О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 ноября 2024 года № 22-2
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11 - 1 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 943 153 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 104 857 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 145 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 780 101 тысяча тенге;
2) затраты – 10 916 467 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 372 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 206 752 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 085 686 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 085 686 тысяч тенге:
поступление займов – 2 163 342 тысячи тенге;
погашение займов – 141 297 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 641 тысяча тенге.
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 7 140 162 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 24 973 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 3 896 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 61 741 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Талдыапан " 9 - 18 км – 1 073 475 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Болашак " 0 - 1 км – 35 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км - 54 951 тысяча тенге;
на строительство дома культуры Кайындинского сельского округа – 23 340 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба Казталовского района ЗКО – 460 509 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык Казталовского района ЗКО – 42 506 тысяч тенге;
на компенсацию потерь Казталовского района - 336 362 тысячи тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қарашадағы № 22-2 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №11 - 1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 943 153 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 104 857 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 145 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 050 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 780 101 мың теңге;
2) шығындар – 10 916 467 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 372 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 085 686 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 685 686 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 163 342 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 141 297 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 641 мың теңге.
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 7 140 162 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 24 973 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 3 896 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 61 742 мың теңге;
"Талдыапан 9 - 18 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 1 073 475 мың теңге;
"Болашак 0 - 1 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 35 420 мың теңге;
"Жанатан 0 - 10 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 54 951 мың теңге;
Қайыңды ауылында мәдениет үйінің құрылысына – 23 340 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 460 509 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 42 506 мың теңге;
Казталов ауданының шығындарын өтеуге - 336 362 мың теңге;

на разработку ПСД по проекту "Реконструкция группового водоснабжения Искра с привлечением населенных пунктов Казталовского района" - 68 425 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение служебного жилья для специалистов Казталовского района – 114 084 тысячи тенге;
на строительство электрических линий в с.Акпатер – 139 241 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения " Беспишен – Кушанколь – Караоба " 15 - 49 км (34 км) – 2 495 117 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км – 18 648 тысяч тенге;
кредитование районных бюджетов на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 1 565 215 тысяч тенге;
на приобретение жилья жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 472 030 тысяч тенге;
Паспортизация автомобильных дорог районного значения 524 км Казталовского района – 59 476 тысяч тенге
на приобретение водоочистительного оборудования для водоснабжения сел Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудук и Кособа – 38 752 тысячи тенге;
Установка КБМ для водоснабжения с.Сексенбаев Казталовского района – 14 000 тысяч тенге;
Установка КБМ для водоснабжения с.Саралжын Казталовского района – 14 000 тысяч тенге;
Установка КБМ для водоснабжения с.Хайруш Казталовского района – 14 000 тысяч тенге;
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 205 454 тысячи тенге:"
Распределение указанных сумм бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района;
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 71 976 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Казталов ауданы елді мекендеріне тарта отырып, Искра топтық су құбырын қайта құру нысаны бойынша ЖСҚ әзірлеу – 68 425 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 10 000 мың теңге;
Казталов ауданының мамандары үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға -114 084 мың теңге;
Ақпәтер ауылында электр желілерінің құрылысы – 139 241 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба " аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 495 117 мың теңге;
"Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының " 0 - 10 шақырымын орташа жөндеу – 18 648 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтарына тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 1 565 215 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу – 472 030 мың теңге;
Казталов аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттау жұмысы 524 км – 59 476 мың теңге;
Казталов ауданының Талдыапан, Сарықұдық, Қайшақұдық және Қособа ауылдарды сумен жабдықтау үшін су тазарту жабдықтарын сатып алуға – 38 752 мың теңге;
Сексенбаев ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату 14 000 мың теңге;
Саралжын ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату -14 000 мың теңге;
Хайруш ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату 14 000 мың теңге;
8 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 205 454 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:"
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 71 976 мың теңге мөлшерінде бекітілсін."
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

643
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 125
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 125
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 125
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
448 457
1
Социальное обеспечение
34 185
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 185
005
Государственная адресная социальная помощь
34 185
2
Социальная помощь
355 311
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
355 311
006
Оказание жилищной помощи
1 307
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 741
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 023
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 341
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
105 899
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 961
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 961
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 966
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
182
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 813
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
2 743 544
1
Жилищное хозяйство
2 369 962
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 821
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 821
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 359 141
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры

643
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 125
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 125
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 125
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
448 457
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
34 185
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 185
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 185
2
Әлеуметтiк көмек
355 311
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
355 311
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 307
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 741
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 023
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 341
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай - ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
105 899
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 961
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 961
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 966
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
182
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 813
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 743 544
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 369 962
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 821
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 821
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 359 141
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

138 769
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и развития языков
20 361
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
113 446
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
50 593
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
62 853
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
4 962
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79 393
6
Земельные отношения
38 315
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 315
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 315
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 078
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 078
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 078
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 668
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 668
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
68 668
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
53 789
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 151
015
Капитальные расходы государственного органа
7 728
12
Транспорт и коммуникации
3 780 432
1
Автомобильный транспорт
3 768 875
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 768 875
022
Развитие транспортной инфраструктуры
22 857
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59 848
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

138 769
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 361
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 361
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
113 446
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 593
003
Жастар саясаты саласында іс - шараларды іске асыру
62 853
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 962
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 962
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79 393
6
Жер қатынастары
38 315
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 315
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 315
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 078
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 078
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 078
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 668
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 668
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
68 668
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 789
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 151
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 728
12
Көлiк және коммуникация
3 780 432
1
Автомобиль көлiгi
3 768 875
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 768 875
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
22 857
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59 848
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу