О районном бюджете Каратобинского района на 2025-2027 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 22-4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 035 849 тысяч тенге:
налоговые поступления – 847 024 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 13 980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 173 345 тысяч тенге;
2) затраты – 3 035 849 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 102 514 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 174 974 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72 460 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102 514 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 514 тысяч тенге;
поступление займов – 174 974 тысячи тенге;
погашение займов – 72 460 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 720 697 тысяч тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 174 974 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 450 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами - 8 545 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение - 2 740 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета - 2 850 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 269 600 тысяч тенге;

Қаратөбе ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 22-4 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 035 849 мың теңге:
салықтық түсімдер – 847 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 173 345 теңге;
2) шығындар – 3 035 849 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 102 514 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 174 974 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72 460 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102 514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 514 мың теңге;
қарыздар түсімі – 174 974 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 72 460 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 720 697 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 174 974 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30 450 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 8 545 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 850 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 269 600 мың теңге.

на строительство внутрипоселкового водопровода села Алакол Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 231 538 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 102 071 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 49 752 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 6 104 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 44 215 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
5. Установить на 2025 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.

Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Алакөл ауылының ауылішілік су құбыры құрылысына – 231 538 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 102 071 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 49 752 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 6 104 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сапасын жақсартуға – 44 215 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.

6. Установить на 2025 год размеры субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 525 551 тысяча тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2025 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 18 163 тысячи тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н.Мендешов
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года № 22-4
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

6. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 525 551 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2025 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 18 163 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н.Мендешов
Қаратөбе аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 22-4 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы