Об утверждении бюджета Ушкаттинского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2025 года № 310
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ушкаттинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 891,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 022 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 896,5 тысяч тенге;
2) затраты – 21 891,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 421,5 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 421,5 тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 1 421,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 05.03.2025 № 329 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Ушкаттинского сельского округа на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 9 841 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Ушкаттинского сельского округа на 2025 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 4 552 тысяч тенге.
Рапределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Ушкаттинского сельского округа.

2025-2027 жылдарға арналған Үшқатты ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 қаңтардағы № 310 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 -1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Үшқатты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 891,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 022 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14 896,5 мың теңге;
2) шығындар – 21 891,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 421,5 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 421,5 теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 421,5 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 05.03.2025 № 329 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабына сәйкес, 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған Үшқатты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 9 841 мың теңге сомасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Үшқатты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 4 552 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Үшқатты ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 8 января 2025 года
№ 310
Бюджет Ушкаттинского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 05.03.2025 № 329 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
8 қаңтардағы № 310 шешіміне
1- қосымша
2025 жылға арналған Үшқатты ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 05.03.2025 № 329 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР