тамыздағы № 20/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/3-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 883 473,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 269 897,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 710,0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 603 866,0 мың теңге;
2) шығындар – 929 088,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -45 615,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45 615,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 615,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 530 188,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 663,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 022,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттердің түсімдері  – 44 641,0 мың теңге;
2) шығындар – 80 522,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу  – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -4 859,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 859,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 859,0 тысяч тенге";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 799,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 937,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 109 664,0 тысячи тенге;
2) затраты – 162 083,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 284,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 284,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 284,8 тысячи тенге";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 61 375,0 тысяч тенге";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 484,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 483,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 917,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 084,0 тысячи тенге;
2) затраты – 110 511,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 027,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 11 027,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 859,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 859,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 859,0 мың тенге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150 799,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 937,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттердің түсімдері  – 109 664,0 мың теңге;
2) шығындар – 162 083,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 284,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 284,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  11 284,8 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 61 375,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 484,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 483,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 917,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 084,0 мың теңге;
2) шығындар – 110 511,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -11 027,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 027,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 11 027,2 тысяч тенге";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 159 989,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 994,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 150 995,0 тысяч тенге;
2) затраты – 161 687,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 698,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 698,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 698,2 тысяч тенге";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 119 520,0 тысяч тенге";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 916,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 017,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 192,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 60 707,0 тысяч тенге;
2) затраты –75 055,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 139,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 139,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 139,1 тысяч тенге";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 027,2 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 159 989,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 994,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 150 995,0 мың теңге;
2) шығындар – 161 687,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 698,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 1 698,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 698,2 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 119 520,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 916,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 017,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 192,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 60 707,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 055,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 139,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 139,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 139,1 мың теңге.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 1 601,0 тысяча тенге".
пункт 32 изложить в новой редакции:
"32. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год в сумме 36 375,0 тысяч тенге";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2024 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 39 420,0 тысяч тенге";
пункт 6 исключить;
приложения 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 и 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 601,0 мың теңге.";
32-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"32. Разин ауылдық округінің бюджетінде 36 375,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2024 жылға арналған Шемонаиха ауданының Вавилон ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 39 420,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
6-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 және 31-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық мәслихатының