О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 30-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 6 624 123 тысячи тенге:
налоговые поступления – 787 340 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 937 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 814 646 тысяч тенге;
2) затраты – 6 747 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 157 280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -280 934 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 280 934 тысяч тенге:
поступление займов – 157 280 тысяч тенге;
погашение займов – 73 460 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 580 332 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 7 163 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 4 661 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 1 644 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 027 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 208 118 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 624 123 мың теңге:
салықтық түсімдер – 787 340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 937 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 814 646 мың теңге;
2) шығындар – 6 747 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 157 280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -280 934 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 280 934 мың теңге:
қарыздар түсімі – 157 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 460 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 10, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 580 332 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 7 163 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына – 4 661 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 1 644 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 027 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 208 118 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 197 439 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 157 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенным решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 300 000 тысяч тенге:
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 300 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 237 815 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 274 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 15 540 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 19 620 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 2 000 тысяч тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 082 тысячи тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 20 401 тысяча тенге;
на приобретение и установку водонапорной башни в селе Акбулак Чингирлауского района – 35 000 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Кайынды Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аксогым Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Урысай Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аккудык Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Котантал Чингирлауского района – 17 700 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 89 191 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 192 835 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 1 - 87 661 тысяча тенге;

Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының су құбырының құрылысына – 197 439 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 300 000 мың теңге ескерілсін:
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 300 000 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 237 815 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 274 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 15 540 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 19 620 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 082 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 20 401 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылына су мұнарасын сатып алу және орнатуға – 35 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсоғым ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ұрысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Аққұдық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қотантал ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 89 191 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 192 835 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 87 661 мың теңге;

на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 - (корректировка) – 0 тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 0 тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 0 тенге.
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 78 035 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
8. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 853 778 тысяч тенге.
9. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 358 625 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 47 992 тысячи тенге;
Актауский сельский округ – 34 585 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 49 608 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 31 323 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 45 921 тысяча тенге;
Ашысайский сельский округ – 47 216 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 46 771 тысяча тенге;
Чингирлауский сельский округ – 55 209 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 17 647 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 14 647 тысяч тенге.

"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 0 теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылындағы су құбырының құрылысы – 78 035 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
8. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 853 778 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауылдық бюджеттерге 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 358 625 мың теңге көлемінде белгіленсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 47 992 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 34 585 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 49 608 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 31 323 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 45 921 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 47 216 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 46 771 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 55 209 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 647 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 14 647 мың теңге.

11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 2 541 355 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года №30-1
Районный бюджет на 2025 год

11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 2 541 355 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті

31 349
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
985
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
37 484
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 640
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 720
021
Капитальные расходы государственного органа
5 567
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46 108
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
791 878
1
Жилищное хозяйство
328 537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 228
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 807
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 487
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 934
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
297 309
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
297 309
2
Коммунальное хозяйство
400 869
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123 500
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
123 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
277 369
005
Развитие коммунального хозяйства
1 895
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
275 474
3
Благоустройство населенных пунктов
62 472
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31 349
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
985
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
37 484
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 035
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 640
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 720
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 567
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 108
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
791 878
1
Тұрғын үй шаруашылығы
328 537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 228
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 807
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 487
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 934
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
297 309
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
297 309
2
Коммуналдық шаруашылық
400 869
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123 500
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
123 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
277 369
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 895
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
275 474
3
Елді - мекендерді көркейту
62 472
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

68 185
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 156
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 156
02
Оборона
41 406
1
Военные нужды
7 053
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 053
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 053
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
34 353
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 353
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 136
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 217
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 400
6
Уголовно-исполнительная система
6 400
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 400
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
6 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
275 036
1
Социальное обеспечение
2 133
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 133
005
Государственная адресная социальная помощь
2 133
2
Социальная помощь
186 318
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 318
006
Оказание жилищной помощи
34 526
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 654
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 044
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 841
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
12 253
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
86 585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

68 185
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 156
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 156
02
Қорғаныс
41 406
1
Әскери мұқтаждар
7 053
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 053
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 053
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
34 353
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 353
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 136
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 217
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 400
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
6 400
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 400
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
6 400
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
275 036
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 133
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 133
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 133
2
Әлеуметтiк көмек
186 318
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 318
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 526
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 654
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 044
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 841
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
12 253
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
86 585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86 585
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер