О внесении изменений и дополнения в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 215 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 февраля 2025 года № 225
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 215 следующие изменения и дополнение:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 286 523,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 55 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 284 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230 921,7 тысяч тенге;
2) затраты – 312 409,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 885,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 885,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 25 885,8 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 462 853,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 965 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 16 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 458 872,8 тысяч тенге;
2) затраты – 464 199,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 345,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 345,3 тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 345,3 тысяч тенге.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 327,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98 933,9 тысяч тенге;
2) затраты – 101 765,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 ақпандағы № 225 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 286 523,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 55 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 284 мың теңге;
трансферттер түсімі – 230 921,7 мың теңге;
2) шығындар – 312 409,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 885,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 885,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 885,8 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 462 853,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 965 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 мың теңге;
трансферттер түсімі – 458 872,8 мың теңге;
2) шығындар – 464 199,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 345,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 345,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 345,3 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 101 327,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 98 933,9 мың теңге;
2) шығындар – 101 765,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -437,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 437,3 тысяч тенге.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 129 848 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 123 184 тысяч тенге;
2) затраты – 133 291,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 443,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 443,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 443,9 тысяч тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 674,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 779 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 783 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 112,4 тысяч тенге;
2) затраты – 88 208,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 533,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 533,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 533,9 тысяч тенге.".
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 589,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 521,5 тысяч тенге;
2) затраты – 75 471,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 881,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 881,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 2 881,7 тысяч тенге.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -437,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 437,3 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 129 848 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 020 мың теңге;
трансферттер түсімі – 123 184 мың теңге;
2) шығындар – 133 291,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 443,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 443,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 443,9 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 84 674,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 779 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 783 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 112,4 мың теңге;
2) шығындар – 88 208,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 533,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 533,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 533,9 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025-2027 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 72 589,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 521,5 мың теңге;
2) шығындар – 75 471,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 881,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 881,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 881,7 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 682,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 954 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 117 623,2 тысяч тенге;
2) затраты – 133 059,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 377,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 377,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9 377,1 тысяч тенге.".
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 141 481 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 51 262 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 25 320 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 27 660 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 13 413 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 12 291 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 7 105 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 430 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 16 950 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 150 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 226 319,5 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 67 633,7 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 39 977,8 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 7 449,9 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 43 819 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 11 321,4 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 18 501,5 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 37 616,2 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 61 813 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 4 605 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 1 842 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 18 800 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 5 750 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 700 тысяч тенге;

"13. 2025-2027 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 123 682,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 954 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 105 мың теңге;
трансферттер түсімі – 117 623,2 мың теңге;
2) шығындар – 133 059,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 377,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 377,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 377,1 мың теңге.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 141 481 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 51 262 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 25 320 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 27 660 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 13 413 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 12 291 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 7 105 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 430 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 16 950 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 150 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 226 319,5 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 67 633,7 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 39 977,8 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 7 449,9 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 43 819 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 11 321,4 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 18 501,5 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 37 616,2 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 61 813 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 4 605 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 842 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 18 800 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 5 750 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 700 мың теңге;

Кайындинскому сельскому округу – 4 066 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 21 050 тысяч тенге.
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 10 400 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 10 400 тысяч тенге.
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 2 000 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге.
7) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 7 500 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу – 4 000 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге.
8) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 2 500 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов) – 343 412 тысяч тенге, в том числе:

Қайыңды ауылдық округіне – 4 066 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 21 050 мың теңге.
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 10 400 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 10 400 мың теңге.
6) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 2 000 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 2 000 мың теңге.
7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 7 500 мың теңге, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне – 4 000 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге.
8) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 2 500 мың теңге, оның ішінде:
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 500 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".
келесі мазмұндағы 16-1 тармағымен толықтырылсын:
"16-1. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 343 412 мың теңге, оның ішінде:

Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 343 412 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата

Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 343 412 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық мәслихатының төрағасы С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының