О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 февраля 2024 года № 13-3
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11 - 1 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 421 551 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 280 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 098 486 тысяч тенге;
2) затраты – 6 421 551 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 372 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 206 752 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 112 372 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 372 тысячи тенге:
поступление займов – 206 752 тысячи тенге;
погашение займов – 94 380 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
в пункте 4:
в подпункте 2)абзац первый изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 2 648 989 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 193 603 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 25 794 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 48 336 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Талдыапан" 9 - 18 км – 1 128 110 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Болашак"0 - 1 км – 35 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Жанатан" 0 - 10 км- 54 951тысяча тенге;
на строительство дома культуры Кайындинского сельского округа – 23 340 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба Казталовского района ЗКО – 44 697 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык Казталовского района ЗКО – 42 506 тысяч тенге;
на компенсацию потерь Казталовского района - 186 362 тысячи тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 ақпандағы № 13-3 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11 - 1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 421 551 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 280 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 098 486 мың теңге;
2) шығындар – 6 421 551 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 372 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 112 372 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 372 мың теңге:
қарыздар түсімі – 206 752 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 380 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 2 648 989 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 193 603 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 25 794 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 336 мың теңге;
Талдыапан 9 - 18 км ауылына кірме автожолын орташа жөндеуге – 1 128 110 мың теңге;
Болашак 0 - 1 км ауылына кірме автожолын орташа жөндеуге – 35 420 мың теңге;
Жанатан 0 - 10 км ауылына кірме автожолын орташа жөндеуге – 54 951 мың теңге;
Қайыңды ауылында 150 орындық мәдениет үйінің құрылысына – 23 340 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 44 697 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 42 506 мың теңге;
Казталов ауданының шығындарын өтеуге - 186 362 мың теңге;

на разработку ПСД по проекту "Реконструкция группового водоснабжения Искра с привлечением населенных пунктов Казталовского района" - 68 525 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение служебного жилья для специалистов Казталовского района – 114 084 тысячи тенге;
на строительство электрических линий в с.Акпатер – 142 412 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь - Караоба" 15 - 49 км (34 км) – 512 201 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Жанатан" 0 - 10 км – 18 648 тысяч тенге;
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 181 213 тысячи тенге:"
Распределение указанных сумм бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района ";
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере 72 110 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата С. Мулдашев
Приложение к решению
Казталовского районного
маслихата

Казталов ауданы елді мекендеріне тарта отырып, Искра топтық су құбырын қайта құру нысаны бойынша ЖСҚ әзірлеу – 68 525 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру- 10 000 мың теңге;
Казталов ауданының мамандары үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға-114 084 мың теңге;
Ақпәтер ауылында электр желілерінің құрылысы – 142 412 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл - Қараоба" аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 512 201 мың теңге;
Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0 - 10 шақырымын орташа жөндеу – 18 648 мың теңге;
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 181 213 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 72 110 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Мулдашев
Аудандық мәслихатының

68 271
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 882
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
149 203
6
Земельные отношения
35 056
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 056
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 056
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
114 147
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
114 147
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
114 147
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58 298
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58 298
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58 298
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44 598
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 700
12
Транспорт и коммуникации
1 846 410
1
Автомобильный транспорт
1 836 703
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 836 703
022
Развитие транспортной инфраструктуры
36 015
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
45 601
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 755 087
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 707
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 707
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
9 707
13
Прочие
488 362
9
Прочие
488 362
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
392 912
064
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"

68 271
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 882
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 882
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
149 203
6
Жер қатынастары
35 056
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 056
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 056
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
114 147
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
114 147
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
114 147
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58 298
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58 298
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58 298
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 598
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 700
12
Көлiк және коммуникация
1 846 410
1
Автомобиль көлiгi
1 836 703
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 836 703
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
36 015
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
45 601
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 755 087
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 707
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 707
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
9 707
13
Басқалар
488 362
9
Басқалар
488 362
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
392 912
064
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту