О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 14-5 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 мая 2024 года № 20-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №14-5следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 3 551 032 тысячи тенге:
налоговые поступления – 782 062 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 748 470 тысяч тенге;
2) затраты – 4 107 452 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 145 834 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 145 834 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -702 254 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 702 254 тысячи тенге:
поступление займов – 564 258 тысяч тенге;
погашение займов – 63 217 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 201 213 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4.Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 293 573 тысяч тенге:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения– 37 353 тысячи тенге;";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфетов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 789 458 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 217 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 14 408 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 36 798 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 10 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 0 тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения– 16 131 тысяча тенге;

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 14-5 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 20-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №14-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 551 032 мың теңге:
салықтық түсімдер – 782 062 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 748 470 мың теңге;
2) шығындар – 4 107 452мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 145 834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 145 834 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -702 254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 702 254 мың теңге:
қарыздар түсімі – 564 258 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 63 217 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 201 213 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 293 573 мың теңге ескерілсін:";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 37 353 мың теңге;";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттердіңжалпы сомасы 789 458 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 217 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 14 408 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға– 36 798 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 10 000 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 16 131 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 110 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 110 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Аксуат, Карагашского сельского округа, Чингирлауского района – 22 410 тысяч тенге;
на строительство напорно-регулирующего сооружения с водонапорной башней в селе Шынгырлау, Чингирлауского района – 50 070 тысяч тенге;

Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 110 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 110 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсуат ауылының Қарағаш ауылдық округінің су құбырының құрылысына – 22 410 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылында қысымды реттейтін құрылымның су мұнарасымен құрылысына – 50 070 мың теңге;

бюджетные кредитыдля приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения– 418 424 тысячи тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата C.Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1
к решениюЧингирлауского
районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 14-5
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға кредиттер беру – 418 424 мың теңге;".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С .Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы №14-5
шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы