О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 15-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 мая 2024 года № 21-1
Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года №15-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 4 398 349 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 069 636 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 13 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 27 240 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 287 823 тысяч тенге;
2) затраты - 4 422 079 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 526 400 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 612 688 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 86 288 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -550 130 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 550 130 тысяч тенге.
поступление займов - 612 688 тысячи тенге;
погашение займов - 86 288 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 730 тысяч тенге;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2024 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета - 528 496 тысячи тенге, в том числе на:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 13 585 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 317 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 49 804 тысяч тенге;
реконструкция линий электропередач в с. Мерей Таскалинского района – 109 390 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по ул. Маметова, Панфилова, Чурилина, Кенжина, Шевченко, Женис, Садовая в с. Таскала Таскалинского района ЗКО – 50 000 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 мамырдағы № 21-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №15-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 398 349 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 069 636 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 27 240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 287 823 мың теңге;
2) шығындар – 4 422 079 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 526 400 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 612 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 288 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 550 130 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 550 130 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 612 688 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 288 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 730 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 528 496 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 13 585 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 656 мың теңге;
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 2 317 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 49 804 мың теңге;
Тасқала ауданы, Мерей ауылындағы электр желілерін қайта жаңғырту – 109 390 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Маметова, Панфилов, Чурилин, Кенжин, Шевченко, Жеңіс, Садовая көшелері бойынша көше жарығын қайта жаңарту – 50 000 мың теңге;

бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 302 744 тысячи тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета - 1 926 813 тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 26 807 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 4 380 тысяч тенге;
единовременные социальные выплаты отдельным категориям граждан – 1 108 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 48 527 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к п.Мереке Таскалинского района ЗКО – 452 447 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района ЗКО – 448 555 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Мерей Таскалинского района ЗКО – 290 950 тысячи тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 329 269 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Чижа-2 Таскалинского района ЗКО – 293 262 тысячи тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 21 508 тысяч тенге;
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья – 309 944 тысячи тенге.
3) субвенции – 1 135 258 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер – 1 926 813 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 26 807 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 1 108 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 4 380 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 527 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мереке ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 452 447 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Оян ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 448 555 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 290 950 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 329 269 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Чижа-2 ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 293 262 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 10 000 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 21 508 мың теңге;
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 309 944 мың теңге;
3) субвенциялар – 1 135 258 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.