О бюджете района Марқакөл на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 18/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Марқакөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2,3 соответственно, в том числе на 2027 год в следующих объемах:
1) доходы – 4468940,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3391063,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13979,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2310,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1061588,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4468940,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 90436,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 90436,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 90436,0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Марқакөл ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының мәслихаты 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 18/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Марқакөл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4468940,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3391063,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13979,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2310,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1061588,0 мың теңге;
2) шығындар – 4468940,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 90436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 90436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 90436,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 90436,0 тысяч тенге:
поступления займов - 0,0 тысяч тенге;
погашение займов - 6113,0 тысяч тенге.
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов в размере 100 процентов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 90436,0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 6113,0 мың теңге.
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VIII шешіміне сәйкес ауданның бюджетінде 2025 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз орындауға қабылдансын.

3. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам местного самоуправления на 2025 год определяется постановлением акимата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 478125,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 583463,0 тысяч тенге.

3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілілікті өзін өзі басқаруға бөлінетін нысаналы трансферттер Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген 478125,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 583463,0 мың теңге дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.