О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 30-1
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 8 784 709 тысяч тенге:
налоговые поступления – 787 340 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 937 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 975 232 тысячи тенге;
2) затраты – 8 711 770 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 157 280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -84 341 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84 341 тысяча тенге:
поступление займов – 157 280 тысяч тенге;
погашение займов – 72 939 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 574 414 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 7 163 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 4 661 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 1 644 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 027 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 202 200 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 197 439 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 784 709 мың теңге:
салықтық түсімдер – 787 340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 937 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 975 232 мың теңге;
2) шығындар – 8 711 770 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 157 280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -84 341 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 84 341 мың теңге:
қарыздар түсімі – 157 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 72 939 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 10, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 574 414 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 7 163 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына – 4 661 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 1 644 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 027 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 202 200 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының су құбырының құрылысына – 197 439 мың теңге;

бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 157 280 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 300 000 тысяч тенге:
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 300 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 5 404 320 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 274 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 15 540 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 19 620 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 2 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 192 835 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 (корректировка) – 2 058 975 тысяч тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 187 704 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 320 696 тысяч тенге.
7. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
8. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 853 778 тысяч тенге.
9. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 358 625 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 47 992 тысячи тенге;
Актауский сельский округ – 34 585 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 49 608 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 31 323 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 45 921 тысяча тенге;
Ашысайский сельский округ – 47 216 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 46 771 тысяча тенге;
Чингирлауский сельский округ – 55 209 тысяч тенге.

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге.
5. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 300 000 мың теңге ескерілсін:
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 300 000 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 5 404 320 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 274 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 15 540 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 19 620 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 192 835 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 2 058 975 мың теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 187 704 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 320 696 мың теңге.
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
8. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 853 778 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауылдық бюджеттерге 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 358 625 мың теңге көлемінде белгіленсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 47 992 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 34 585 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 49 608 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 31 323 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 45 921 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 47 216 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 46 771 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 55 209 мың теңге.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 17 647 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 14 647 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 1 425 419 тысяч тенге.

10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 647 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 14 647 мың теңге.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 1 425 419 мың теңгені құрайды.

57 127
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66 191
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
66 191
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70 496
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
69 717
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
779
02
Оборона
39 062
1
Военные нужды
6 654
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 654
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 654
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32 408
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 408
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 675
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24 733
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
800
6
Уголовно-исполнительная система
800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
800
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
323 707
1
Социальное обеспечение
25 989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 989
005
Государственная адресная социальная помощь
25 989
2
Социальная помощь
206 376
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
206 376
006
Оказание жилищной помощи
32 572
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 042
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
985
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

57 127
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66 191
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 191
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70 496
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 717
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
779
02
Қорғаныс
39 062
1
Әскери мұқтаждар
6 654
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 654
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 654
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32 408
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 408
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 675
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24 733
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
800
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
800
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
323 707
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 989
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 989
2
Әлеуметтiк көмек
206 376
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
206 376
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 572
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 042
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
985
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

6 198
3
Информационное пространство
259 463
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19 988
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19 988
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
239 475
006
Функционирование районных (городских) библиотек
238 185
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 290
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
127 584
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
91 063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
40 219
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 844
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
36 521
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 715
6
Земельные отношения
34 721
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34 721
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
34 721
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 994
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 994
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 994
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 247
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 247
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
48 247
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 247
12
Транспорт и коммуникации
5 441 588
1
Автомобильный транспорт
5 441 588
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 441 588
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
75 702
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

6 198
3
Ақпараттық кеңiстiк
259 463
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19 988
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19 988
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
239 475
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
238 185
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 290
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
127 584
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
91 063
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 219
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 844
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 521
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 521
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
76 715
6
Жер қатынастары
34 721
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34 721
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 721
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 994
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 994
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 994
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 247
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 247
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
48 247
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 247
12
Көлік және коммуникация
5 441 588
1
Автомобиль көлігі
5 441 588
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 441 588
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
75 702
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу