Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2025 года № 192
В соответствии с пунктом 7 статьи 72 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 апреля 2025 года № 192
Правила составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 72 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратором бюджетных программ.
2. Администратор бюджетных программ обеспечивает полноту и достоверность информации и расчетов, содержащихся в прогнозной консолидированной финансовой отчетности.
Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ рассматривается одновременно с бюджетным запросом на очередной плановый период для обоснования объемов расходов.
3. Администратор бюджетных программ составляет прогнозную консолидированную финансовую отчетность в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.
4. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность представляет собой увязанную с макроэкономическими показателями информацию о финансовом положении, движении и результатах чистых активов, обязательств, доходов и расходов по методу начисления, формируемую на основе бюджетной и финансовой отчетности.

Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 192 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 72-бабы 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 24 сәуірдегі
№ 192 бұйрығымен
бекітілген
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 72-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікте қамтылған ақпарат пен есептеулердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігі шығыстар көлемін негіздеу үшін кезекті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұрау салумен бір мезгілде қаралады.
3. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасайды.
4. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік бюджеттік және қаржылық есептілік негізінде қалыптастырылатын есептеу әдісі бойынша қаржылық жағдай, таза активтердің, міндеттемелердің, кірістер мен шығыстардың қозғалысы мен нәтижелері туралы макроэкономикалық көрсеткіштермен байланыстырылған ақпаратты білдіреді.

Глава 2. Порядок заполнения прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
5. Формы прогнозной консолидированной финансовой отчетности заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Изменение показателей и их кодов в утвержденных формах прогнозной консолидированной финансовой отчетности или внесение в них дополнительных показателей не допускается.
6. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ составляется в соответствии с настоящими Правилами, принципами учетной политики, применяемой в системе бухгалтерского учета и финансовой отчетности государственных учреждений.
Прогнозная консолидированная финансовая отчетность составляется на уровне администратора бюджетных программ.
7. Титульный лист прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
На титульном листе прогнозной консолидированной финансовой отчетности обязательно указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность, рабочий телефон ответственного исполнителя соответствующего администратора бюджетных программ.
8. Адресная часть форм прогнозной консолидированной финансовой отчетности заполняется в следующем порядке:
реквизит "Администратор бюджетных программ" – наименование и код администратора бюджетных программ в соответствии с Функциональной классификацией расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Единица измерения" – тысяч тенге.
Формам прогнозной консолидированной финансовой отчетности присваивается индекс: прогнозная консолидированная финансовая отчетность (далее – ПКФО).
9. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ включает в себя:
1) прогнозный консолидированный отчет о финансовом положении по форме ПКФО-1 (далее – форма ПКФО-1) согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) прогнозный консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности по форме ПКФО-2 (далее – форма ПКФО-2) согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) прогнозный консолидированный отчет о движении денег по форме ПКФО-3 (далее – форма ПКФО-3) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) прогнозный консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала по форме ПКФО-4 (далее – форма ПКФО-4) согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) пояснительную записку согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
10. При формировании прогнозной консолидированной финансовой отчетности для граф "оценка" и "прогноз" администратором бюджетных программ используются следующие таблицы:

2-тарау. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін толтыру тәртібі
5. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандары оларда көзделген көрсеткіштерге дәл сәйкестікпен толтырылады. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептіліктің бекітілген нысандарындағы көрсеткіштер мен олардың кодтарын өзгертуге немесе оларға қосымша көрсеткіштер енгізуге жол берілмейді.
6. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігі осы Қағидаларға, мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік жүйесінде қолданылатын есеп саясатының қағидаттарына сәйкес жасалады.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік бюджеттік бағдарламалар әкімшісі деңгейінде жасалады.
7. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінің титулдық парағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептіліктің титулдық парағында тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жауапты орындаушысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, жұмыс телефоны міндетті түрде көрсетіледі.
8. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандарының мекенжай бөлігі мынадай тәртіппен толтырылады:
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі" деректемесі – Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының Бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мен коды;
"Өлшем бірлігі" деректемесі - мың теңге.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандарына мынадай индекс беріледі: болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік (бұдан әрі – БШҚЕ).
9. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігі өзіне мыналарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес БШҚЕ-1 нысаны бойынша қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есепті (бұдан әрі – БШҚЕ-1 нысаны);
2) Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес БШҚЕ-2 нысаны бойынша қаржылық қызмет нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есепті (бұдан әрі – БШҚЕ-2 нысаны);
3) осы Қағижаларға 4-қосымшаға сәйкес БШҚЕ-3 нысаны бойынша ақша қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есепті (бұдан әрі – БШҚЕ-3 нысаны);
4) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес БШҚЕ -4 нысаны бойынша таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы болжамды шоғырландырылған есепті (бұдан әрі – БШҚЕ-4 нысаны) ;
5) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес түсіндірме жазбаны қамтиды.
10. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі "бағалау" және "болжам" деген бағандар үшін мынадай кестелер пайдаланылады:

таблица № 1 Примеры формирования статей прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
таблица № 2 Примеры формирования прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности администратора бюджетных программ согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
таблица № 3 Примеры формирования статей прогнозного консолидированного отчета о движении денег (прямой метод) администратора бюджетных программ согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
таблица № 4 Расчет сумм амортизации по долгосрочным активам за "__" год согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При отсутствии примеров в приложениях 7, 8 и 9 к настоящим Правилам, событие или операция отражается в прогнозной консолидированной финансовой отчетности в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
11. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ составляется на основе:
бюджетного запроса на очередной плановый период и за истекший плановый период;
консолидированной финансовой отчетности за отчетный финансовый год;
бюджетной отчетности текущего финансового года и отчетного финансового года;
прогноза поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
планов финансирования текущего финансового года;
бюджетных программ текущего финансового года;
договоров со сроком реализации более года, в том числе по бюджетным инвестиционным проектам, заимствованию, государственным гарантиям и поручительствам государства, бюджетным кредитам, государственно-частного партнерства, включая концессии;
информации по заимствованию, государственным гарантиям и поручительствам государства;
другой информации, используемой администратором бюджетных программ для обоснования объемов расходов планового периода.
12. Для формирования прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету прогнозная консолидированная финансовая отчетность представляется администраторами бюджетных программ центральному уполномоченному органу по бюджетному планированию одновременно с бюджетным запросом.
13. Положения настоящих Правил применяются с учетом особенностей, установленных Законом Республики Казахстан "О государственных секретах".
14. Для формирования прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы прогнозная консолидированная финансовая отчетность представляется администраторами бюджетных программ местному уполномоченному органу по государственному планированию одновременно с бюджетным запросом.

№ 1 кесте осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінің баптарын қалыптастыру мысалдары;
№ 2 кесте осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қаржылық қызметінің нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есепті қалыптастыру мысалдары;
№ 3 кесте осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ақша қозғалысы (тікелей әдіс) туралы болжамды шоғырландырылған есептің баптарын қалыптастыру мысалдары;
№ 4 кесте осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес "__" жыл үшін ұзақ мерзімді активтер бойынша амортизация сомасының есебі.
Осы Қағидаларға 7, 8 және 9-қосымшаларда мысалдар болмаған кезде оқиға немесе операция осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікте көрсетіледі.
11. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігі мыналардың:
кезекті жоспарлы кезеңге арналған және өткен жоспарлы кезеңдегі бюджеттік сұрау салу;
есепті қаржы жылындағы шоғырландырылған қаржылық есептілік;
ағымдағы қаржы жылының және есепті қаржы жылының бюджеттік есептілігі;
мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін өздерінің иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының болжамы;
ағымдағы қаржы жылының қаржыландыру жоспарлары;
ағымдағы қаржы жылының бюджеттік бағдарламалары;
іске асыру мерзімі бір жылдан астам, оның ішінде бюджеттік инвестициялық жобалар, қарыз алу, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктері, бюджеттік кредиттер, концессияларды қоса алғанда, мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша шарттардан ақпарат;
қарыз алу, мемлекеттік кепілдіктер және мемлекет кепілгерліктері бойынша ақпарат;
жоспарлы кезең шығыстарының көлемдерін негіздеу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі пайдаланатын басқа да ақпарат негізінде жасалады.
12. Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру үшін болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік сұрау салумен бір мезгілде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.
13. Осы Қағидалардың ережелері "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып қолданылады.
14. Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру үшін болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бюджеттік сұрау салумен бір мезгілде ұсынады.

15. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ представляется с приложением документов и расчетов, являющихся основанием для формирования прогнозной консолидированной финансовой отчетности в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.
16. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ подлежит приведению в соответствие при разработке бюджета.
17. Администратором бюджетных программ заполнение данных по графам форм прогнозной консолидированной финансовой отчетности осуществляется в следующем порядке:
графа "факт" заполняется по фактическим данным консолидированной финансовой отчетности отчетного финансового года;
графа "оценка" заполняется по данным плана финансирования и бюджетных программ текущего финансового года;
графы "прогноз" заполняются на трехлетний планируемый период в разбивке по годам на основе данных бюджетного запроса планового периода с учетом лимитов расходов администраторов бюджетных программ, и информации в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.
18. Прогнозная консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ, представляемая в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которое в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения или лицом, им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
19. Администратор республиканских бюджетных программ вносит прогнозную консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в полном объеме форм, в электронном виде посредством информационной системы государственного планирования (далее – ИСГП). Рассмотрение прогнозной консолидированной финансовой отчетности центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию осуществляется в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты представления в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию. Датой представления прогнозной консолидированной финансовой отчетности считается дата его передачи через ИСГП.
При наличии замечаний по результатам рассмотрения прогнозной консолидированной финансовой отчетности центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию уведомляет администратора республиканских бюджетных программ о необходимости доработки прогнозной консолидированной финансовой отчетности.
Администратор республиканских бюджетных программ представляет доработанную прогнозную консолидированную финансовую отчетность в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 2 (двух) рабочих дней с даты получения уведомления.

15. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыруға негіз болып табылатын құжаттар мен есептерді қоса бере отырып ұсынылады.
16. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігі бюджетті әзірлеу кезінде сәйкес келтіруге жатады.
17. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандарының бағандары бойынша деректерді толтыруды мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
"іс жүзінде" деген баған есепті қаржы жылының шоғырландырылған қаржылық есептілігінің іс жүзіндегі деректері бойынша толтырылады;
"бағалау" деген баған қаржыландыру жоспары мен ағымдағы қаржы жылының бюджеттік бағдарламаларының деректері бойынша толтырылады;
"болжам" деген бағандар осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін және ақпаратты ескере отырып, жоспарлы кезеңнің бюджеттік сұрау салу деректерінің негізінде жылдар бойынша бөле отырып, үш жылдық жоспарланған кезеңге толтырылады;
18. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігіне орталық атқарушы органның аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал ондайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға, мемлекеттік мекеменің есептілікті жасауға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде міндеттерді атқару тиісті бұйрықтармен жүктелген тұлғалар қол қояды.
19. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖАЖ) арқылы электрондық түрде нысандардың толық көлемінде енгізеді. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қарауды бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті МЖАЖ арқылы беру күні оны ұсыну күні болып есептеледі.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қарау нәтижелері бойынша ескертулер болған кезде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісін болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін пысықтау қажеттігі туралы хабардар етеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі пысықталған болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.

20. Администратор местных бюджетных программ вносит прогнозную консолидированную финансовую отчетность в местный уполномоченный орган по государственному планированию на бумажном носителе в сброшюрованном виде с пронумерованными листами и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов или сервисного программного продукта "Облачный документооборот".
При наличии информационной системы, соответствующей требованиям Закона Республики Казахстан "Об информатизации", администратор местных бюджетных программ вносит прогнозную консолидированную финансовую отчетность посредством информационной системы местного уполномоченного органа по государственному планированию.
Рассмотрение прогнозной консолидированной финансовой отчетности местным уполномоченным органом по государственному планированию осуществляется в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты представления в местный уполномоченный орган по государственному планированию.
При наличии замечаний по результатам рассмотрения прогнозной консолидированной финансовой отчетности местный уполномоченный орган по государственному планированию уведомляет администратора бюджетной программы о необходимости доработки прогнозной консолидированной финансовой отчетности.
Администратор местных бюджетных программ представляет доработанную прогнозную консолидированную финансовую отчетность в местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 3 (трех) рабочих дней с даты получения уведомления.
Глава 3. Порядок составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратором бюджетных программ
21. Форма ПКФО-1 представляет информацию об активах, обязательствах и чистых активах/капитале.
Активы в прогнозном консолидированном отчете о финансовом положении представляются по разделам: Краткосрочные активы и Долгосрочные активы.
В разделе "Краткосрочные активы" отражаются денежные средства и их эквиваленты, финансовые инвестиции, краткосрочная дебиторская задолженность, запасы и прочие активы.
По строке 010 "Денежные средства и их эквиваленты" актива прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении отражается сальдо денежных средств на контрольных счетах наличности для учета поступлений и расчетов, на счетах в иностранной валюте и специальных счетах по внешним займам и грантам, в кассе, на текущем и расчетном счетах государственного учреждения, прочие денежные средства.
По строке 011 "Краткосрочные финансовые инвестиции" показывается сумма краткосрочных финансовых инвестиций и предоставленных займов (бюджетных кредитов).
По строке 012 "Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам" показывается сальдо краткосрочной дебиторской задолженности по целевым трансфертам, по субсидиям, пенсиям и пособиям.
По строке 013 "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом" показывается сальдо дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом.
По строке 014 "Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков" показывается сальдо краткосрочной дебиторской задолженности покупателей и заказчиков, по специальным видам платежей за обучение детей в музыкальных школах, за содержание воспитанников в школах – интернатах, за форменную одежду, за питание детей в интернатах при школах.
По строке 015 "Краткосрочная дебиторская задолженность по ведомственным расчетам" показывается сальдо задолженности других государственных учреждений по внутриведомственным и межведомственным расчетам.
По строке 016 "Краткосрочные вознаграждения к получению" показывается сумма краткосрочных вознаграждений по выданным займам (бюджетным кредитам), финансовым инвестициям, аренде и другим вознаграждениям к получению.
По строке 017 "Краткосрочная дебиторская задолженность работников" показывается сальдо дебиторской задолженности работников по подотчетным суммам и другим видам расчетов с работниками.
По строке 018 "Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде" показывается сальдо краткосрочной дебиторской задолженности по арендным платежам.

20. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға қағаз тасығышта парақтары нөмірленген кітапша етіп жасалған түрде және мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін пайдалану немесе "Бұлтты құжат айналымы" сервистік бағдарламалық өнім арқылы электрондық құжат түрінде енгізеді.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін ақпараттық жүйе болған кезде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қарауды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынылған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті қарау нәтижелері бойынша ескертулер болған кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік бағдарлама әкімшісін болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін пысықтау қажеттігі туралы хабардар етеді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі пысықталған болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға хабарламаны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынады.
3-тарау. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау тәртібі
21. БШҚЕ – 1 нысаны активтер, міндеттемелер және таза активтер/капитал туралы ақпаратты білдіреді.
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептегі активтер мынадай бөлімдер бойынша ұсынылады: Қысқа мерзімді активтер және Ұзақ мерзімді активтер.
"Қысқа мерзімді активтер" деген бөлімде ақша қаражаты және олардың баламалары, қаржы инвестициялары, қысқа мерзімді дебиторлық берешек, қорлар және өзге активтер көрсетіледі.
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есеп активінің 010 "Ақша қаражаты және олардың баламалары" деген жол бойынша түсімдер мен есеп айырысуларды есепке алу үшін қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы, шетел валютасындағы шоттардағы және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша арнайы шоттардағы, кассадағы, мемлекеттік мекеменің ағымдағы және есеп айырысу шоттарындағы ақша қаражатының сальдосы, басқа да ақша қаражаты көрсетіледі.
011 "Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары" деген жол бойынша қысқа мерзімді қаржы инвестицияларының және берілген қарыздардың (бюджеттік кредиттердің) сомасы көрсетіледі.
012 "Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша нысаналы трансферттер, субсидиялар, зейнетақылар және жәрдемақылар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
013 "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша бюджетпен есеп айырысу бойынша дебиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
014 "Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі" деген жол бойынша музыкалық мектептерде балаларды оқыту үшін, мектеп – интернаттарда тәрбиеленушілерді ұстау үшін, нысанды киім үшін, мектеп жанындағы интернаттарда балаларды тамақтандыру үшін төлемдердің арнайы түрлері бойынша сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегінің сальдосы көрсетіледі.
015 "Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша ведомствоішілік және ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша басқа мемлекеттік мекемелердің берешек сальдосы көрсетіледі.
016 "Алуға қысқа мерзімді сыйақылар" деген жол бойынша берілген қарыздар (бюджеттік кредиттер), қаржы инвестициялары, жалдау және алуға басқа да сыйақылар бойынша қысқа мерзімді сыйақылар сомасы көрсетіледі.
017 "Қызметкерлердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі" деген жол бойынша есепті сома және қызметкерлермен есеп айырысудың басқа түрлері бойынша қызметкерлердің дебиторлық берешегінің сальдосы көрсетіледі.
018 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша жалдау төлемдері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.

Сумма краткосрочной дебиторской задолженности по финансовой аренде выделяется из долгосрочной дебиторской задолженности по финансовой аренде в размере подлежащего ежегодному погашению и переносится на строку 018 "Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде" со строки 112 "Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде".
По строке 019 "Прочая краткосрочная дебиторская задолженность" показывается сальдо прочей краткосрочной дебиторской задолженности.
По строке 020 "Запасы" показывается сальдо материалов, незавершенного производства, готовой продукции, товаров и запасов в пути.
По строке 021 "Краткосрочные авансы выданные" показывается сальдо краткосрочной задолженности поставщиков по авансовым платежам.
По строке 022 "Прочие краткосрочные активы" показывается сумма расходов будущих периодов и прочие краткосрочные активы.
По строке 100 "Итого краткосрочных активов" показывается итоговая сумма строк 010, 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 020, 021 и 022.
В разделе "Долгосрочные активы" отражаются финансовые инвестиции, долгосрочная дебиторская задолженность, основные средства, незавершенное строительство и капитальные вложения, инвестиционная недвижимость, биологические активы, нематериальные активы и прочие долгосрочные активы.
По строке 110 "Долгосрочные финансовые инвестиции" показываются долгосрочные займы предоставленные и финансовые инвестиции. По данной строке отражаются среднесрочные и долгосрочные бюджетные кредиты, доли участия или ценные бумаги юридических лиц, вклады по формированию или увеличению уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора, акции международных организаций, прочие долгосрочные финансовые инвестиции.
По строке 111 "Долгосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков" показывается сальдо долгосрочной дебиторской задолженности покупателей и заказчиков.
По строке 112 "Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде" показывается сальдо долгосрочной дебиторской задолженности по финансовой аренде.
Сумма краткосрочной дебиторской задолженности по финансовой аренде выделяется из долгосрочной дебиторской задолженности по финансовой аренде в размере подлежащего ежегодному погашению и переносится со строки 112 "Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде" на строку 018 "Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде".
По строке 113 "Прочая долгосрочная дебиторская задолженность" показывается сальдо прочей долгосрочной дебиторской задолженности, не включенная в другие статьи прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении.
По строке 114 "Основные средства" отражается сальдо основных средств, в том числе принятым по договорам концессии. По данной строке основные средства отражаются по балансовой стоимости, определяемой как разница между первоначальной стоимостью и накопленной амортизацией.
По строке 115 "Незавершенное строительство и капитальные вложения" показывается сумма накопленных затрат на возведение, реконструкцию, приобретение объектов основных средств и нематериальных активов с незаконченным циклом капитальных работ и не сданных в эксплуатацию на отчетную дату. По данной строке также отражается сальдо по незавершенному строительству объектов по договорам концессии по стоимости затрат до завершения строительства.
По строке 116 "Инвестиционная недвижимость" отражается сальдо инвестиционной недвижимости по балансовой стоимости, определяемой как разница между первоначальной стоимостью и накопленной амортизацией.
По строке 117 "Биологические активы" показывается сальдо по группе биологических активов по балансовой стоимости, определяемой как разница между первоначальной стоимостью и накопленной амортизацией.
По строке 118 "Нематериальные активы" отражается сальдо нематериальных активов по балансовой стоимости, определяемой как разница между первоначальной стоимостью и накопленной амортизацией.
По строке 119 "Долгосрочные финансовые инвестиции, учитываемые по методу долевого участия" показываются долгосрочные финансовые инвестиции в субъекты квазигосударственного сектора, учитываемые по методу долевого участия.
По строке 120 "Прочие долгосрочные активы" отражается сальдо прочих долгосрочных активов, не указанных в предыдущих строках.

Қаржылық жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы қаржылық жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешектен жыл сайынғы өтеуге жататын мөлшерде бөлінеді және 112 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек" деген жолдан 018 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жолға көшіріледі.
019 "Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектің сальдосы көрсетіледі.
020 "Қорлар" деген жол бойынша материалдардың, аяқталмаған өндірістің, дайын өнімнің, жолдағы тауарлар мен қорлардың сальдосы көрсетіледі.
021 "Берілген қысқа мерзімді аванстар" деген жол бойынша өнім берушілердің аванстық төлемдер бойынша қысқа мерзімді берешегінің сальдосы көрсетіледі.
022 "Өзге қысқа мерзімді активтер" деген жол бойынша болашақ кезеңдер шығыстарының сомасы және өзге қысқа мерзімді активтер көрсетіледі.
100 "Қысқа мерзімді активтердің жиыны" деген жол бойынша 010, 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 020, 021 және 022-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Ұзақ мерзімді активтер" деген бөлімде қаржы инвестициялары, ұзақ мерзімді дебиторлық берешек, негізгі құралдар, аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар, инвестициялық жылжымайтын мүлік, биологиялық активтер, материалдық емес активтер және өзге ұзақ мерзімді активтер көрсетіледі.
110 "Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары" деген жол бойынша берілген ұзақ мерзімді қарыздар мен қаржы инвестициялары көрсетіледі. Осы жол бойынша орта мерзімді және ұзақ мерзімді бюджеттік кредиттер, заңды тұлғалардың қатысу үлестері немесе бағалы қағаздары, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыру немесе ұлғайту бойынша салымдар, халықаралық ұйымдардың акциялары, өзге ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары көрсетіледі.
111 "Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің ұзақ мерзімді дебиторлық берешегі" деген жол бойынша сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің ұзақ мерзімді дебиторлық берешегінің сальдосы көрсетіледі.
112 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша қаржылық жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
Қаржылық жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы қаржылық жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешектен жыл сайынғы өтеуге жататын мөлшерде бөлінеді және 112 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек" деген жолдан 018 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген жолға көшіріледі.
113 "Өзге ұзақ мерзімді дебиторлық берешек" деген жол бойынша қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің басқа баптарына енгізілмеген өзге ұзақ мерзімді дебиторлық берешектің сальдосы көрсетіледі.
114 "Негізгі құралдар" деген жол бойынша негізгі құралдардың, оның ішінде концессия шарттары бойынша қабылданған сальдосы көрсетіледі. Осы жол бойынша негізгі құралдар бастапқы құн мен жинақталған амортизация арасындағы айырма ретінде айқындалатын теңгерімдік құн бойынша көрсетіледі.
115 "Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" деген жол бойынша күрделі жұмыстардың аяқталмаған циклі бар және есепті күнге пайдалануға тапсырылмаған негізгі құралдар мен материалдық емес активтер объектілерін салуға, реконструкциялауға, сатып алуға жинақталған шығындардың сомасы көрсетіледі. Осы жол бойынша құрылыс аяқталғанға дейінгі шығындар құны бойынша концессия шарттары бойынша объектілердің аяқталмаған құрылысы бойынша сальдо да көрсетіледі.
116 "Инвестициялық жылжымайтын мүлік" деген жол бойынша бастапқы құн мен жинақталған амортизация арасындағы айырма ретінде айқындалатын теңгерімдік құн бойынша инвестициялық жылжымайтын мүлік сальдосы көрсетіледі.
117 "Биологиялық активтер" деген жол бойынша бастапқы құн мен жинақталған амортизация арасындағы айырмашылық ретінде айқындалатын теңгерімдік құн жөнінде биологиялық активтер тобы бойынша сальдо көрсетіледі.
118 "Материалдық емес активтер" деген жол бойынша бастапқы құн мен жинақталған амортизация арасындағы айырма ретінде айқындалатын теңгерімдік құн бойынша материалдық емес активтердің сальдосы көрсетіледі.
119 "Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары" деген жол бойынша үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін квазимемлекеттік сектор субъектілеріне ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары көрсетіледі.
120 "Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген жол бойынша алдыңғы жолдарда көрсетілмеген өзге ұзақ мерзімді активтердің сальдосы көрсетіледі.

По строке 200 "Итого долгосрочных активов" показывается итоговая сумма строк 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 и 120.
Строка "Баланс" показывает общую сумму разделов "Краткосрочные активы" и "Долгосрочные активы" (строка 100 плюс строка 200).
Обязательства и чистые активы/капитал прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении представляются по разделам: Краткосрочные обязательства, Долгосрочные обязательства и Чистые активы/капитал.
В разделе "Краткосрочные обязательства" отражаются краткосрочные финансовые обязательства, краткосрочная кредиторская задолженность по налогам и другим платежам, краткосрочная кредиторская задолженность, краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства, прочие краткосрочные обязательства.
По строке 210 "Краткосрочные финансовые обязательства" отражается сальдо краткосрочных финансовых обязательств, в том числе краткосрочных займов полученных, и сальдо текущей части долгосрочных финансовых обязательств.
По данной строке отражается также сальдо краткосрочных обязательств по договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, подлежащие погашению в течение двенадцати месяцев после завершения соответствующего года прогнозируемого периода, а также сальдо текущей части долгосрочных обязательств по договорам государственно-частного партнерства, в том числе по договорам концессии.
По строке 211 "Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам" отражается сальдо краткосрочной кредиторской задолженности по начисленным социальным выплатам и социальной помощи населению, подлежащим к выплате, начисленным трансфертам и субсидиям.
По строке 212 "Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет" показывается сальдо задолженности по налогам и другим суммам, подлежащим перечислению в бюджет.
По строке 213 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом" отражается сальдо краткосрочных обязательств государственного учреждения по доходам, подлежащим перечислению в бюджет от реализации долгосрочных активов, прочим операциям.
По строке 214 "Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам" отражается сальдо задолженности по пенсионным взносам, по обязательным социальным отчислениям, по страховым платежам, взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по другим обязательным и добровольным платежам.
По строке 215 "Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам" отражается сальдо краткосрочной кредиторской задолженности поставщикам и подрядчикам.
По строке 216 "Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам" отражается сальдо краткосрочной кредиторской задолженности другим государственным учреждениям по внутриведомственным и межведомственным расчетам.
По строке 217 "Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам" отражается сальдо краткосрочной задолженности по стипендиям.
По строке 218 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками" отражается сальдо краткосрочной кредиторской задолженности по оплате труда и прочей задолженности перед работниками.
По строке 219 "Краткосрочные вознаграждения к выплате" отражается сальдо задолженности по краткосрочным вознаграждениям по полученным займам и прочим вознаграждениям.
По строке 220 "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде" отражается сумма задолженности по арендным платежам на отчетную дату.

200 "Ұзақ мерзімді активтердің жиыны" деген жол бойынша 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 және 120-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Теңгерім" деген жол "Қысқа мерзімді активтер" және "Ұзақ мерзімді активтер" деген бөлімдердің жалпы сомасын көрсетеді (100-жол қосу 200-жол).
"Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің міндеттемелері мен таза активтері/капиталы мынадай бөлімдер бойынша ұсынылады: Қысқа мерзімді міндеттемелер, Ұзақ мерзімді міндеттемелер және таза активтер/капитал.
"Қысқа мерзімді міндеттемелер" деген бөлімде қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер, салықтар және басқа да төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, қысқа мерзімді кредиторлық берешек, қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелер, өзге қысқа мерзімді міндеттемелер көрсетіледі.
210 "Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер" деген жол бойынша қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелердің, оның ішінде алынған қысқа мерзімді қарыздардың сальдосы және ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелердің ағымдағы бөлігінің сальдосы көрсетіледі.
Осы жол бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде болжамды кезеңнің тиісті жылы аяқталғаннан кейін он екі ай ішінде өтеуге жататын концессия шарттары бойынша қысқа мерзімді міндеттемелердің сальдосы, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша, оның ішінде концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді міндеттемелердің ағымдағы бөлігінің сальдосы көрсетіледі.
211 "Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша төлеуге жататын, есептелген трансферттер мен субсидиялар бойынша есептелген әлеуметтік төлемдер және халыққа әлеуметтік көмек бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
212 "Бюджетке төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша бюджетке аударуға жататын салықтар және басқа да сома бойынша берешек сальдосы көрсетіледі.
213 "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша ұзақ мерзімді активтерді сатудан, өзге де операциялардан бюджетке аударуға жататын кірістер бойынша мемлекеттік мекеменің қысқа мерзімді міндеттемелерінің сальдосы көрсетіледі.
214 "Басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша зейнетақы жарналары бойынша, міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша, сақтандыру төлемдері бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша, басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша берешек сальдосы көрсетіледі.
215 "Өнім берушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша өнім берушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
216 "Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша ведомствоішілік және ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша басқа мемлекеттік мекемелерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
217 "Стипендиаттарға қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша стипендиялар бойынша қысқа мерзімді берешек сальдосы көрсетіледі.
218 "Қызметкерлер алдында қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша қызметкерлер алдында еңбекақы төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек және өзге берешек сальдосы көрсетіледі.
219 "Төлеуге қысқа мерзімді сыйақылар" деген жол бойынша алынған қарыздар және басқа да сыйақылар бойынша қысқа мерзімді сыйақылар бойынша берешек сальдосы көрсетіледі.
220 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша есепті күнге жалдау төлемдері бойынша берешек сомасы көрсетіледі.

Сумма краткосрочной кредиторской задолженности по финансовой аренде выделяется из долгосрочной кредиторской задолженности по финансовой аренде в размере подлежащего ежегодному погашению и переносится на строку 220 "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде" со строки 312 "Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде".
По строке 221 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" отражается сальдо краткосрочной кредиторской задолженности по деньгам временного размещения и прочая кредиторская задолженность.
По строке 222 "Краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства" отражается сальдо краткосрочных оценочных и гарантийных обязательств.
По строке 223 "Прочие краткосрочные обязательства" отражается сальдо по авансам полученным и прочим обязательствам.
По строке 300 "Итого краткосрочных обязательств" показывается итоговая сумма строк 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 и 223.
В разделе "Долгосрочные обязательства" отражаются долгосрочные финансовые обязательства, долгосрочная кредиторская задолженность, долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства, прочие долгосрочные обязательства.
По строке 310 "Долгосрочные финансовые обязательства" отражается сальдо по полученным займам и прочим финансовым обязательствам.
По данной строке отражаются государственные эмиссионные ценные бумаги, размещенные на внутреннем и внешнем рынках, внутренние и внешние займы, прочие долгосрочные финансовые обязательства.
По данной строке отражаются также долгосрочные обязательства по договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, подлежащие погашению в течение более двенадцати месяцев после завершения соответствующего года планируемого периода.
По строке 311 "Долгосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам" отражается сальдо долгосрочной кредиторской задолженности поставщикам и подрядчикам.
По строке 312 "Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде" отражается сальдо долгосрочной кредиторской задолженности по аренде.
Сумма краткосрочной кредиторской задолженности по финансовой аренде выделяется из долгосрочной кредиторской задолженности по финансовой аренде в размере подлежащего ежегодному погашению и переносится со строки 312 "Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде" на строку 220 "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде".
По строке 313 "Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом" отражается сальдо долгосрочной кредиторской задолженности перед бюджетом.
По строке 314 "Долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства" отражается сальдо долгосрочных оценочных и гарантийных обязательств.
По строке 315 "Прочие долгосрочные обязательства" отражаются сальдо доходов будущих периодов и прочих долгосрочных обязательств.

Қаржылық жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы жыл сайынғы өтеуге жататын мөлшерде қаржылық жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешектен бөлінеді және 312 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" деген жолдан 220 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жолға көшіріледі.
221 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша уақытша орналастыру ақшасы бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сальдосы және өзге кредиторлық берешек көрсетіледі.
222 "Қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелері" деген жол бойынша қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелерінің сальдосы көрсетіледі.
223 "Өзге қысқа мерзімді міндеттемелер" деген жол бойынша алынған аванстар және өзге міндеттемелер бойынша сальдо көрсетіледі.
300 "Қысқа мерзімді міндеттемелердің жиыны" деген жол бойынша 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 және 223-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Ұзақ мерзімді міндеттемелер" деген бөлімде ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер, ұзақ мерзімді кредиторлық берешек, ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелер, басқа да ұзақ мерзімді міндеттемелер көрсетіледі.
310 "Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер" деген жол бойынша алынған қарыздар және басқа да қаржылық міндеттемелер бойынша сальдо көрсетіледі.
Осы жол бойынша жоспарланған кезеңнің тиісті жылы аяқталғаннан кейін он екі айдан астам уақыт ішінде өтеуге жататын мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді міндеттемелер де көрсетіледі.
Осы жол бойынша ішкі және сыртқы нарықтарда орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар, ішкі және сыртқы қарыздар, өзге де ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер де көрсетіледі.
311 "Өнім берушілерге және мердігерлерге ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша өнім берушілерге және мердігерлерге ұзақ мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
312 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
Қаржылық жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы жыл сайын өтеуге жататын мөлшерде қаржылық жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешектен бөлінеді және 312 "Жалдау бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" деген жолдан 220 "Жалдау бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген жолға көшіріледі.
313 "Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" деген жол бойынша бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек сальдосы көрсетіледі.
314 "Ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелері" деген жол бойынша ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелерінің сальдосы көрсетіледі.
315 "Өзге де ұзақ мерзімді міндеттемелер" деген жол бойынша болашақ кезеңдер кірістерінің және өзге де ұзақ мерзімді міндеттемелердің сальдосы көрсетіледі.

По строке 400 "Итого долгосрочных обязательств" отражается итоговая сумма строк 310, 311, 312, 313, 314 и 315.
В разделе "Чистые активы/капитал" отражаются суммы финансирования, за счет внешних займов и связанных грантов, резервов, накопленного финансового результата.
По строке 410 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" отражается сумма финансирования за счет внешних займов и связанных грантов.
По строке 411 "Резервы" отражается сальдо по резервам.
По строке 412 "Накопленный финансовый результат" отражается накопленный финансовый результат.
По строке 500 "Итого чистые активы/капитал" отражается итоговая сумма строк 410, 411 и 412.
Строка "Баланс" показывает общую сумму разделов "Краткосрочные обязательства", "Долгосрочные обязательства", "Чистые активы/капитал" (строка 300 плюс строка 400 плюс строка 500).
22. Форма ПКФО-2 представляет информацию о доходах, расходах и финансовом результате.
Строка 100 "Доходы – всего" показывает сумму строк 010, 020, 030 и 040.
По строке 010 "Доходы от необменных операций, в том числе:" отражается сумма строк 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017 и 018.
По строке 011 "Финансирование текущей деятельности" отражается сумма финансирования на содержание и текущую деятельность.
По строке 012 "Финансирование капитальных вложений" отражается сумма финансирования по капитальным вложениям.
По строке 013 "Доходы от финансирования за счет внешних займов" отражаются доходы от поступления внешних займов.
По строке 014 "Доходы по трансфертам" отражается сумма финансирования по трансфертам.
По строке 015 "Трансферты органам местного самоуправления" отражается сумма финансирования по трансфертам органам местного самоуправления.
По строке 016 "Субсидии" отражается сумма финансирования по субсидиям.
По строке 017 "Доходы от благотворительной помощи" отражается сумма доходов от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности.
По строке 018 "Гранты" отражается сумма поступивших грантов.
По строке 019 "Прочие" отражается сумма доходов от прочих поступлений.
По строке 020 "Доходы от обменных операций" отражается сумма доходов от реализации товаров (работ и услуг).
По строке 030 "Доходы от управления активами, в том числе" отражается сумма строк 031 и 032.
По строке 031 "Вознаграждения" отражается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, финансовой аренде, дивиденды, часть чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора.
По строке 032 "Прочие доходы от управления активами" отражается сумма прочих доходов от управления активами, в том числе доходы от операционной аренды.
По строке 040 "Прочие доходы" отражается сумма прочих доходов.

400 "Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны" деген жол бойынша 310, 311, 312, 313, 314 және 315-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Таза активтер/капитал" деген бөлімде сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар, резервтер, жинақталған қаржылық нәтиже есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
410 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру" деген жол бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
411 "Резервтер" деген жол бойынша резервтер бойынша сальдо көрсетіледі.
412 "Жинақталған қаржылық нәтиже" деген жол бойынша жинақталған қаржылық нәтиже көрсетіледі.
500 "Таза активтер/капитал жиынтығы" деген жол бойынша 410, 411 және 412-жолдардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Баланс" деген жол "Қысқа мерзімді міндеттемелер", "Ұзақ мерзімді міндеттемелер", "Таза активтер/капитал" деген бөлімдердің жалпы сомасын көрсетеді (300-жол қосу 400-жол қосу 500-жол).
22. БШҚЕ-2 нысаны кірістер, шығыстар және қаржылық нәтижелер туралы ақпаратты ұсынады.
100 "Кірістер – барлығы" деген жол 010, 020, 030 және 040-жолдардың сомасын көрсетеді.
010 "Айырбасталмайтын операциялардан кірістер, оның ішінде:" деген жол бойынша 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017 және 018-жолдардың сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызметті қаржыландыру" деген жол бойынша ұстауға және ағымдағы қызметке қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдарды қаржыландыру" деген жол бойынша күрделі салымдар бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
013 "Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан түскен кірістер" деген жол бойынша сыртқы қарыздар түсімінен түскен кірістер көрсетіледі.
014 "Трансферттер бойынша кірістер" деген жол бойынша трансферттер бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
015 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" деген жол бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
016 "Субсидиялар" деген жол бойынша субсидиялар бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
017 "Қайырымдылық көмектен түскен кірістер" деген жол бойынша филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметтен түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
018 "Гранттар" деген жол бойынша түскен гранттар сомасы көрсетіледі.
019 "Өзгелер" деген жол бойынша өзге түсімдерден кірістер сомасы көрсетіледі.
020 "Айырбасталатын операциялардан түскен кірістер" деген жол бойынша тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) сатудан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
030 "Активтерді басқарудан түскен кірістер, оның ішінде:" деген жол бойынша 031 және 032-жолдардың сомасы көрсетіледі.
031 "Сыйақылар" деген жол бойынша берілген қарыздар, қаржылық жалдау, дивидендтер, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің таза табысының бір бөлігі бойынша сыйақылардан кірістердің сомасы көрсетіледі.
032 "Активтерді басқарудан түсетін өзге кірістер" деген жол бойынша активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістер сомасы, оның ішінде операциялық жалдаудан түсетін кірістер көрсетіледі.
040 "Өзге кірістер" деген жол бойынша өзге де кірістер сомасы көрсетіледі.

Строка 200 "Расходы – всего" показывает сумму строк 110, 130, 140 и 150.
По строке 110 "Расходы администратора бюджетных программ, в том числе" показывается сумма строк 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 и 123.
По строке 111 "Оплата труда" отражается сумма начисленных расходов по оплате труда работников, начисленному резерву по неиспользованным отпускам работников.
По строке 112 "Стипендии" отражается сумма расходов по начисленным стипендиям.
По строке 113 "Налоги и платежи в бюджет" отражается сумма начисленных расходов по социальному налогу и социальным отчислениям.
По строке 114 "Расходы по запасам" отражаются расходы по запасам.
По строке 115 "Командировочные расходы" отражается сумма начисленных расходов, связанных с командировками работников.
По строке 116 "Коммунальные расходы" отражается сумма начисленных расходов за коммунальные услуги.
По строке 117 "Арендные платежи" отражается сумма начисленных расходов по операционной аренде.
По строке 118 "Содержание долгосрочных активов" отражается сумма начисленных расходов на текущий ремонт долгосрочных активов.
По строке 119 "Услуги связи" отражается сумма начисленных расходов по услугам связи.
По строке 120 "Амортизация активов" отражается сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов.
По строке 121 "Обесценение активов" отражается сумма начисленных расходов по обесценению активов.
По строке 122 "Прочие операционные расходы" отражается сумма начисленных расходов по прочим операционным расходам.
По строке 123 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование" отражается сумма начисленных расходов по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование.
По строке 130 "Расходы по бюджетным выплатам, в том числе:" отражается сумма строк 131, 132, 133, 134, 135 и 136.
По строке 131 "Пенсии и пособия" отражается сумма начисленных расходов по пенсиям и пособиям.
По строке 132 "Субсидии" отражается сумма расходов по субсидиям физическим и юридическим лицам.
По строке 133 "Целевые трансферты" отражается сумма расходов по целевым трансфертам.
По строке 134 "Трансферты общего характера" отражается сумма расходов по трансфертам общего характера.
По строке 135 "Трансферты физическим лицам" отражается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения.
По строке 136 "Трансферты органам местного самоуправления" отражается сумма расходов по трансфертам органам местного самоуправления.
По строке 137 "Прочие трансферты" отражается сумма прочих трансфертов.

200 "Шығыстар – барлығы" деген жол 110, 130, 140 және 150-жолдардың сомасын көрсетеді.
110 "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстары, оның ішінде:" деген жол бойынша 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 және 123-жолдардың сомасы көрсетіледі.
111 "Еңбекақы төлеу" деген жол бойынша қызметкерлердің пайдаланылмаған демалыстары бойынша есептелген резервке еңбекақы төлеу бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
112 "Стипендиялар" деген жол бойынша есептелген стипендиялар бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
113 "Салық және бюджетке төленетін төлемдер" деген жол бойынша әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
114 "Қорлар бойынша шығыстар" деген жол бойынша қорлар бойынша шығыстар көрсетіледі.
115 "Іссапар шығыстары" деген жол бойынша қызметкерлердің іссапарларына байланысты есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
116 "Коммуналдық шығыстар" деген жол бойынша коммуналдық қызметтер үшін есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
117 "Жалдау төлемдері" деген жол бойынша операциялық жалдау бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
118 "Ұзақ мерзімді активтерді ұстау" деген жол бойынша ұзақ мерзімді активтерді ағымдағы жөндеуге есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
119 "Байланыс қызметтері" деген жол бойынша байланыс қызметтері бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
120 "Активтердің амортизациясы" деген жол бойынша ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
121 "Активтердің құнсыздануы" деген жол бойынша активтердің құнсыздануы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
122 "Өзге операциялық шығыстар" деген жол бойынша өзге операциялық шығыстар бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
123 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға шығыстар" деген жол бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
130 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар, оның ішінде:" деген жол бойынша 131, 132, 133, 134, 135 және 136-жолдардың сомасы көрсетіледі.
131 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" деген жол бойынша зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
132 "Субсидиялар" деген жол бойынша жеке және заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
133 "Нысаналы трансферттер" деген жол бойынша нысаналы трансферттер бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
134 "Жалпы сипаттағы трансферттер" деген жол бойынша жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
135 "Жеке тұлғаларға трансферттер" деген жол бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлері болып табылмайтын жеке тұлғаларға трансферттер бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
136 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" деген жол бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
137 "Өзге де трансферттер" деген жол бойынша өзге де трансферттердің сомасы көрсетіледі.

По строке 140 "Расходы по управлению активами, в том числе" отражается сумма строк 141 и 142.
По строке 141 "Вознаграждения" отражается расходы по начисленным вознаграждениям по полученным займам и финансовой аренде.
По строке 142 "Прочие расходы по управлению активами" отражается сумма прочих начисленных расходов от управления активами, в том числе расходов по договорам государственно-частного партнерства по компенсации операционных (эксплуатационных) и прочих затрат.
По строке 150 "Прочие расходы" отражается сумма прочих расходов.
По строке 210 "Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия" показывается доля участия в прибыли (убытке) объекта инвестиций.
По строке 220 "Выбытие долгосрочных активов" отражается финансовый результат от безвозмездной передачи или списанию активов.
По строке 230 "Курсовая разница" отражается финансовый результат от курсовой разницы.
По строке 240 "Прочие" отражается прочий финансовый результат.
Строка 300 "Финансовый результат отчетного периода" показывает общую сумму разницы строк 100 и 200 со строками 210, 220, 230 и 240.
23. Форма ПКФО-3 представляет информацию о потоке денежных средств по источникам финансирования и классификации по видам деятельности с использованием прямого метода.
Отчет состоит из трех разделов: Движение денежных средств от операционной деятельности, Движение денежных средств от инвестиционной деятельности, Движение денежных средств от финансовой деятельности.
Операционная деятельность – деятельность, которая не относится к инвестиционной или финансовой деятельности;
финансовая деятельность – деятельность, в результате которой возникают изменения в размере и составе заемных средств;
инвестиционная деятельность – приобретение и реализация долгосрочных активов и других инвестиций, не относящихся к денежным эквивалентам.
В разделе "Движение денежных средств от операционной деятельности" отражается поступление денежных средств на денежные счета государственных учреждений по источникам финансирования и их выбытие по видам расходов.
Строка 100 "Поступление денежных средств – всего" показывает сумму строк 010, 017, 020, 030, 040, 050 и 060.
По строке 010 "Финансирование из бюджета" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 015 и 016.
По строке 011 "Текущей деятельности" отражается сумма финансирования на содержание и текущую деятельность.
По строке 012 "Капитальных вложений" отражается сумма финансирования на капитальные вложения.
По строке 013 "За счет внешних займов и связанных грантов" отражается сумма финансирования по внешним займам и связанным грантам.
По строке 014 "Трансферты" показывается сумма финансирования по трансфертам, кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений.
По строке 015 "Субсидии" отражается сумма финансирование по субсидиям.
По строке 016 "Прочие" отражается сумма финансирования по прочим статьям, не указанных в предыдущих строках.
По строке 017 "Внешние займы и связанные гранты" показывается поступление средств на счет бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и связанным грантам.
По строке 020 "По деньгам от благотворительной помощи" показываются поступившие денежные средства от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности.
По строке 030 "От реализации товаров, работ и услуг" отражается сумма поступлений денежных средств от реализации товаров (работ, услуг).
По строке 040 "Полученные вознаграждения" отражается сумма вознаграждений.
По строке 050 "По деньгам временного размещения" отражается сумма по деньгам временного размещения.
По строке 060 "Прочие поступления" показываются прочие денежные поступления.

140 "Активтерді басқару бойынша шығыстар, оның ішінде" деген жол бойынша 141 және 142-жолдардың сомасы көрсетіледі.
141 "Сыйақылар" деген жол бойынша алынған қарыздар және қаржылық жалдау бойынша есептелген сыйақылар бойынша шығыстар көрсетіледі.
142 "Активтерді басқару бойынша басқа да шығыстар" деген жол бойынша активтерді басқарудан түскен өзге де есептелген шығыстардың, оның ішінде операциялық (пайдалану) және өзге де шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
150 "Өзге шығыстар" деген жол бойынша өзге шығыстардың сомасы көрсетіледі.
210 "Үлестік қатысу әдісі бойынша есепке алынатын инвестициялар бойынша таза пайдалар немесе шығындар үлесі" деген жол бойынша инвестициялар объектісінің пайдасына (шығынына) қатысу үлесі көрсетіледі.
220 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуы" деген жол бойынша өтеусіз беруден немесе активтерді есептен шығарудан қаржылық нәтиже көрсетіледі.
230 "Бағамдық айырма" деген жол бойынша бағамдық айырмадан қаржылық нәтиже көрсетіледі.
240 "Өзгелер" деген жол бойынша өзге де қаржылық нәтиже көрсетіледі.
300 "Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" деген жол 210, 220, 230 және 240-жолдар бар 100 және 200-жолдар айырмасының жалпы сомасын көрсетеді.
23. БШҚЕ-3 нысаны тікелей әдісті пайдалана отырып, қаржыландыру көздері және қызмет түрлері бойынша сыныптау бойынша ақша қаражатының ағыны туралы ақпаратты ұсынады.
Есеп үш бөлімнен тұрады: Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы, Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы, Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы.
Операциялық қызмет – инвестициялық немесе қаржылық қызметке жатпайтын қызмет;
қаржылық қызмет – нәтижесінде қарыз қаражатының мөлшері мен құрамында өзгерістер туындайтын қызмет;
инвестициялық қызмет – ақша баламаларына жатпайтын ұзақ мерзімді активтер мен басқа да инвестицияларды сатып алу және сату.
"Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" деген бөлімде қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекемелердің ақша шоттарына ақша қаражатының түсуі және олардың шығыс түрлері бойынша шығуы көрсетіледі.
100 "Ақша қаражатының түсуі – барлығы" деген жол 010, 017, 020, 030, 040, 050 және 060-жолдардың сомасын көрсетеді.
010 "Бюджеттен қаржыландыру" деген жол бойынша 011, 012, 013, 014, 015 және 016-жолдардың сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызмет" деген жол бойынша ұстауға және ағымдағы қызметке қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдар" деген жол бойынша күрделі салымдарға қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
013 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен" деген жол бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
014 "Трансферттер" деген жол бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түріндегі жеке тұлғаларға трансферттерден басқа трансферттер бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
015 "Субсидиялар" деген жол бойынша субсидиялар бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
016 "Өзгелер" деген жол бойынша алдыңғы жолдарда көрсетілмеген өзге баптар бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
017 "Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар" деген жол бойынша сыртқы қарыздар және байланысты гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның шотына қаражат түсімі көрсетіледі.
020 "Қайырымдылық көмектен түскен ақша бойынша" деген жол бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түскен ақша қаражаты көрсетіледі.
030 "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан" деген жол бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша қаражаты түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
040 "Алынған сыйақылар" деген жол бойынша сыйақылар сомасы көрсетіледі.
050 "Уақытша орналастыру ақшасы бойынша" деген жол бойынша уақытша орналастыру ақшасы бойынша сома көрсетіледі.
060 "Өзге түсімдер" деген жол бойынша өзге де ақшалай түсімдер көрсетіледі.

Строка 200 "Выбытие денежных средств – всего" отражает сумму строк 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 и 190.
По строке 110 "Оплата труда" отражаются денежные выплаты по оплате труда, отпускным, компенсационным выплатам.
По строке 120 "Пенсии и пособия" отражаются денежные выплаты по пенсиям и социальным пособиям.
По строке 130 "Налоги и платежи в бюджет" отражаются денежные выплаты по налогам и другим платежам в бюджет.
По строке 140 "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" отражаются денежные выплаты поставщикам и подрядчикам запасов, работ и услуг.
По строке 150 "Авансы, выданные за товары и услуги" отражаются денежные выплаты по авансам.
По строке 160 "Трансферты, субсидии" отражаются денежные выплаты в виде трансфертов (кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений) и субсидии.
По строке 170 "Вознаграждения" отражаются денежные выплаты по вознаграждениям.
По строке 180 "Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года" отражается неиспользованная на конец отчетного периода сумма финансирования.
По строке 190 "Прочие платежи" отражаются денежные выплаты по трансфертам физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, по стипендиям, командировочным расходам, страховым и арендным платежам, обязательным социальным отчислениям, по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование, все выплаты, удержанные из заработной платы, кроме подоходного налога, и другие платежи по денежным счетам, не указанным в предыдущих статьях.
По строке 300 "Чистая сумма денежных средств от операционной деятельности" отражается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 100 минус строка 200).
В разделе "Движение денежных средств от инвестиционной деятельности" отражаются поступления и выплаты денежных средств по операциям с долгосрочными активами и финансовыми инвестициями.
Строка 400 "Поступление денежных средств – всего" отражает сумму строк 310, 320, 330, 340 и 350.
По строке 310 "Реализация долгосрочных активов" отражается сумма денежных поступлений от реализации долгосрочных активов.
По строке 320 "Реализация доли контролируемых и других субъектов" отражается сумма денежных поступлений от реализации доли в капитале контролируемых и других субъектов.
По строке 330 "Реализация ценных бумаг" отражается сумма денежных поступлений от реализации ценных бумаг.
По строке 340 "Погашение займов" отражается сумма погашения бюджетных кредитов.
По строке 350 "Прочие" отражается сумма денежных средств по прочим поступлениям от инвестиционной деятельности.

200 "Ақша қаражатының шығуы – барлығы" деген жол 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 және 190-жолдардың сомасын көрсетеді.
110 "Еңбекақы төлеу" деген жол бойынша еңбекақы төлеу, демалыс, өтемақы төлемдері бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
120 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" деген жол бойынша зейнетақылар мен әлеуметтік жәрдемақылар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
130 "Салықтар және бюджетке төленетін төлемдер" деген жол бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
140 "Тауарлар мен қызметтер үшін өнім берушілер мен мердігерлерге" деген жол бойынша қорлар, жұмыстар мен қызметтер үшін өнім берушілер мен мердігерлерге ақшалай төлемдер көрсетіледі.
150 "Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар" деген жол бойынша аванстар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
160 "Трансферттер, субсидиялар" деген жол бойынша трансферттер (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түріндегі жеке тұлғаларға берілетін трансферттерден басқа) және субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
170 "Сыйақылар" деген жол бойынша сыйақылар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
180 "Жылдың аяғында міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу" деген жол бойынша есепті кезеңнің соңына пайдаланылмаған қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
190 "Өзге төлемдер" деген жол бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түрінде жеке тұлғаларға трансферттер бойынша, стипендиялар, іссапар шығыстары, сақтандыру және жалға алу төлемдері, міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша ақшалай төлемдер, табыс салығынан басқа, жалақыдан ұсталған барлық төлемдер және алдыңғы баптарда көрсетілмеген ақшалай шоттар бойынша басқа да төлемдер көрсетіледі.
300 "Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" деген жол бойынша ақшалай түсімдер мен ақшалай төлемдер арасындағы айырма көрсетіледі (100-жол алу 200-жол).
"Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" деген бөлімде ұзақ мерзімді активтермен және қаржылық инвестициялармен операциялар бойынша ақша қаражатының түсімдері мен төлемдері көрсетіледі.
400 "Ақша қаражатының түсуі – барлығы" деген жол 310, 320, 330, 340 және 350-жолдардың сомасы көрсетіледі.
310 "Ұзақ мерзімді активтерді сату" деген жол бойынша ұзақ мерзімді активтерді сатудан түскен ақшалай түсімдердің сомасы көрсетіледі.
320 "Бақыланатын және басқа да субъектілердің үлесін іске асыру" деген жол бойынша бақыланатын және басқа да субъектілердің капиталындағы үлесті сатудан түскен ақшалай түсімдердің сомасы көрсетіледі.
330 "Бағалы қағаздарды сату" деген жол бойынша бағалы қағаздарды сатудан түскен ақшалай түсімдердің сомасы көрсетіледі.
340 "Қарыздарды өтеу" деген жол бойынша бюджеттік кредиттерді өтеу сомасы көрсетіледі.
350 "Өзгелер" деген жол бойынша инвестициялық қызметтен түсетін өзге де түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.

Строка 500 "Выбытие денежных средств – всего" отражает сумму строк 410, 420, 430, 440, 450 и 460.
По строке 410 "Приобретение долгосрочных активов" отражается сумма денежных выплат на приобретение долгосрочных активов.
По строке 420 "Приобретение доли контролируемых и других субъектов" отражается сумма денежных выплат на приобретение доли участия в капитале контролируемых и других субъектов.
По строке 430 "Приобретение ценных бумаг" отражается сумма денежных выплат на приобретение ценных бумаг.
По строке 440 "Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора" отражается сумма денежных вкладов в уставные капиталы субъектов квазигосударственного сектора.
По строке 450 "Выданные займы" отражается сумма денежных выплат по выданным займам.
По строке 460 "Прочие" отражается сумма по прочим выбывшим денежным средствам от инвестиционной деятельности, в том числе на незавершенное строительство и капитальные вложения в нематериальные активы.
По строке 600 "Чистая сумма денежных средств от инвестиционной деятельности" отражается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 400 минус строка 500).
В разделе "Движение денежных средств от финансовой деятельности" отражается получение и погашение займов.
Строка 700 "Поступление денежных средств – всего" отражает сумму строк 610 и 620.
По строке 610 "Получение займов" отражается сумма полученных займов государственным учреждением.
По строке 620 "Прочие" отражается сумма денежных средств по прочим поступлениям, не указанным в других статьях отчета.
Строка 800 "Выбытие денежных средств – всего" показывает сумму строк 710 и 720.
По строке 710 "Погашение займов" отражаются денежные выплаты в погашение обязательств по полученным займам и другим финансовым обязательствам, в том числе суммы погашения по государственным эмиссионным ценным бумагам, по внутренним и внешним займам.
По строке 720 "Прочие" отражается сумма по прочим выбывшим денежным средствам от финансовой деятельности.
По строке 900 "Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности" отражается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 700 минус строка 800).
Строка 910 "Увеличение +/- уменьшение денежных средств" отражает сумму чистых движений денег от операционной, инвестиционной и финансовой деятельности (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900). При этом данная сумма равна разнице строк 920 и 930 с учетом сумм по строке 911.
Строка 911 "Чистая курсовая разница" отражает чистую курсовую разницу (плюс/минус положительная/отрицательная), возникающую из-за изменений валютного курса по денежным средствам и их эквивалентам в иностранной валюте для сверки сальдо денежных средств на начало и конец отчетного периода.
По строке 920 "Денежные средства на начало периода" отражается остаток денежных средств на начало отчетного периода.
По строке 930 "Денежные средства на конец периода" отражается остаток денежных средств на конец отчетного периода.

500 "Ақша қаражатының шығуы – барлығы" деген жол 410, 420, 430, 440, 450 және 460-жолдардың сомасы көрсетіледі.
410 "Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу" деген жол бойынша ұзақ мерзімді активтерді сатып алуға ақшалай төлемдердің сомасы көрсетіледі.
420 "Бақыланатын және басқа субъектілердің үлесін сатып алу" деген жол бойынша бақыланатын және басқа субъектілердің капиталына қатысу үлесін сатып алуға ақшалай төлемдер сомасы көрсетіледі.
430 "Бағалы қағаздарды сатып алу" деген жол бойынша бағалы қағаздарды сатып алуға ақшалай төлемдердің сомасы көрсетіледі.
440 "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толықтыру" деген жол бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарына ақшалай салымдардың сомасы көрсетіледі.
450 "Берілген қарыздар" деген жол бойынша берілген қарыздар бойынша ақшалай төлемдердің сомасы көрсетіледі.
460 "Өзгелер" деген жол бойынша инвестициялық қызметтен, оның ішінде аяқталмаған құрылысқа және материалдық емес активтерге күрделі салымдарға өзге де шығарылған ақша қаражаты бойынша сома көрсетіледі.
600 "Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" деген жол бойынша ақшалай түсімдер мен ақшалай төлемдер арасындағы айырма көрсетіледі (400-жол алу 500-жол).
"Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" деген бөлімде қарыздарды алу және өтеу көрсетіледі.
700 "Ақша қаражатының түсуі – барлығы" деген жол 610 және 620-жолдардың сомасын көрсетеді.
610 "Қарыздар алу" деген жол бойынша мемлекеттік мекеме алған қарыздардың сомасы көрсетіледі.
620 "Өзгелер" деген жол бойынша есептің басқа баптарында көрсетілмеген өзге де түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.
800 "Ақша қаражатының шығуы – барлығы" деген жол 710 және 720-жолдардың сомасын көрсетеді.
710 "Қарыздарды өтеу" деген жол бойынша алынған қарыздар және басқа да қаржылық міндеттемелер бойынша міндеттемелерді өтеуге ақшалай төлемдер, оның ішінде мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша, ішкі және сыртқы қарыздар бойынша өтеу сомасы көрсетіледі.
720 "Өзгелер" деген жол бойынша қаржылық қызметтен түскен өзге де шығарылған ақша қаражаты бойынша сома көрсетіледі.
900 "Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" деген жол бойынша ақшалай түсімдер мен ақшалай төлемдер арасындағы айырма көрсетіледі (700-жол алу 800-жол).
910 "Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы" деген жол операциялық, инвестициялық және қаржылық қызметтен түскен таза ақша қозғалысының сомасын көрсетеді (300 жол + / - 600 жол + / - 900 жол). Бұл ретте осы сома 911 жол бойынша сомаларды ескере отырып, 920 және 930-жолдардың айырмасына тең.
911 "Таза бағамдық айырма" деген жол есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы ақша қаражатының сальдосын салыстыру үшін ақша қаражаты және олардың шетел валютасындағы баламалары бойынша валюта бағамының өзгеруіне байланысты туындайтын таза бағамдық айырманы (қосу/алу оң/теріс) көрсетеді.
920 "Кезеңнің басындағы ақша қаражаты" деген жол бойынша есепті кезеңнің басындағы ақша қаражатының қалдығы көрсетіледі.
930 "Кезеңнің аяғындағы ақша қаражаты" деген жол бойынша есепті кезеңнің аяғындағы ақша қаражатының қалдығы көрсетіледі.

24. Форма ПКФО-4 составляется в разрезе статей раздела "Чистые активы/капитал" прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении.
По строке 010 "Сальдо всего чистых активов/капитала на начало периода (сумма строк 020 и 030), в том числе:" отражается сумма чистых активов/капитала на начало периода.
По строке 020 "Резервы" отражается сумма резервов на начало периода.
По строке 030 "Накопленный финансовый результат, в том числе:" отражается накопленный финансовый результат на начало периода.
По строке 031 "финансовый результат за отчетный/плановый период" показывается сумма прогнозного финансового результата из прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности (форма 2) соответствующего периода.
По строке 040 "Сальдо всего чистых активов/капитала на конец периода (сумма строк 050 и 060), в том числе:" отражается сумма чистых активов/капитала на конец периода.
По строке 050 "Резервы" отражается сумма резервов на конец периода.
По строке 060 "Накопленный финансовый результат, в том числе:" отражается накопленный финансовый результат на конец периода.
По строке 061 "финансовый результат за отчетный/плановый период" показывается сумма прогнозного финансового результата из прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности (форма 2) соответствующего периода.
25. Пояснительная записка к прогнозной консолидированной финансовой отчетности, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, включает общие сведения и раскрытия к прогнозной консолидированной финансовой отчетности.
В общих сведениях указывается наименование администратора бюджетных программ и количество подведомственных государственных учреждений, краткая информация об иных источниках финансирования (от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности), краткая информация по видам бюджетных программ.
В примечаниях, указанных в приложениях 6, 7 и 10 раскрывается информация по суммам, отраженным в формах прогнозной консолидированной финансовой отчетности в соответствии с приложениями 2, 3, 4 и 5, а также в таблицах приложения 6 настоящих Правил.
Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету о финансовом положении включают:
по активам – примечания по каждой строке, имеющей сальдо, и таблицы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 с примечаниями приложения 6 настоящих Правил;
по обязательствам – примечания по каждой строке, имеющей сальдо, и таблицы 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 и 32 с примечаниями приложения 6 настоящих Правил.
В примечания к прогнозному консолидированному отчету о финансовом положении включается следующая краткая информация:
раскрытия по сальдо денежных средств с указанием счета и/или контрольного счета наличности, на котором образовалось сальдо с указанием причин образования сальдо;
раскрытия по сальдо и движению запасов;
раскрытия по сальдо и движению краткосрочных вознаграждений к получению;
раскрытия по сальдо и движению краткосрочных и долгосрочных финансовых инвестиций;
раскрытия по сальдо краткосрочных авансов, выданных с указанием даты возникновения и сроков погашения;
раскрытия по сальдо краткосрочной дебиторской задолженности с указанием их по видам, причин образования, даты возникновения и сроков погашения;
раскрытия по сальдо прочих краткосрочных активов с указанием даты возникновения и сроков погашения;
раскрытия по сальдо долгосрочной дебиторской задолженности с указанием причин образования, даты возникновения и сроков погашения;
раскрытия по сальдо и движению долгосрочных активов;
раскрытие изменений в составе незавершенного строительства и капитальных вложений, раскрытия сумм по незавершенному строительству и капитальным вложениям с расшифровкой по каждому объекту, графику строительства/капитальных вложений, причин незавершенных в срок объектов;
раскрытия сумм по долгосрочным концессионным активам;
раскрытия сальдо по прочим долгосрочным активам;
краткое описание условных активов;
раскрытия сальдо по краткосрочным вознаграждениям к выплате;
раскрытия по сальдо и движению краткосрочных и долгосрочных финансовых обязательств, краткосрочной и долгосрочной кредиторской задолженности, в том числе с раскрытием причин образования, даты возникновения и сроков погашения;
раскрытия по сальдо кредиторской задолженности поставщикам и подрядчикам, том числе по каждому договору государственно-частного партнерства, включая проекты по концессии (об объекте договора государственно-частного партнерства, том числе концессии; о частном партнере, в том числе концессионере; о сроке действия договора; о строительстве/создании и эксплуатации объекта концессии; о погашении обязательств);
раскрытия по сальдо и движению краткосрочных и долгосрочных оценочных и гарантийных обязательств;
раскрытия по сальдо прочих краткосрочных обязательств с указанием причин образования, даты возникновения и сроках погашения;
краткое описание условных обязательств;

24. БШҚЕ - 4 нысаны қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің "Таза активтер/капитал" деген бөлімінің баптары бөлінісінде жасалады.
010 "Кезеңнің басындағы барлық таза активтердің/капиталдың сальдосы (020 және 030 жолдарының сомасы), оның ішінде:" деген жол бойынша кезеңнің басындағы таза активтердің/капиталдың сомасы көрсетіледі.
020 "Резервтер" деген жол бойынша кезеңнің басындағы резервтердің сомасы көрсетіледі.
030 "Жинақталған қаржылық нәтиже, оның ішінде:" деген жол бойынша кезеңнің басына жинақталған қаржылық нәтиже көрсетіледі.
031 "Есепті/жоспарлы кезеңдегі қаржылық нәтиже" деген жол бойынша тиісті кезеңнің қаржылық қызметінің нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есептен (2-нысан) болжамды қаржылық нәтиженің сомасы көрсетіледі.
040 "Кезеңнің аяғындағы барлық таза активтердің/капиталдың сальдосы (050 және 060-жолдардың сомасы), оның ішінде:" деген жол бойынша кезең аяғындағы таза активтердің/капиталдың сомасы көрсетіледі.
050 "Резервтер" деген жол бойынша кезеңнің аяғына резервтердің сомасы көрсетіледі.
060 "Жинақталған қаржылық нәтиже, оның ішінде:" деген жол бойынша кезең аяғындағы жинақталған қаржылық нәтиже көрсетіледі.
061 "Есепті/жоспарлы кезеңдегі қаржылық нәтиже" деген жол бойынша тиісті кезеңнің қаржылық қызметінің нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есептен (2-нысан) болжамды қаржылық нәтиженің сомасы көрсетіледі.
25. Болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жалпы мәліметтерді және болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікке ашуларды қамтиды.
Жалпы мәліметтерде бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы және ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің саны, өзге қаржыландыру көздері туралы қысқаша ақпарат (мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен), бюджеттік бағдарламалардың түрлері бойынша қысқаша ақпарат көрсетіледі.
6, 7 және 10-қосымшаларда көрсетілген ескертпелерде осы Қағидалардың 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандарында, сондай-ақ 6-қосымшаның кестелерінде көрсетілген сомалар бойынша ақпарат ашылады.
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу:
активтер бойынша – сальдосы бар әрбір жол бойынша ескертпелер және осы Қағидалардың 6-қосымшасының ескертпелері бар 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 және 17-кестелер;
міндеттемелер бойынша – сальдосы бар әрбір жол бойынша ескертпелерді және осы Қағидалардың 6-қосымшасының ескертулері бар 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 және 32-кестелерді қамтиды.
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есепке ескертпеге мынадай қысқаша ақпарат енгізіледі:
сальдоның пайда болу себептерін көрсете отырып, сальдо қалыптасқан шотты және/немесе қолма-қол ақшаны бақылау шотын көрсете отырып, ақша қаражатының сальдосы бойынша ашу;
қорлардың сальдосы және қозғалысы бойынша ашу;
алуға қысқа мерзімді сыйақылар сальдосы және қозғалысы бойынша ашу;
қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді қаржы инвестицияларының сальдосы және қозғалысы бойынша ашу;
пайда болған күні мен өтеу мерзімдерін көрсете отырып, берілген қысқа мерзімді аванстар сальдосы бойынша ашу;
түрлері бойынша оларды, пайда болу себептерін, өтеу мерзімдерін көрсете отырып, қысқа мерзімді дебиторлық берешек сальдосы бойынша ашу;
пайда болу күні мен өтеу мерзімдерін көрсете отырып, өзге қысқа мерзімді активтердің сальдосы бойынша ашу;
пайда болу себептерін, пайда болу күнін және өтеу мерзімдерін көрсете отырып, ұзақ мерзімді дебиторлық берешек сальдосы бойынша ашу;
ұзақ мерзімді активтердің сальдосы және қозғалысы бойынша ашу;
әрбір объекті, құрылыс/күрделі салымдар кестесі, мерзімінде аяқталмаған объектілер себептері бойынша толық ашып көрсете отырып, аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар құрамындағы өзгерістерді ашуды, аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар бойынша сомаларды ашу;
ұзақ мерзімді концессиялық активтер бойынша сомаларды ашу;
өзге де ұзақ мерзімді активтер бойынша сальдоны ашу;
шартты активтердің қысқаша сипаттамасы;
төлеуге қысқа мерзімді сыйақылар бойынша сальдоны ашу;
қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелердің, оның ішінде пайда болу себептерін, күнін және өтеу мерзімдерін ашып көрсете отырып, қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді кредиторлық берешектің сальдосы мен қозғалысы бойынша ашу;
өнім берушілерге және мердігерлерге кредиторлық берешек сальдосы бойынша, оның ішінде әрбір мемлекеттік-жекешелік әріптестік, концессия бойынша жобаларды қосқанда ашу (мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шартының объектісі туралы; жеке әріптес, оның ішінде концессионер туралы; шарттың қолданылу мерзімі туралы; концессия объектісін салу/құру және пайдалану туралы; міндеттемелерді өтеу туралы);
қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелердің сальдосы мен қозғалысы бойынша ашу;
пайда болу себептерін, пайда болу күнін және өтеу мерзімдерін көрсете отырып, өзге қысқа мерзімді міндеттемелердің сальдосы бойынша ашу;
шартты міндеттемелердің қысқаша сипаттамасы;

раскрытия по чистым активам/капиталу, включая таблицу 34 с примечаниями приложения 6 настоящих Правил;
Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету о результатах финансовой деятельности включают:
примечания по каждой статье доходов и таблицы 35 с примечаниями приложения 6 настоящих Правил;
примечания по каждой строке расходов и таблицы 36 и 37 с примечаниями приложения 6 настоящих Правил;
примечания по строкам по доле чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия, выбытию долгосрочных активов, курсовой разнице, прочим;
примечания по финансовым результатам за периоды.
Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету о движении денег включают примечания:
по раскрытию сальдо на начало и конец периода;
по движению денежных средств от операционной деятельности;
по движению денежных средств от инвестиционной деятельности;
по движению денежных средств от финансовой деятельности.
Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету об изменениях чистых активов/капитала с примечаниями по расшифровке сальдо по каждой строке.
Приложение 1 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма
_____________________________________________________________
Администратор бюджетных программ
ПРОГНОЗНАЯ КОНСОЛИДИРОВАННАЯ ФИНАНСОВАЯ ОТЧЕТНОСТЬ НА _____________ ГОДЫ
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/ руководитель
государственного учреждения ____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Ответственный исполнитель
________________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Приложение 2 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма ПКФО-1
Прогнозный консолидированный отчет о финансовом положении
Администратор бюджетных программ ________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
Факт
Оценка
Прогноз
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
1
2
3
4
5
6
7
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

таза активтер/капитал бойынша ашу және осы Қағидалардың 6-қосымшасының ескертпелері бар 34-кесте.
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу:
кірістердің әрбір бабы бойынша ескертпелерді және осы Қағидалардың 6-қосымшасының ескертпелері бар 35-кестені;
шығыстардың әрбір жолы бойынша ескертпелерді және осы Қағидалардың 6-қосымшасының ескертпелері бар 36 және 37-кестелерді;
үлестік қатысу әдісі, ұзақ мерзімді активтердің шығуы, бағамдық айырма, өзге де әдіс бойынша есептелген инвестициялар бойынша таза пайда немесе шығындар үлесі бойынша жолдар бойынша ескертпелерді;
кезеңдердегі қаржылық нәтижелер бойынша ескертпелерді қамтиды.
Ақша қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу:
кезеңнің басындағы және аяғындағы сальдоны ашу бойынша;
операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы бойынша;
инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы бойынша;
қаржылық қызметтен ақша қаражатының қозғалысы бойынша ескертпелерді қамтиды.
Әрбір жол бойынша сальдоны ашып жазу бойынша ескертпелері бар таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу.
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
_____________ ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН
БОЛЖАМДЫ ШОҒЫРЛАНДЫРЫЛҒАН ҚАРЖЫЛЫҚ ЕСЕПТІЛІК
Орталық атқарушы органның
аппарат басшысы/
мемлекеттік мекеме басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жауапты орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, телефон
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
2-қосымша
1-БШҚЕ нысаны
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есеп
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Факті
Бағалау
Болжам
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
1
2
3
4
5
6
7
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақша қаражаты және олардың баламалары

313
Долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства
314
Прочие долгосрочные обязательства
315
Итого долгосрочных обязательств
400
V. Чистые активы/капитал
Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов
410
Резервы
411
Накопленный финансовый результат
412
Итого чистые активы/капитал
500
Баланс
Руководитель аппарата центрального
исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер/начальник
финансово-экономического отдела
________ _________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" _______________ года
Приложение 3 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма ПКФО-2
Прогнозный консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
Администратор бюджетных программ ____________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Факт
Оценка
Прогноз
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
1
2
3
4
5
6
7
Доходы от необменных операций, в том числе:

313
Ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелер
314
Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер
315
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны
400
V. Таза активтер/капитал
Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен күрделі салымдарды қаржыландыру
410
Резервтер
411
Жинақталған қаржылық нәтиже
412
Таза активтер/капитал жиыны
500
Теңгерім
Орталық атқарушы органның
аппарат басшысы/
мемлекеттік мекеменің басшысы _______ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
Мөр орны
Бас бухгалтер/
қаржы-экономика бөлімінің бастығы _______ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
_______ жыл "___" ____________
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
3-қосымша
2-БШҚЕ нысаны
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есеп
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Факті
Бағалау
Болжам
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
1
2
3
4
5
6
7
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

142
Прочие расходы
150
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 140 и 150)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат за период (строка 100 минус строка 200 +/- строки 210, 220, 230 и 240)
300
Руководитель аппарата центрального
исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
______________ ___________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер/начальник
финансово-экономического отдела
_________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" _______________ года
Приложение 4 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Форма ПКФО-3
Прогнозный консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
Администратор бюджетных программ ________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Факт
Оценка
Прогноз
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
20хх год
1
2
3
4
5
6
7
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

142
Өзге шығыстар
150
Шығыстар, барлығы (110, 130, 140 және 150 жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша есепке алынатын инвестициялар бойынша таза пайданың немесе залалдардың үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелері
240
Кезең ішіндегі қаржылық нәтиже
(100 - жол минус 200-жол + / - 210, 220, 230 және 240 - жолдар)
300
Орталық атқарушы органның
аппарат басшысы/
мемлекеттік мекеменің басшысы _______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
Мөр орны
Бас бухгалтер/
қаржы-экономика бөлімінің бастығы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
_______ жыл "___" ____________
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
4-қосымша
3-БШҚЕ нысаны
Ақша қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Факті
Бағалау
Болжам
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
1
2
3
4
5
6
7
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

031
Сальдо всего чистых активов/капитала на конец периода (сумма строк 050 и 060), в том числе:
040
Резервы
050
Накопленный финансовый результат, в том числе:
060
финансовый результат за отчетный/плановый период
061
Руководитель аппарата центрального
исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
________________ ______________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер/начальник
финансово- экономического отдела
________________ ____________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество) (при его наличии)
"___" _______________ года
Приложение 6 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Пояснительная записка к прогнозной консолидированной финансовой отчетности на _________________ годы
1. Общие сведения:
Наименование администратора бюджетных программ: ___________________________
Количество подведомственных учреждений: ____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге

031
Кезеңнің соңындағы таза активтердің/капиталдың барлық сальдосы (050 және 060-жолдар сомасы), оның ішінде:
040
Резервтер
050
Жинақталған қаржылық нәтиже, оның ішінде:
060
есепті/жоспарлы кезеңдегі қаржылық нәтиже
061
Орталық атқарушы органның
аппарат басшысы/мемлекеттік
мекеменің басшысы _______ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
Мөр орны
Бас бухгалтер/қаржы-экономика
бөлімінің бастығы _______ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
_______ жыл "___" ____________
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
6-қосымша
____________ жылдарға арналған болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
1. Жалпы мәліметтер:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы:_______________________________
Ведомстволық бағынысты мекемелердің саны:______________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге

813
Выполнение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат по проектам государственно-частного партнерства
018
814
Выполнение государственных обязательств по выплате вознаграждений за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства
019
815
Выполнение государственных обязательств по прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
020
Итого погашение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат, вознаграждениям и прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
021
Всего
100
* в таблице 18 отражаются краткосрочные финансовые обязательства сроком погашения до 1 года после отчетной даты, за исключением текущей части долгосрочных обязательств.
Текущая часть долгосрочных финансовых обязательств сроком погашения до 1 года после отчетной даты, отражается в общей сумме долгосрочных обязательств в таблице 23 и с выделением от общей суммы долгосрочных обязательств в таблицах 24 и 27.
Примечание:
Таблица 19. Изменения в составе краткосрочных финансовых обязательств* по государственным эмиссионным бумагам, внешним и внутренним займам (код строки 210 прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении)
АБП
Наименование
Код строки
Факт
Оценка
Прогноз
20хх
год
20хх
год
20хх
год
20хх
год
20хх
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало

813
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
018
814
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы төлемі бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
019
815
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар жөніндегі өзге де төлемдер бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
020
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды, сыйақылар және басқа да төлемдер бойынша мемлекеттік міндеттемелерді өтеу жиыны
021
Барлығы
100
* 18-кестеде ұзақ мерзімді міндеттемелердің ағымдағы бөлігін қоспағанда, есепті күннен кейінгі 1 жылға дейінгі өтеу мерзімімен қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер көрсетіледі.
Есепті күннен кейін 1 жылға дейінгі өтеу мерзімімен ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелерінің ағымдағы бөлігі 23-кестеде ұзақ мерзімді міндеттемелердің жалпы сомасында және 24 және 27-кестеде ұзақ мерзімді міндеттемелердің жалпы сомасынан бөлініп көрсетіледі.
Ескертпе
19-кесте. Мемлекеттік эмиссиялық қағаздар, сыртқы және ішкі қарыздар бойынша қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер құрамындағы өзгерістер* (қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің 210-жол коды)
ББӘ
Атауы
Жол коды
Факті
Бағалау
Болжам
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
20хх жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Басындағы сальдо

100
долгосрочные финансовые обязательства по государственным эмиссионным бумагам, внешним и внутренним займам*
010
по договорам концессии**
011
по прочим договорам государственно-частного партнерства***
012
* сальдо долгосрочных финансовых обязательств по государственным эмиссионным бумагам, внешним и внутренним займам на конец периода.
** сальдо долгосрочных финансовых обязательств по договорам концессии на конец периода (строка 402 таблицы 27).

100
мемлекеттік эмиссиялық қағаздар, сыртқы және ішкі қарыздар бойынша ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер*
010
концессия шарттары бойынша**
011
мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің өзге де шарттары бойынша***
012
* кезең соңындағы мемлекеттік эмиссиялық қағаздар, сыртқы және ішкі қарыздар бойынша ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелердің сальдосы.
** кезең соңындағы концессия шарттары бойынша ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелердің сальдосы (27-кестенің 402-жолы).

100
текущая часть долгосрочных обязательств и краткосрочные обязательства (строка 210)
101
долгосрочные обязательства (строка 310)
102
Увеличение
200
Уменьшение
300
Сальдо на конец всего, в том числе:
400
текущая часть долгосрочных обязательств и краткосрочные обязательства (строка 210)
401
долгосрочные обязательства (строка 310)
402
* сальдо обязательств по договорам концессии на начало и конец периода включается в общую сумму сальдо обязательств по строкам 310 и 210 прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении.
Примечание:

100
ұзақ мерзімді міндеттемелердің ағымдағы бөлігі және қысқа мерзімді міндеттемелер (210-жол)
101
ұзақ мерзімді міндеттемелер (310-жол)
102
Ұлғайту
200
Азайту
300
Аяғындағы сальдоның барлығы, оның ішінде:
400
ұзақ мерзімді міндеттемелердің ағымдағы бөлігі және қысқа мерзімді міндеттемелер (210-жол))
401
ұзақ мерзімді міндеттемелер (310-жол)
402
* кезеңнің басындағы және соңындағы концессия шарттары бойынша міндеттемелер сальдосы қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің 310 және 210-жолдары бойынша міндеттемелер сальдосының жалпы сомасына қосылады.
Ескертпе:

Таблица 28. Обязательства (общая сумма сальдо* долгосрочных и краткосрочных обязательств) по договорам концессии (коды строк 310 и 210 прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении)
АБП
Наименование объекта концессии
Код строки
Дата подписания и номер договора концессии
Дата регистрации и регистрационный номер договора концессии в органах казначейства
Общая сумма обязательств по договору концессии всего, в том числе:
Факт
Оценка
Прогноз
инвестиционные затраты
эксплуатационные затраты
прочие

28-кесте. Концессия шарттары бойынша міндеттемелер (ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді міндеттемелер сальдосының жалпы сомасы*) (қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің 310 және 210-жолдарының кодтары)
ББӘ
Концессия объектісінің атауы
Жол коды
Концессия шартының қол қойылған күні және нөмірі
Қазынашылық органдарында концессия шартының тіркелген күні және тіркеу нөмірі
Концессия шарты бойынша міндеттемелердің жалпы сомасының барлығы, оның ішінде:
Факті
Бағалау
Болжам
инвестициялық шығындар
пайдалану шығындары
өзгелері

423
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
013
435
Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
014
Сумма признаний расходов по основному долгу по займам
015
016
Всего
100
Примечание:
4. Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету о движении денег (прямой метод)
5. Раскрытия к прогнозному консолидированному отчету об изменениях чистых активов/капитала
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
АБП – администратор бюджетных программ
Приложение 7 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Таблица № 1 Примеры формирования статей прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
Специфика экономической классификации Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Строка из прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении
Строка из прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности
Строка из прогнозного консолидированного отчета о движении денег
Содержание операции
1. Отражение операций в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ во взаимосвязи со спецификами экономической классификации Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
1.
111 Оплата труда
ХХХХ
111 Оплата труда
ХХХХ
Сумма расходов по оплате труда*
ХХХХ
ХХХХ
110 Оплата труда
Сумма оплаты труда минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц*
ХХХХ
ХХХХ
190 Прочие платежи
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений*
ХХХХ
ХХХХ
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма подоходного налога с физических лиц
2.
112 Дополнительные денежные выплаты
ХХХХ
111 Оплата труда
ХХХХ
Сумма дополнительных денежных выплат
ХХХХ
ХХХХ
110 Оплата труда
Сумма дополнительных денежных выплат минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц
ХХХХ
ХХХХ
190 Прочие платежи
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений
ХХХХ
ХХХХ
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма подоходного налога с физических лиц
3.
113 Компенсационные выплаты
ХХХХ
111 Оплата труда
110 Оплата труда
Сумма компенсационных выплат
4.
114 Обязательные профессиональные пенсионные взносы
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма обязательных профессиональных пенсионных взносов
5.
116 Обязательные пенсионные взносы работодателей
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Суммы обязательных пенсионных взносов работодателей
6.
121 Социальный налог
ХХХХ
113 Налоги и платежи в бюджет
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма социального налога
7.
122 Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
ХХХХ
113 Налоги и платежи в бюджет
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма социальных отчислений
8.
123 Вносы на обязательное страхование
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма взносов на обязательное страхование
9.
124 Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
ХХХХ
123 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
190 Прочие платежи
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
10.
131 Оплата труда технического персонала и контрактных служащих
ХХХХ
111 Оплата труда
ХХХХ
Сумма оплаты труда технического персонала и контрактных служащих
ХХХХ
ХХХХ
110 Оплата труда
Сумма оплаты труда технического персонала и контрактных служащих минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц
ХХХХ
ХХХХ
190 Прочие платежи
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений
ХХХХ
ХХХХ
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма подоходного налога с физических лиц
12.
134 Выплата вознаграждений присяжным заседателям
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма выплат вознаграждений присяжным заседателям
13.
135 Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим
ХХХХ
113 Налоги и платежи в бюджет
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма социального налога
ХХХХ
113 Налоги и платежи в бюджет
130 Налоги и платежи в бюджет
Сумма социальных отчислений
ХХХХ
123 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
190 Прочие платежи
Сумма отчислений на обязательное медицинское социальное страхование
14.
136 Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих
ХХХХ
115 Командировочные расходы
190 Прочие платежи
Сумма расходов на командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих
15.
137 Командировочные расходы присяжных заседателей
ХХХХ
115 Командировочные расходы
190 Прочие платежи
Сумма на командировочные расходы присяжных заседателей
16.
139 Оплата труда иностранных работников государственных органов
ХХХХ
111 Оплата труда
110 Оплата труда
Сумма оплаты труда иностранных работников государственных органов
17.
141 Приобретение продуктов питания
ХХХХ
114 Расходы по запасам
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на приобретение продуктов питания
18.
142 Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
ХХХХ
114 Расходы по запасам
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
19.
143 Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования
ХХХХ
114 Расходы по запасам
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования
20.
144 Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
ХХХХ
114 Расходы по запасам
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
21.
149 Приобретение прочих запасов
ХХХХ
114 Расходы по запасам
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на приобретение прочих запасов
22.
151 Оплата коммунальных услуг
ХХХХ
116 Коммунальные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на оплату коммунальных услуг
23.
152 Оплата услуг связи
ХХХХ
119 Услуги связи
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на оплату услуг связи
24.
153 Оплата транспортных услуг
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты на транспортные услуги
25
154 Оплата услуг по исследованиям
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты услуг по исследованиям
26.
155 Оплата услуг в рамках государственного социального заказа
ХХХХ
150 Прочие расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты услуг в рамках государственного социального заказа
27.
156 Оплата консалтинговых услуг
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты консалтинговых услуг

423
Мемлекеттiк кәсiпорындардың жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу
013
435
Мемлекеттік кәсіпорындардың жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау
014
Қарыздар бойынша негізгі борыш бойынша шығыстарды тану сомасы
015
016
Барлығы
100
Ескертпе:
4. Ақша қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу (тікелей әдіс)
5. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы болжамды шоғырландырылған есепке ашу
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ББӘ – бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
7-қосымша
№ 1 кесте Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінің баптарын қалыптастыру мысалдары
Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі
Қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептен жол
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есептен жол
Ақша қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есептен жол
Операцияның мазмұны
1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде операцияларды Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктерімен өзара байланыста көрсету
1.
111 Еңбекақы
ХХХХ
111 Еңбекақы
ХХХХ
Еңбекақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
ХХХХ
ХХХХ
110 Еңбекақы
Еңбекақы төлеу сомасы минус 10% міндетті зейнетақы аударымдары минус 10% жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы*
ХХХХ
ХХХХ
190 Өзге төлемдер
Міндетті зейнетақы аударымдарының 10% сомасы*
ХХХХ
ХХХХ
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығының сомасы
2.
112 Қосымша ақшалай төлемдер
ХХХХ
111 Еңбекақы төлеу
ХХХХ
Қосымша ақшалай төлемдер сомасы
ХХХХ
ХХХХ
110 Еңбекақы төлеу
Қосымша ақшалай төлемдер сомасы минус 10% міндетті зейнетақы аударымдары минус 10% жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы
ХХХХ
ХХХХ
190 Өзге төлемдер
Міндетті зейнетақы аударымдарының 10% сомасы
ХХХХ
ХХХХ
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығының сомасы
3.
113 Өтемақы төлемдері
ХХХХ
111 Еңбекақы төлеу
110 Еңбекақы төлеу
Өтемақы төлемдерінің сомасы
4.
114 Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы
5.
116 Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
6.
121 Әлеуметтік салық
ХХХХ
113 Салық және бюджетке төленетін төлемдер
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Әлеуметтік салық сомасы
7.
122 Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
ХХХХ
113 Салық және бюджетке төленетін төлемдер
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Әлеуметтік аударымдар сомасы
8.
123 Мiндеттi сақтандыру жарналары
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Міндетті сақтандыру жарналары сомасы
9.
124 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
ХХХХ
123 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
190 Өзге төлемдер
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы
10.
131 Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу
ХХХХ
111 Еңбекақы
ХХХХ
Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу сомасы
ХХХХ
ХХХХ
110 Еңбекақы төлеу
Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу сомасы минус 10% міндетті зейнетақы аударымдары минус 10% жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы
ХХХХ
ХХХХ
190 Өзге төлемдер
Міндетті зейнетақы аударымдарының 10% сомасы
ХХХХ
ХХХХ
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығының сомасы
12.
134 Алқабилерге сыйақылар төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Алқабилерге сыйақылар төлеу сомасы
13.
135 Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша жарналары
ХХХХ
113 салық және бюджетке төленетін төлемдер
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Әлеуметтік салық сомасы
ХХХХ
113 Салық және бюджетке төленетін төлемдер
130 Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер
Әлеуметтік аударымдар сомасы
ХХХХ
123 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
190 Өзге төлемдер
Міндетті медициналық әлеуметтік сақтандыруға аударымдар сомасы
14.
136 Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік жол жүрулері
ХХХХ
115 Іссапар шығыстары
190 Өзге төлемдер
Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік жол жүрулері арналған шығыстарының сомасы
15.
137 Алқабилердің іссапар шығыстары
ХХХХ
115 Іссапар шығыстары
190 Өзге төлемдер
Алқабилердің іссапар шығыстарына арналған сома
16.
139 Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу
ХХХХ
111 Еңбекақы
110 Еңбекақы
Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу сомасы
17.
141 Тамақ өнімдерін сатып алу
ХХХХ
114 Қорлар бойынша шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Тамақ өнімдерін сатып алуға арналған сома
18.
142 Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу
ХХХХ
114 Қорлар бойынша шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алуға арналған сома
19.
143 Заттай мүлiктердi, басқа да киім нысанын және арнаулы киім-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеу
ХХХХ
114 Қорлар бойынша шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Заттай мүлiктердi, басқа да киім нысанын және арнаулы киім-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеуге арналған сома
20.
144 Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алу
ХХХХ
114 Қорлар бойынша шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған сома
21.
149 Өзге де қорларды сатып алу
ХХХХ
114 Қорлар бойынша шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Өзге де қорларды сатып алуға арналған сома
22.
151 Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
116 Коммуналдық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Коммуналдық қызметтерді төлеу сомасы
23.
152 Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
ХХХХ
119 Байланыс қызметтері
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Байланыс қызметтеріне ақы төлеу сомасы
24.
153 Көлiктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Көлiктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу сомасы
25.
154 Зерттеулер бойынша қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
117 Жалдау төлемдері
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Зерттеулер бойынша қызметтерге ақы төлеу сомасы
26.
155 Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметтерді төлеу сомасы
27
156 Консалтингтік қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Консалтингтік қызметтерге ақы төлеу сомасы

27.1
157 Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия
27.2
158 Оплата работ и услуг в сфере информатизации
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма оплаты на работы и услуги в сфере информатизации
28.
159 Оплата прочих услуг и работ
ХХХХ
118 Содержание долгосрочных активов,
122 Прочие операционные расходы
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма прочих услуг и работ
29.
161 Командировки и служебные разъезды внутри страны
ХХХХ
115 Командировочные расходы
190 Прочие платежи
Сумма на командировки и служебные разъезды внутри страны
30.
162 Командировки и служебные разъезды за пределы страны
ХХХХ
115 Командировочные расходы
190 Прочие платежи
Сумма на командировки и разъезды за пределы страны
31.
163 Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма затрат Фонда всеобщего обязательного среднего образования
32.
164 Оплата обучения стипендиатов за рубежом
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма оплаты обучения стипендиатов за рубежом
33.
165 Исполнение исполнительных документов, судебных актов
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма на исполнение исполнительных документов, судебных актов
34.
166 Целевой вклад
ХХХХ
150 Прочие расходы
190 Прочие платежи
Сумма целевого вклада
35.
167 Особые затраты
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма особых затрат
36.
169 Прочие текущие затраты
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма на прочие текущие затраты**
37.
211 Выплаты вознаграждений по внутренним займам Правительства Республики Казахстан
219 Краткосрочные вознаграждения к выплатам (сумма вычитается)
ХХХХ
170 Вознаграждения
Сумма выплат вознаграждений по внутренним займам Правительства Республики Казахстан
37.1
212 Выплаты вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами
219 Краткосрочные вознаграждения к выплате (сумма вычитается)
ХХХХ
170 Вознаграждения
Сумма выплат вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами
37.2.
213 Выплаты вознаграждений по внутренним займам местных исполнительных органов
219 Краткосрочные вознаграждения к выплате (сумма вычитается)
ХХХХ
170 Вознаграждения
Сумма выплат вознаграждений по внутренним займам местных исполнительных органов
38.
221 Выплаты вознаграждений по внешним займам Правительства Республики Казахстан
219 Краткосрочные вознаграждения к выплатам (сумма вычитается)
ХХХХ
170 Вознаграждения
Сумма выплат вознаграждений по внешним займам Правительства Республики Казахстан

27.1
157 Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға ақы төлеу сомасы
27.2
158 Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу сомасы
28.
159 Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу
ХХХХ
118 ұзақ мерзімді активтерді ұстау
122 Өзге операциялық шығыстар
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу сомасы
29.
161 Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
ХХХХ
115 Іссапар шығыстары
190 Өзге төлемдер
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар арналған сома
30.
162 Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік сапарлар
ХХХХ
115 Іссапар шығыстары
190 Өзге төлемдер
Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік сапарларға арналған сома
31.
163 Жалпыға бірдей міндетті орта білім қорының шығындары
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының шығындарының сомасы
32.
164 Стипендиаттардышетелде оқуытуға ақы төлеу
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Стипендиаттардың шетелде оқуына ақы төлеу сомасы
33.
165 Атқарушылық құжаттарды, сот актілерін орындау
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Атқарушылық құжаттарды, сот актілерін орындауға арналған сома
34.
166 Нысаналы салым
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
190 Өзге төлемдер
Нысаналы салым сомасы
35.
167 Ерекше шығындар
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Ерекше шығындар сомасы
36.
169 Өзге де ағымдағы шығындар
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Өзге ағымдағы шығындар сомасы**
37.
211 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iшкi қарыздары бойынша сыйақылар төлеу
219 Төлемге қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
170 Сыйақы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ішкі қарыздары бойынша сыйақыларды төлеу сомасы
37.1
212 Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдері
219 Төлемге қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
170 Сыйақы
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар төлеу сомасы
37.2
213 Жергілікті атқарушы органдардың ішкі қарыздары бойынша сыйақылар төлеу
219 Төлемге қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
170 Сыйақы
Жергілікті атқарушы органдардың ішкі қарыздары бойынша сыйақылар төлеу сомасы
38.
221 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдерi
219 Төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
170 Сыйақы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыртқы қарыздары бойынша сыйақылар төлеу сомасы

38.1
222 Выплаты вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом
219 Краткосрочные вознаграждения к выплате (сумма вычитается)
ХХХХ
170 Вознаграждения
Сумма выплат вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом
39.
311 Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
ХХХХ
132 Субсидии
160 Трансферты, субсидии
Сумма субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
40.
321 Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции, органов внутренних дел и военнослужащим
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма жилищных выплат сотрудникам специальных государственных органов, органа по противодействию коррупции, органов внутренних дел и военнослужащим
41.
322 Трансферты физическим лицам
ХХХХ
135 Трансферты физическим лицам
160 Трансферты, субсидии
Сумма трансфертов физическим лицам, за исключением трансфертов в виде денежных выплат работникам/сотрудникам государственных учреждений
42.
322 Трансферты физическим лицам
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
190 Прочие платежи
Сумма возмещения затрат и компенсации работникам/сотрудникам государственных учреждений
43.
322 Трансферты физическим лицам
ХХХХ
131 Пенсии и пособия
120 Пенсии и пособия
Сумма социальных пособий, установленных пенсионным законодательством Республики Казахстан
44.
323 Пенсии
ХХХХ
131 Пенсии и пособия
120 Пенсии и пособия
Сумма пенсий
45.
324 Стипендии
ХХХХ
112 Стипендии
190 Прочие платежи
Сумма стипендий
46.
331 Субвенции
ХХХХ
134 Трансферты общего характера
160 Трансферты, субсидии
Сумма субвенции
47.
332 Бюджетные изъятия
ХХХХ
134 Трансферты общего характера
160 Трансферты, субсидии
Сумма бюджетных изъятий
47.1
336 Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
ХХХХ
134 Трансферты общего характера
160 Трансферты, субсидии
Сумма возврата трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
47.2
338 Возврат целевых трансфертов
ХХХХ
133 Целевые трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма возврата целевых трансфертов
48.
339 Текущие трансферты другим уровням государственного управления
ХХХХ
133 Целевые трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма текущих трансфертов другим уровням государственного управления
49.
341 Текущие трансферты за границу
ХХХХ
137 Прочие трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма текущих трансфертов за границу
50.
361 Целевой взнос
ХХХХ
137 Прочие трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма платежей из республиканского бюджета в фонд социального медицинского страхования
51.
352 Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
ХХХХ
133 Целевые трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма возврата части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
52.
411 Приобретение земли
114 Основные средства
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение земли
53.
412 Приобретение помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
114 Основные средства
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
54.
413 Приобретение транспортных средств
114 Основные средства
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение транспортных средств
55.
414 Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря
114 Основные средства
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря
56.
416 Приобретение нематериальных активов
118 Нематериальные активы
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение нематериальных активов
57.
417 Приобретение биологических активов
117 Биологические активы
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение биологических активов
58.
418 Материально-техническое оснащение государственных предприятий
ХХХХ
150 Прочие расходы
190 Прочие платежи
Сумма на материально-техническое оснащение государственных предприятий
59.
419 Приобретение прочих основных средств
114 Основные средства
ХХХХ
410 Приобретение долгосрочных активов
Сумма на приобретение прочих основных средств
60.
421 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
114 Основные средства,
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, которая увеличивает стоимость долгосрочных активов
61.
421 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
ХХХХ
118 Содержание долгосрочных активов
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, подлежащая признанию в качестве текущих расходов
62.
422 Капитальный ремонт дорог
114 Основные средства,
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на капитальный ремонт дороги, которая увеличивает стоимость долгосрочных активов
63.
422 Капитальный ремонт дорог
ХХХХ
118 Содержание долгосрочных активов
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на капитальный ремонт дороги, подлежащая признанию в качестве текущих расходов
64.
423 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
ХХХХ
150 Прочие расходы
190 Прочие платежи
Сумма на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
65.
429 Капитальный ремонт прочих основных средств
114 Основные средства,
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на ремонт прочих основных средств, которая увеличивает стоимость долгосрочных активов
66.
429 Капитальный ремонт прочих основных средств
ХХХХ
118 Содержание долгосрочных активов
140 Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги
Сумма на ремонт прочих основных средств, подлежащая признанию в качестве текущих расходов
67.
431 Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов
68.
432 Строительство дорог
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на строительство дорог
69.
433 Строительство и доставка судов
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на строительство и доставку судов
70.
434 Создание, внедрение и развитие информационных систем
118 Нематериальные активы,
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
ХХХХ
460 Прочие
Сумма на создание информационных систем
71.
435 Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
ХХХХ
150 Прочие расходы
190 Прочие платежи
Сумма на строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
72.
441 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления
ХХХХ
133 Целевые трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма целевых трансфертов на развитие другим уровням государственного управления
73.
451 Капитальные трансферты международным организациям и правительствам иностранных государств
ХХХХ
137 Прочие трансферты
160 Трансферты, субсидии
Сумма капитальных трансфертов международным организациям и правительствам иностранных государств
74.
511 Бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
011 Краткосрочные финансовые инвестиции, 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма бюджетных кредитов местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма бюджетных кредитов местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов или
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму бюджетных кредитов местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
75.
512 Бюджетные кредиты местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
011 Краткосрочные финансовые инвестиции, 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма бюджетных кредитов местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма бюджетных кредитов местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму бюджетных кредитов местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
76.
513 Бюджетные кредиты специализированным организациям
011 Краткосрочные финансовые инвестиции, 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма бюджетных кредитов специализированным организациям
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма бюджетных кредитов специализированным организациям
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму бюджетных кредитов специализированным организациям
77.
514 Бюджетные кредиты физическим лицам
011 Краткосрочные финансовые инвестиции, 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма бюджетных кредитов физическим лицам
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма бюджетных кредитов физическим лицам
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму бюджетных кредитов физическим лицам
78.
519 Прочие внутренние бюджетные кредиты
011 Краткосрочные финансовые инвестиции, 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма прочих внутренних бюджетных кредитов
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма прочих внутренних бюджетных кредитов
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму прочих внутренних бюджетных кредитов
79.
521 Бюджетные кредиты иностранным государствам
011 Краткосрочные финансовые инвестиции или 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма бюджетных кредитов иностранным государствам
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма бюджетных кредитов иностранным государствам
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму бюджетных кредитов иностранным государствам
80.
531 Поручительство государства
011 Краткосрочные финансовые инвестиции или 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма поручительства государства
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма поручительства государства
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму поручительств государства
81.
541 Государственная гарантия
011 Краткосрочные финансовые инвестиции или 110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
450 Выданные займы
Сумма государственной гарантии
Одновременно
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом, 313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
ХХХХ
ХХХХ
Сумма государственной гарантии
ХХХХ
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
На сумму государственной гарантии
82.
611 Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц
110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
420 Приобретение доли контролируемых и других субъектов,
430 Приобретение ценных бумаг
Сумма на приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц
83.
612 Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора
110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
440 Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
Сумма на формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора
84.
621 Приобретение акций международных организаций
110 Долгосрочные финансовые инвестиции
ХХХХ
430 Приобретение ценных бумаг
Сумма на приобретение акций международных организаций

38.1.
222 Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдері
219 Төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
170 Сыйақы
Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының сыртқы қарыздары бойынша сыйақылар төлеу сомасы
39.
311 Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар
ХХХХ
132 Субсидиялар
160 Трансферттер, субсидиялар
Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидия сомасы
40.
321 Арнайы мемлекеттік органдардың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының, ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдері
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Арнайы мемлекеттік органдардың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының, ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге тұрғын үй төлемдерінің сомасы
41.
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
ХХХХ
135 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Мемлекеттік мекемелердің жұмыскерлеріне/қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түріндегі трансферттерді қоспағанда, жеке тұлғаларға берілетін трансферттер сомасы
42.
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
190 Өзге төлемдер
Мемлекеттік мекемелердің жұмыскерлеріне/қызметкерлеріне шығындарды өтеу және өтемақы сомасы
43.
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
ХХХХ
131 Зейнетақылар мен жәрдемақылар
120 Зейнетақы мен жәрдемақы
Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасында белгіленген әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы
44.
323 Зейнетақылар
ХХХХ
131 Зейнетақылар мен жәрдемақылар
120 Зейнетақылар мен жәрдемақылар
Зейнетақы сомасы
45.
324 Стипендиялар
ХХХХ
112 Стипендиялар
190 Өзге төлемдер
Стипендиялар сомасы
46.
331 Субвенциялар
ХХХХ
134 Жалпы сипаттағы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Субвенциялар сомасы
47.
332 Бюджеттік алып қоюлар
ХХХХ
134 Жалпы сипаттағы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Бюджеттік алып қоюлар сомасы
47.1
336 Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару
ХХХХ
134 Жалпы сипаттағы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару сомасы
47.2
338. Нысаналы трансферттер қайтару
ХХХХ
133 Нысаналы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Нысаналы трансферттер қайтару сомасы
48.
339 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы трансферттер
ХХХХ
133 Нысаналы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы трансферттер сомасы
49.
341 Шетелге ағымдағы трансферттер
ХХХХ
137 Өзге трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Шетелге ағымдағы трансферттер сомасы
50.
361 Нысаналы жарна
ХХХХ
137 Өзге трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төлемдер сомасы
51.
352 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
ХХХХ
133 Нысаналы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару сомасы
52.
411 Жерді сатып алу
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Жерді сатып алу сомасы
53.
412 Үй-жайларды, ғимараттар мен имараттарды, беру құрылғыларын сатып алу
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Үй-жайларды, ғимараттар мен имараттарды, беріліс құрылғыларын сатып алуға арналған сома
54.
413 Көлік құралдарын сатып алу
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Көлік құралдарын сатып алуға арналған сома
55.
414 Машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал сатып алу
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Машиналарды, жабдықтарды, құрал-саймандарды, өндірістік және шаруашылық мүкәммалды сатып алуға арналған сома
56.
416 Материалдық емес активтерді сатып алу
118 Материалдық емес активтер
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Материалдық емес активтерді сатып алуға арналған сома
57.
417 Биологиялық активтерді сатып алу
117 Биологиялық активтер
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Биологиялық активтерді сатып алуға арналған сома
58.
418 Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
190 Өзге төлемдер
Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыруға арналған сома
59.
419 Өзге де негізгі құралдарды сатып алу
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
410 Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
Өзге негізгі құралдарды сатып алуға арналған сома
60.
421 Үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеу
114 Негізгі құралдар, 115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Ұзақ мерзімді активтердің құнын арттыратын үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеуге арналған сома
61.
421 Үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеу
ХХХХ
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, беру қондырғыларын күрделі жөндеуге арналған сома
62.
422 Жолдарды күрделі жөндеу
114 Негізгі құралдар, 115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Ұзақ мерзімді активтердің құнын арттыратын жолды күрделі жөндеуге арналған сома
63.
422 Жолдарды күрделі жөндеу
ХХХХ
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын жолды күрделі жөндеуге арналған сома
64.
423 Мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеу
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
190 Өзге төлемдер
Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеуге арналған сома
65.
429 Өзге де негізгі құралдарды күрделі жөндеу
114 Негізгі құралдар, 115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Ұзақ мерзімді активтердің құнын арттыратын өзге негізгі құралдарды күрделі жөндеуге арналған сома
66.
429 Өзге де негізгі құралдарды күрделі жөндеу
ХХХХ
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен қызметтер үшін
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын өзге негізгі құралдарды жөндеуге арналған сома
67.
431 Жаңа объектілерді салу және қолда бар объектілерді реконструкциялау
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Жаңа объектілерді салу және қолда бар объектілерді реконструкцияландыруға арналған сома
68.
432 Жол құрылысы
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Жол құрылысына арналған сома
69.
433 Кемелерді салу және жеткізу
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Кемелерді салуға және жеткізуге арналған сома
70.
434 Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту
118 Материалдық емес активтер 115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
ХХХХ
460 Өзгелер
Ақпараттық жүйелерді құруға арналған сома
71.
435 Жаңа объектілерді салу және мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялау
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
190 Өзге төлемдер
Жаңа объектілерді салуға және мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялауға арналған сома
72.
441 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
ХХХХ
133 Нысаналы трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің сомасы
73.
451 Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi трансферттер
ХХХХ
137 Өзге трансферттер
160 Трансферттер, субсидиялар
Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi трансферттер сомасы
74.
511 Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары, 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттердің сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттердің сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер сомасына
75.
512 Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары, 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттердің сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттердің сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер сомасына
76.
513 Мамандандырылған ұйымдарға берілетін бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары, 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Мамандандырылған ұйымдарға бюджеттік кредиттер сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Мамандандырылған ұйымдарға бюджеттік кредиттер сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Мамандандырылған ұйымдарға бюджеттік кредиттер сомасына
77.
514 Жеке тұлғаларға берілетін бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары, 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер сомасына
78.
519 Өзге де ішкі бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары, 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Өзге де ішкі бюджеттік кредиттердің сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Өзге де ішкі бюджеттік кредиттердің сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Өзге ішкі бюджеттік кредиттер сомасына
79.
521 Шет мемлекеттерге берiлетiн бюджеттік кредиттер
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялар немесе 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Шет мемлекеттерге берiлетiн бюджеттік кредиттер сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Шет мемлекеттерге бюджеттік кредиттер сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Шет мемлекеттерге бюджеттік кредиттер сомасына
80.
531 Мемлекет кепілгерлігі
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялар немесе 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Мемлекет кепілгерлігінің сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Мемлекет кепілгерлігінің сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Мемлекет кепілгерліктері сомасына
81.
541 Мемлекеттік кепілдік
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялар немесе 110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
450 Берілген қарыздар
Мемлекет кепілгерлігінің сомасы
Бір мезгілде
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, 313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Мемлекет кепілгерлігінің сомасы
ХХХХ
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Мемлекет кепілгерліктері сомасына
82.
611 Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу
110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
420 Бақыланатын және басқа да субъектілердің үлесін сатып алу, 430 Бағалы қағаздарды сатып алу
Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алуға арналған сома
83.
612 Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыру және ұлғайту
110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
440 Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толықтыру
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған сома
84.
621 Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялар
ХХХХ
430 Бағалы қағаздарды сатып алу
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алуға арналған сома

84.1.
711 Погашение основного долга перед вышестоящим бюджетом
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма погашения основного долга перед вышестоящим бюджетом
85.
712 Погашение основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внутреннем рынке
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма погашения основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внутреннем рынке
86.
713 Погашение основного долга по внутренним договорам займа
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма погашения основного долга по внутренним договорам займам
86.1.
714 Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма возврата не использованных сумм бюджетных кредитов
86.2
715 Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма возврата нецелевого использования бюджетных кредитов
87.
721 Погашение основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внешнем рынке
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма погашения основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внешнем рынке
88.
722 Погашение основного долга по внешним договорам займа
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
710 Погашение займов
Сумма погашения основного долга по внешним договорам займа
89.
812 Выполнение государственных обязательств по компенсации инвестиционных затрат по проектам государственно-частного партнерства
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
720 Прочие
Сумма выплат государственных обязательств по компенсации инвестиционных затрат по проектам государственно-частного партнерства
89.1
813 Выполнение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат по проектам государственно-частного партнерства
210 Краткосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
720 Прочие
Выполнение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат по проектам государственно-частного партнерства

84.1
711 Жоғары тұрған бюджет алдындағы негiзгi борышты өтеу
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Жоғары тұрған бюджет алдындағы негізгі борышты өтеу сомасы
85.
712 Ішкі нарықта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Ішкі нарықта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы
86.
713 Ішкі қарыз шарты бойынша негiзгi борышты өтеу
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндетемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Ішкі қарыз шарты бойынша негiзгi борышты өтеу сомасы
86.1
714 Бюджет кредиттердің пайдаланылмаған сомаларын қайтару
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер 310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Бюджет кредиттердің пайдаланылмаған сомаларын қайтару сомасы
86.2
715 Бюджеттiк кредиттердi мақсатсыз пайдалану сомаларын қайтару
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер 310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Бюджеттiк кредиттердi мақсатсыз пайдаланудың сомаларын қайтару сомасы
87.
721 Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы
88.
722 Сыртқы қарыз шарттары бойынша негiзгi борышты өтеу
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
710 Қарыздарды өтеу
Сыртқы қарыз шарттары бойынша негізгі борышты өтеу сомасы
89.
812 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша инвестициялық шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (сома шегеріледі)
ХХХХ
720 Өзгелер
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша инвестициялық шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу сомасы
89.1
813 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
720 Өзгелер
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

89.2
814 Выполнение государственных обязательств по выплате вознаграждений за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства
210 Краткосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
720 Прочие
Выполнение государственных обязательств по выплате вознаграждений за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства
89.3
815 Выполнение государственных обязательств по прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
210 Краткосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
ХХХХ
720 Прочие
Выполнение государственных обязательств по прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
2. Отражение доходов в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
90.
ХХХХ
ХХХХ
010 Доходы от необменных операций, в том числе:
010 Финансирование из бюджета, в том числе:
Сумма бюджетного финансирования.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от общей суммы бюджетного запроса
91.
ХХХХ
ХХХХ
011 Финансирование текущей деятельности
011 Текущей деятельности
Сумма бюджетного финансирования на содержание и текущую деятельность.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
92.
ХХХХ
ХХХХ
012 Финансирование капитальных вложений
012 Капитальных вложений
Сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
93.
ХХХХ
ХХХХ
020 Доходы от обменных операций
030 От реализации товаров, работ, услуг
Сумма доходов от реализации товаров (работ и услуг).
Для оценочного года сумма определяется по сводному плану поступлений и расходов от реализации государственным учреждением товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм прогноза поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
3. Отражение амортизации по долгосрочным активам
94.
ХХХХ
114 Основные средства (сумма амортизации вычитается)
120 Амортизация активов
ХХХХ
Сумма амортизации основных средств (расчет на основе данных бухгалтерского учета и финансовой отчетности)
95.
ХХХХ
116 Инвестиционная недвижимость (сумма амортизации вычитается)
120 Амортизация активов
ХХХХ
Сумма амортизации инвестиционной недвижимости (расчет на основе данных бухгалтерского учета и финансовой отчетности)
96.
ХХХХ
118 Нематериальные активы (сумма амортизации вычитается)
120 Амортизация активов
ХХХХ
Сумма амортизации нематериальных активов (расчет на основе данных бухгалтерского учета и финансовой отчетности)
97.
ХХХХ
117 Биологические активы (сумма амортизации вычитается)
120 Амортизация активов
ХХХХ
Сумма амортизации нематериальных активов (расчет на основе данных бухгалтерского учета и финансовой отчетности)

89.2
814 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы төлемі бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
720 Өзгелер
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
89.3
815 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша өзге де төлемдер бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
720 Өзгелер
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде кірістерді көрсету
90.
ХХХХ
ХХХХ
010 Айырбасталмаған операциялардан кірістер, оның ішінде:
010 бюджеттен қаржыландыру, оның ішінде:
Бюджеттік қаржыландыру сомасы. Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады. Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салудың сомасына байланысты айқындалады
91.
ХХХХ
ХХХХ
011 Ағымдағы қызметті қаржыландыру
011 Ағымдағы қызмет
Ұстауға және ағымдағы қызметке арналған бюджеттік қаржыландыру сомасы. Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады. Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салудың сомасына байланысты айқындалады
92.
ХХХХ
ХХХХ
012 Күрделі салымдарды қаржыландыру
012 Күрделі салымдар
Күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы. Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады. Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салудың сомасына байланысты айқындалады
93.
ХХХХ
ХХХХ
020 Айырбастау операцияларынан кірістер
030 Тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сатудан
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) өткізуден түскен кірістер сомасы. Бағалау жылы үшін сома мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер мен шығыстардың жиынтық жоспары бойынша айқындалады. Жоспарлы кезең үшін сома мемлекеттік мекемелердің өздерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары болжамының сомасына байланысты айқындалады
3. Ұзақ мерзімді активтер бойынша амортизацияны көрсету
94.
ХХХХ
114 Негізгі құралдар (амортизацияның сомасы шегеріледі)
120 Активтердің амортизациясы
ХХХХ
Негізгі құралдар амортизациясының сомасы (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік деректері негізінде есеп айырысу)
95.
ХХХХ
116 Инвестициялық жылжымайтын мүлік (амортизация сомасы шегеріледі)
120 Активтердің амортизациясы
ХХХХ
Инвестициялық жылжымайтын мүлік амортизациясының сомасы (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік деректерінің негізінде есеп айырысу)
96.
ХХХХ
118 Материалдық емес активтер (амортизация сомасы шегеріледі)
120 Активтердің амортизациясы
ХХХХ
Материалдық емес активтер амортизациясының сомасы (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік деректерінің негізінде есеп айырысу)
97.
ХХХХ
117 Биологиялық активтер (амортизация сомасы шегеріледі)
120 Активтердің амортизациясы
ХХХХ
Материалдық емес активтер амортизациясының сомасы (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік деректерінің негізінде есеп айырысу)

4. Отражение операций по бюджетному кредитованию (погашение бюджетных кредитов, начисление и погашение вознаграждений по бюджетным кредитам) в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
4.1 погашение бюджетных кредитов за год оценки, за первый год прогноза
98.
Одновременное уменьшение краткосрочных финансовых инвестиций и краткосрочной кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом
011 Краткосрочные финансовые инвестиции,
110 Долгосрочные финансовые инвестиции
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения бюджетного кредита
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом,
313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения бюджетного кредита
4.2 погашение бюджетных кредитов за второй и третий годы прогноза
99.
Одновременное уменьшение долгосрочных финансовых инвестиций и долгосрочной кредиторской задолженности перед бюджетом
110 Долгосрочные финансовые инвестиции (сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения бюджетного кредита
313 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения бюджетного кредита
4.3 ежегодное начисление вознаграждений к получению по бюджетным кредитам
100.
Одновременное увеличение краткосрочных вознаграждений к получению и Краткосрочной кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом
016 Краткосрочные вознаграждения к получению
031 Вознаграждения
ХХХХ
Сумма начисления вознаграждения к получению
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
Сумма начисления вознаграждения к получению
4.5 погашение вознаграждений к получению по бюджетным кредитам
101.
Одновременное уменьшение краткосрочных вознаграждений к получению и краткосрочной кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом
016 Краткосрочные вознаграждения к получению (сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения задолженности вознаграждения к получению
213 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом (сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма погашения задолженности вознаграждения к получению
5. Отражение операций по займам (отражение основного долга, начисление вознаграждения к выплате по займам) в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
5.1 отражение основного долга по займам
102.
Одновременное отражение обязательств и прочих расходов
210 Краткосрочные финансовые обязательства
ХХХХ
ХХХХ
Сумма признания основного долга по займам краткосрочного характера и/или сумма краткосрочных финансовых обязательств, выделяемая из долгосрочных финансовых обязательств в размере подлежащего ежегодному погашению
310 Долгосрочные финансовые обязательства
ХХХХ
ХХХХ
Сумма признания основного долга по займам долгосрочного характера
ХХХХ
150 Прочие расходы
ХХХХ
Сумма признания расходов по основному долгу по займам

4. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттік кредиттеу бойынша операцияларды көрсету (бюджеттік кредиттерді өтеу, бюджеттік кредиттер бойынша сыйақыларды есептеу және өтеу)
4.1 жыл ішінде бюджеттік кредиттердің өтелуін бағалау, алғашқы жыл ішіндегі болжам
98.
Қысқа мерзімді қаржы инвестицияларын және бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешекті бір мезгілде азайту
011 Қысқа мерзімді қаржы инвестициялары
110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік кредитті өтеу сомасы
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (сома шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік кредитті өтеу сомасы
4.2 болжамның екінші және үшінші жылындағы бюджеттік кредиттердің өтелуі
99.
Ұзақ мерзімді қаржы инвестицияларды және бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешекті бір мезгілде азайту
110 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік кредитті өтеу сомасы
313 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
ХХХХ
ХХХХ
Бюджеттік кредитті өтеу сомасы
4.3 бюджеттік кредиттер бойынша алуға жыл сайын сыйақылар есептеу
100.
Бюджетпен есеп айырысу бойынша алуға қысқа мерзімді сыйақылар мен Қысқа мерзімді кредиторлық берешекті бір мезгілде ұлғайту
016 Алынатын қысқа мерзімді сыйақылар
031 Сыйақылар
ХХХХ
Алуға сыйақы есептеу сомасы
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
122 Өзге операциялық шығыстар
ХХХХ
Алуға сыйақы есептеу сомасы
4.5 бюджеттік кредиттер бойынша алуға сыйақыларды өтеу
101.
Алуға қысқа мерзімді сыйақылар мен бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешекті бір мезгілде азайту
016 Алынатын қысқа мерзімді сыйақылар (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Алуға сыйақы берешегін өтеу сомасы
213 Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (сомасы шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Алуға сыйақы берешегін өтеу сомасы
5. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде қарыздар бойынша операцияларды көрсету (негізгі борышты көрсету, қарыздар бойынша төлеуге сыйақы есептеу)
5.1 қарыздар бойынша негізгі борышты көрсету
102.
Міндеттемелерді және өзге шығыстарды бір мезгілде көрсету
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
ХХХХ
ХХХХ
Қысқа мерзімді сипаттағы қарыздар бойынша негізгі борышты тану сомасы және/немесе жыл сайын өтеуге жататын мөлшерде ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелерден бөлінетін қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелердің сомасы
310 Ұзақ мерзімді қаржы міндеттемелер
ХХХХ
ХХХХ
Ұзақ мерзімді сипаттағы қарыздар бойынша негізгі борышты тану сомасы
ХХХХ
150 Өзге шығыстар
ХХХХ
Қарыздар бойынша негізгі борыш бойынша шығыстарды тану сомасы

5.2 начисление вознаграждения к выплате по займам
103.
ХХХХ
219 Краткосрочные вознаграждения к выплате
141 Вознаграждения
ХХХХ
Сумма начисленного вознаграждения к выплате по займам Правительства Республики Казахстан
6. Отражение операций по договорам концессии (модель финансового обязательства) в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
6.1 признание концессионного актива и обязательств по договору концессии (инвестиционные затраты)
104.
Одновременно увеличение долгосрочных активов и обязательств
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения,
114 Основные средства
ХХХХ
ХХХХ
Сумма долгосрочного актива по договору концессии (сумма незавершенного строительства равная сумме инвестиционных затрат в соответствии с графиком строительства по договору концессии, сумма основного средства равная сумме инвестиционных затрат по договору концессии)
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
ХХХХ
ХХХХ
Сумма краткосрочных и/или долгосрочных обязательств по договору концессии (сумма незавершенного строительства равная сумме инвестиционных затрат в соответствии с графиком строительства по договору концессии, сумма основного средства равная сумме инвестиционных затрат по договору концессии)
6.2 признание обязательств по договору концессии (эксплуатационные и прочие затраты)
105.
Отражение краткосрочных обязательств по компенсации эксплуатационных и прочих затрат
210 Краткосрочные финансовые обязательства
142 Прочие расходы по управлению активами
ХХХХ
Сумма краткосрочных обязательств по договору концессии (эксплуатационные и прочие затраты)
7. Отражение операций по договорам концессии (модель предоставления права) в прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ
106.
Одновременное отражение долгосрочных активов и корректировки накопленного финансового результата
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения,
114 Основные средства
ХХХХ
ХХХХ
Сумма долгосрочного актива по договору концессии (сумма незавершенного строительства равная сумме инвестиционных затрат в соответствии с графиком строительства по договору концессии, сумма основного средства равная сумме инвестиционных затрат по договору концессии)
412 Накопленный финансовый результат
ХХХХ
ХХХХ
Сумма равная сумме долгосрочного актива по договору концессии
8. Отражение операций по прочим договорам государственно-частного партнерства (за исключением договоров концессии)
107.
Отражение краткосрочных обязательств по компенсации операционных затрат
210 Краткосрочные финансовые обязательства
142 Прочие расходы по управлению активами
ХХХХ
Сумма обязательств по проектам государственно-частного партнерства

5.2 қарыздар бойынша төлеуге сыйақы есептеу
103.
ХХХХ
219 Төлеуге қысқа мерзімді сыйақылар
141 Сыйақылар
ХХХХ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыздары бойынша төленетін есептелген сыйақы сомасы
6. Концессия шарттары бойынша операцияларды (қаржылық міндеттеме моделі) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде көрсету
6.1 концессиялық активті және концессия шарты бойынша міндеттемелерді тану (инвестициялық шығындар)
104.
Бір мезгілде ұзақ мерзімді активтермен мен міндеттемелерді ұлғайту
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар,
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
ХХХХ
Концессия шарты бойынша ұзақ мерзімді активтің сомасы (концессия шарты бойынша құрылыс кестесіне сәйкес инвестициялық шығындар сомасына тең аяқталмаған құрылыс сомасы, концессия шарты бойынша инвестициялық шығындар сомасына тең негізгі құрал сомасы)
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржы міндеттемелер,
ХХХХ
ХХХХ
Концессия шарты бойынша қысқа мерзімді және/немесе ұзақ мерзімді міндеттемелердің сомасы (концессия шарты бойынша құрылыс кестесіне сәйкес инвестициялық шығындар сомасына тең аяқталмаған құрылыс сомасы, концессия шарты бойынша инвестициялық шығындар сомасына тең негізгі құрал сомасы)
6.2 концессия шарты бойынша міндеттемелерді тану (пайдалану және өзге де шығындар)
105.
Өтеу бойынша қысқа мерзімді міндеттемелерді көрсету және өзге де шығындар
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
142 Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар
ХХХХ
Концессия шарты бойынша қысқа мерзімді міндеттемелердің сомасы (пайдалану және өзге шығындар)
7. Концессия шарттары бойынша операцияларды (құқық беру моделі) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінде көрсету
106.
Ұзақ мерзімді активтерді бір мезгілде көрсету және жинақталған қаржылық нәтижені түзету
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар,
114 Негізгі құралдар
ХХХХ
ХХХХ
Концессия шарты бойынша ұзақ мерзімді активтің сомасы (концессия шарты бойынша құрылыс кестесіне сәйкес инвестициялық шығындар сомасына тең аяқталмаған құрылыс сомасы, концессия шарты бойынша инвестициялық шығындар сомасына тең негізгі құрал сомасы)
412 Жинақталған қаржылық нәтиже
ХХХХ
ХХХХ
Концессия шарты бойынша ұзақ мерзімді активтің сомасына тең сома
8. Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің өзге де шарттары бойынша операцияларды (концессия шарттарын қоспағанда) көрсету
107.
Операциялық шығындарды өтеу бойынша қысқа мерзімді міндеттемелерді көрсету
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
142 Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар
ХХХХ
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер сомасы

9. Отражение операций по переводу долгосрочных активов из категории "Незавершенное строительство и капитальные вложения" в категорию "Основные средства" и "Нематериальные активы"
108.
Отражение операций по завершенным строительством объектов основных средств
114 Основные средства
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма капитализированных затрат по строительству объектов основных средств
109.
Отражение операций по завершенному капитальному ремонту объектов основных средств
114 Основные средства
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма капитализированных затрат по завершенному капитальному ремонту объектов основных средств
110.
Отражение операций по завершенным капитальным вложениям в нематериальные активы
118 Нематериальные активы
115 Незавершенное строительство и капитальные вложения
(сумма вычитается)
ХХХХ
ХХХХ
Сумма капитализированных затрат по завершенным капитальным вложениям в нематериальные активы
10. Отражение курсовой разницы при операциях по внешним займам
111.
Отражение отрицательной курсовой разницы по внешним займам
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
230 Курсовая разница
(сумма вычитается)
ХХХХ
Сумма отрицательной курсовой разницы по внешним займам
112.
Отражение положительной курсовой разницы по внешним займам
210 Краткосрочные финансовые обязательства,
310 Долгосрочные финансовые обязательства
(сумма вычитается)
230 Курсовая разница
ХХХХ
Сумма положительной курсовой разницы по внешним займам
Примечание:
* в сумму по оплате труда включаются затраты по специфике 133 по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы;
** в сумму на прочие текущие затраты включаются затраты по специфике 171 "Возмещение расходов по негосударственным займам под государственные гарантии".
Приложение 8 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Таблица № 2 Примеры формирования статей прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности администратора бюджетных программ
Строка из прогнозного консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности
Специфика экономической классификации Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Сумма по строке прогнозного отчета о результатах финансовой деятельности
1
2
3
4
1.
010 Доходы от необменных операций, в том числе:

9. Ұзақ мерзімді активтерді "Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" санатынан "Негізгі құралдар" және "Материалдық емес активтер" санатына аудару бойынша операцияларды көрсету
108.
Негізгі құралдардың құрылысы аяқталған объектілер бойынша операцияларды көрсету
114 Негізгі құралдар
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар (сома шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Негізгі құралдар объектілерін салу бойынша капиталдандырылған шығындардың сомасы
109.
Негізгі құралдар объектілерін аяқталған күрделі жөндеу бойынша операцияларды көрсету
114 Негізгі құралдар
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар (сома шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Негізгі құралдар объектілерін аяқталған күрделі жөндеу бойынша капиталдандырылған шығындар сомасы
110.
Материалдық емес активтерге аяқталған күрделі салымдар бойынша операцияларды көрсету
118 Материалдық емес активтер
115 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар (сома шегеріледі)
ХХХХ
ХХХХ
Материалдық емес активтерге аяқталған күрделі салымдар бойынша капиталдандырылған шығындардың сомасы
10. Сыртқы қарыздар бойынша операциялар кезіндегі бағамдық айырманы көрсету
111.
Сыртқы қарыздар бойынша теріс бағамдық айырманы көрсету
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер,
230 Бағамдық айырма (сома шегеріледі)
ХХХХ
Сыртқы қарыздар бойынша теріс бағамдық айырма сомасы
112.
Сыртқы қарыздар бойынша оң бағамдық айырманы көрсету
210 Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер,
310 Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер,
(сомасы шегеріледі)
230 Бағамдық айырма
ХХХХ
Сыртқы қарыздар бойынша оң бағамдық айырма сомасы
Ескертпе:
* еңбекақы төлеу бойынша сомаға негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарының орташа жалақысысы бойынша өтемақы 133 ерекшелігі бойынша шығындар енгізіледі;
** өзге де ағымдағы шығындар сомасына 171 "Мемлекеттік кепілдікпен мемлекеттік емес қарыздар бойынша шығыстарды өтеу" ерекшелігі бойынша шығындар енгізіледі
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
8-қосымша
№ 2 кесте Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қаржылық қызметінің нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есептің баптарын қалыптастыру мысалдары
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы болжамды шоғырландырылған есептен жол
Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі
Қаржы қызметінің нәтижелері туралы болжамдық есептің жолы бойынша сома
1
2
3
4
1.
010 Айырбасталмайтын операциялардан түсетін кірістер, оның ішінде:

Сумма строк 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018 и 019
2.
011 Финансирование текущей деятельности
Сумма бюджетного финансирования на содержание и текущую деятельность.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
3.
012 Финансирование капитальных вложений
Сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
4.
013 Доходы от финансирования за счет внешних займов
Сумма доходов от финансирования внешних займов
5.
014 Доходы по трансфертам, в том числе:
Сумма бюджетного финансирования по трансфертам
6.
015 Трансферты органам местного самоуправления
Сумма трансфертов органам местного самоуправления
7.
016 Субсидии
Сумма бюджетного финансирования по субсидиям
8.
017 Доходы от благотворительной помощи
Сумма доходов от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности
9.
018 Гранты
Сумма поступивших грантов
10.
019 Прочие
Сумма доходов от прочих безвозмездных поступлений в государственное учреждение
11.
020 Доходы от обменных операций
Сумма доходов от реализации товаров (работ и услуг).
Для оценочного года сумма определяется по сводному плану поступлений и расходов от реализации государственным учреждением товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм прогноза поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
12.
030 Доходы от управления активами, в том числе:

011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018 және 019-жолдардың сомасы
2.
011 Ағымдағы қызметті қаржыландыру
Ұстауға және ағымдағы қызметке арналған бюджеттік қаржыландыру сомасы.
Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салу сомасына байланысты айқындалады
3.
012 Күрделі салымдарды қаржыландыру
Күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы.
Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салу сомасына байланысты айқындалады
4.
013 Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан түсетін кірістер
Сыртқы қарыздарды қаржыландырудан түскен кірістер сомасы
5.
014 Трансферттер бойынша кірістер, оның ішінде:
Трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы
6.
015 Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасы
7.
016 Субсидиялар
Субсидиялар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы
8.
017 Қайырымдылық көмектен түсетін кірістер
Филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметтен кірістер сомасы
9.
018 Гранттар
Түскен гранттар сомасы
10.
019 Өзгелер
Мемлекеттік мекемеге басқа да өтеусіз түсімдерден кірістер сомасы
11.
020 Айырбастау операцияларынан кірістер
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) өткізуден түскен кірістер сомасы.
Бағалау жылы үшін сома мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер мен шығыстардың жиынтық жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома Мемлекеттік мекемелердің өздерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары болжамының сомасына байланысты айқындалады
12.
030 Активтерді басқарудан түсетін кірістер, оның ішінде:

Сумма строк 031 и 032
13.
031 Вознаграждения
Сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, финансовой аренде, дивиденды, часть чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора
14.
032 Прочие доходы от управления активами
Сумма прочих доходов от управления активами, в том числе доходы от операционной аренды
15.
040 Прочие доходы
Сумма доходов от прочих операций
16.
100 Доходы, всего (сумма строк 010, 020, 030 и 040)
Сумма строк 010, 020, 030 и 040
17.
110 Расходы администратора бюджетных программ, в том числе:
Сумма строк 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 и 123
18.
111 Оплата труда:
18.1
111 Оплата труда
111 Оплата труда
Сумма расходов по оплате труда
18.2
111 Оплата труда
112 Дополнительные денежные выплаты
Сумма расходов по дополнительным денежным выплатам
18.3
111 Оплата труда
113 Компенсационные выплаты
Сумма компенсационных выплат
18.4
111 Оплата труда
131 Оплата труда технического персонала и контрактных служащих
Сумма расходов по оплате труда технического персонала и контрактных служащих

031 және 032-жолдардың сомасы
13.
031 Сыйақылар
Берілген қарыздар, қаржылық жалдау бойынша сыйақылардан түсетін кірістер сомасы, дивидендтер, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің таза табысының бір бөлігі
14.
032 Активтерді басқарудан түсетін басқа да кірістер
Активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістер сомасы, оның ішінде операциялық жалдаудан түсетін кірістер
15.
040 Өзге де кірістер
Өзге операциялардан түскен кірістер сомасы
16.
100 Кірістер, барлығы (010, 020, 030 және 040-жолдардың сомасы)
010, 020, 030 және 040-жолдардың сомасы
17.
110 Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстары, оның ішінде:
111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 және 123-жолдардың сомасы
18.
111 Еңбекақы төлеу:
18.1
111 Еңбекақы төлеу
111 Еңбекақы төлеу
Еңбекақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
18.2
111 Еңбекақы төлеу
112 Қосымша ақшалай төлемдер
Қосымша ақшалай төлемдер бойынша шығыстар сомасы
18.3
111 Еңбекақы төлеу
113 Өтемақы төлемдері
Өтемақылық төлемдер сомасы
18.4
111 Еңбекақы төлеу
131 Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшінің еңбекақы төлемі
Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшінің еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстар сомасы

18.6
111 Оплата труда
139 Оплата труда иностранных работников государственных органов
Сумма расходов по оплате труда иностранных работников государственных органов
19.
112 Стипендии:
19.1
112 Стипендии
324 Стипендии
Сумма расходов по выплате стипендий
20.
113 Налоги и платежи в бюджет:
20.1
113 Налоги и платежи в бюджет
121 Социальный налог
Сумма расходов по социальному налогу
20.2
113 Налоги и платежи в бюджет
122 Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
Сумма расходов на социальные отчисления
20.3
113 Налоги и платежи в бюджет
135 Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим
Сумма расходов работодателей по социальному налогу и социальным отчислениям по техническому персоналу и контрактным служащим
21.
114 Расходы по запасам:

18.6
111 Еңбекақы төлеу
139 Мемлекеттік органдардың шетелдік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу
Мемлекеттік органдардың шетелдік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
19.
112 Стипендиялар:
19.1
112 Стипендиялар
324 Стипендиялар
Стипендияларды төлеу бойынша шығыстар сомасы
20.
113 Салықтар және бюджетке төленетін төлемдер:
20.1
113 Салықтар және бюджетке төленетін төлемдер
121 Әлеуметтік салық
Әлеуметтік салық бойынша шығыстар сомасы
20.2
113 Салықтар және бюджетке төленетін төлемдер
122 Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
Әлеуметтік аударымдар шығыстарының сомасы
20.3
113 Салықтар және бюджетке төленетін төлемдер
135 Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша жарналары
Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар бойынша шығыстарының сомасы
21.
114 Қорлар бойынша шығыстар:

21.1
114 Расходы по запасам
141 Приобретение продуктов питания
Сумма расходов на приобретение продуктов питания
21.2
114 Расходы по запасам
142 Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
Сумма расходов на приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
21.3
114 Расходы по запасам
143 Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования
Сумма расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования

21.1
114 Қорлар бойынша шығыстар
141 Тамақ өнімдерін сатып алу
Тамақ өнімдерін сатып алуға арналған шығыстар сомасы
21.2
114 Қорлар бойынша шығыстар
142 Дәрі-дәрмектер және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алу
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алуға арналған шығыстар сомасы
21.3
114 Қорлар бойынша шығыстар
143 Заттай мүлік заттарын және басқа да нысанды және арнайы киім-кешектерді сатып алу, тігу және жөндеу
Заттай мүлік заттарын және басқа да нысандық және арнайы киім-кешектерді сатып алуға, тігуге және жөндеуге арналған шығыстар сомасы

21.4
114 Расходы по запасам
144 Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
Сумма расходов на приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
21.5
114 Расходы по запасам
149 Приобретение прочих запасов
Сумма расходов на приобретение прочих запасов
22.
115 Командировочные расходы:
22.1
115 Командировочные расходы
136 Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих
Сумма расходов на командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих

21.4
114 Қорлар бойынша шығыстар
144 Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алу
Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған шығыстар сомасы
21.5
114 Қорлар бойынша шығыстар
149 Өзге де қорларды сатып алу
Өзге де қорларды сатып алуға арналған шығыстар сомасы
22.
115 Іссапар шығыстары:
22.1
115 Іссапар шығыстары
136 Техникалық персонал мен келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Техникалық персонал мен келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарларға арналған шығыстар сомасы

22.2
115 Командировочные расходы
137 Командировочные расходы присяжных заседателей
Сумма на командировочные расходы присяжных заседателей
22.3
115 Командировочные расходы
161 Командировки и служебные разъезды внутри страны
Сумма на командировки и служебные разъезды внутри страны
22.4
115 Командировочные расходы
162 Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Сумма расходов на командировки и служебные разъезды за пределы страны
23.
116 Коммунальные расходы:

22.2
115 Іссапар шығыстары
137 Алқабилердің іссапар шығыстары
Алқабилердің іссапар шығыстарына арналған сома
22.3
115 Іссапар шығыстары
161 Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік жол сапарларға арналған сома
22.4
115 Іссапар шығыстары
162 Елден тыс іссапарлар және қызметтік жол жүрулер
Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік жол жүруге арналған сома
23.
116 Коммуналдық шығыстар:

23.1
116 Коммунальные расходы
151 Оплата коммунальных услуг
Сумма расходов по оплате коммунальных услуг
24
117 Арендные платежи:
24.1
117 Арендные платежи
Сумма расходов по оплате за аренду помещения
25.
118 Содержание долгосрочных активов:
25.1
118 Содержание долгосрочных активов
159 Оплата прочих услуг и работ
Сумма затрат по содержанию и текущий ремонт долгосрочных активов
25.2
118 Содержание долгосрочных активов
421 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
Сумма затрат на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств (за исключением относимых на увеличение стоимости активов)
25.3
118 Содержание долгосрочных активов
422 Капитальный ремонт дорог
Сумма расходов на капитальный ремонт дорог (за исключением относимых на увеличение стоимости активов)
25.4
118 Содержание долгосрочных активов
429 Капитальный ремонт прочих основных средств
Сумма расходов на капитальный ремонт прочих основных средств (за исключением относимых на увеличение стоимости активов)
26.
119 Услуги связи:
26.1
119 Услуги связи
152 Оплата услуг связи
Сумма расходов на оплату услуг связи
27.
120 Амортизация активов:
27.1
120 Амортизация активов
ХХХХ
Сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов (основных средств, нематериальных активов, инвестиционной недвижимости, биологических активов)
28.
121 Обесценение активов
ХХХХ
29.
122 Прочие операционные расходы:

23.1
116 Коммуналдық шығыстар
151 Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша шығыстар сомасы
24
117 Жалдау төлемдері:
24.1
117 Жалдау төлемдері
Үй-жайды жалға алғаны үшін ақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
25.
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау:
25.1
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
159 Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу
Ұзақ мерзімді активтерді ұстау және ағымдағы жөндеу бойынша шығындар сомасы
25.2
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
421 Үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеу
Үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеуге арналған шығындар сомасы (активтердің құнын ұлғайтуға жатқызылатындарды қоспағанда)
25.3
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
422 Жолдарды күрделі жөндеу
Жолдарды күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасы (активтердің құнын ұлғайтуға жатқызылатындарды қоспағанда)
25.4
118 Ұзақ мерзімді активтерді ұстау
429 Өзге де негізгі құралдарды күрделі жөндеу
Өзге негізгі құралдарды күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасы (активтердің құнын ұлғайтуға жатқызылатындарды қоспағанда)
26.
119 Байланыс қызметтері:
26.1
119 Байланыс қызметтері
152 Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
Байланыс қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығыстар сомасы
27.
120 Активтердің амортизациясы:
27.1
120 Активтердің амортизациясы
ХХХХ
Ұзақ мерзімді активтердің (негізгі құралдардың, материалдық емес активтердің, инвестициялық жылжымайтын мүліктің, биологиялық активтердің) амортизациясы бойынша есептелген шығыстар сомасы
28.
121 Активтердің құнсыздануы
ХХХХ
29.
122 Басқа операциялық шығыстар:

29.1
122 Прочие операционные расходы
114 Обязательные профессиональные пенсионные взносы
Сумма обязательных профессиональных пенсионных взносов
29.2
122 Прочие операционные расходы
116 Обязательные пенсионные взносы работодателей
Сумма обязательных пенсионных взносов работодателей
29.3
122 Прочие операционные расходы
123 Взносы на обязательное страхование
Сумма расходов по взносам на обязательное страхование
29.4
122 Прочие операционные расходы
134 Выплата вознаграждений присяжным заседателям
Сумма расходов по выплатам вознаграждений присяжным заседателям
29.5
122 Прочие операционные расходы
153 Оплата транспортных услуг
Сумма расходов на транспортные услуги
29.6
122 Прочие операционные расходы
154 Оплата услуг по исследованиям
Сумма расходов по оплате услуг по исследованиям
29.7
122 Прочие операционные расходы
156 Оплата консалтинговых услуг
Сумма оплаты консалтинговых услуг
29.8
122 Прочие операционные расходы
157 Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия
Сумма оплаты услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия
29.9
122 Прочие операционные расходы
158 Оплата работ и услуг в сфере информатизации
Сумма оплаты работ и услуг в сфере информатизации
29.10
122 Прочие операционные расходы
159 Оплата прочих услуг и работ
Сумма расходов по оплате прочих услуг и работ
29.11
122 Прочие операционные расходы
163 Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
Сумма затрат Фонда всеобщего обязательного среднего образования
29.12
122 Прочие операционные расходы
164 Оплата обучения стипендиатов за рубежом
Сумма расходов на оплату обучения стипендиатов за рубежом
29.13
122 Прочие операционные расходы
165 Исполнение исполнительных документов, судебных актов
Сумма расходов на исполнение исполнительных документов, судебных актов
29.14
122 Прочие операционные расходы
167 Особые затраты
Сумма особых затрат

29.1
122 Басқа операциялық шығыстар
114 Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы
29.2
122 Басқа операциялық шығыстар
116 Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
29.3
122 Басқа операциялық шығыстар
123 Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар бойынша шығыстар сомасы
29.4
122 Басқа операциялық шығыстар
134 Алқабилерге сыйақылар төлеу
Алқабиге сыйақылар төлеу бойынша шығыстар сомасы
29.5
122 Басқа операциялық шығыстар
153 Көлік қызметтеріне ақы төлеу
Көлік қызметтеріне арналған шығыстар сомасы
29.6
122 Басқа операциялық шығыстар
154 Зерттеулер бойынша қызметтерге ақы төлеу
Зерттеулер бойынша қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
29.7
122 Басқа операциялық шығыстар
156 Консалтингтік қызметтерге ақы төлеу
Консалтингтік қызметтерге ақы төлеу сомасы
29.8
122 Басқа операциялық шығыстар
157 Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу сомасы
29.9
122 Басқа операциялық шығыстар
158 Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу
Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу сомасы
29.10
122 Басқа операциялық шығыстар
159 Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
29.11
122 Басқа операциялық шығыстар
163 Жалпыға бірдей міндетті орта білім қорының шығындары
Жалпыға бірдей міндетті орта білім қоры шығындарының сомасы
29.12
122 Басқа операциялық шығыстар
164 Стипендиаттарды шетелде оқытуға ақы төлеу
Стипендиаттардың шетелде оқуына ақы төлеу сомасы
29.13
122 Басқа операциялық шығыстар
165 Атқарушылық құжаттарды, сот актілерін орындау
Атқарушылық құжаттарды, сот актілерін орындауға арналған сома
29.14
122 Басқа операциялық шығыстар
167 Ерекше шығындар
Ерекше шығындар сомасы

29.17
122 Прочие операционные расходы
322 Трансферты физическим лицам
Сумма возмещения затрат и компенсации работникам/сотрудникам государственных учреждений
29.18
122 Прочие операционные расходы
ХХХХ
Сумма начисления кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом
30.
123 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование:
30.1
123 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
124 Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование

29.17
122 Басқа операциялық шығыстар
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
Мемлекеттік мекемелердің қызметшілеріне/қызметкерлеріне шығындарды өтеу және өтемақы сомасы
29.18
122 Басқа операциялық шығыстар
ХХХХ
Бюджетпен есеп айырысу бойынша кредиторлық берешекті есептеу сомасы
30.
123 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар:
30.1
123 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
124 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы

30.2
123 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
135 Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим
Сумма расходов работодателей на обязательное социальное медицинское страхование по техническому персоналу и контрактным служащим
31.
130 Расходы по бюджетным выплатам, в том числе:
32.
131 Пенсии и пособия:
32.1
131 Пенсии и пособия
323 Пенсии
Сумма расходов на пенсии
32.2
131 Пенсии и пособия
322 трансферты физическим лицам
Сумма социальных пособий, установленных пенсионным законодательством Республики Казахстан
33.
132 Субсидии:
33.1
132 Субсидии
311 Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
Сумма субсидий физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
34.
133 Целевые трансферты:

30.2
123 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
135 Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша жарналары
Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстарының сомасы
31.
130 Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар, оның ішінде:
32.
131 Зейнетақылар мен жәрдемақылар:
32.1
131 Зейнетақылар мен жәрдемақылар
323 Зейнетақылар
Зейнетақы шығыстарының сомасы
32.2
131 Зейнетақылар мен жәрдемақылар
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасында белгіленген әлеуметтік жәрдемақылардың сомасы
33.
132 Субсидиялар:
33.1
132 Субсидиялар
311 Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар
Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидия сомасы
34.
133 Нысаналы трансферттер:

34.4
133 Целевые трансферты
338 Возврат целевых трансфертов
Сумма возврата целевых трансфертов
35.
134 Трансферты общего характера:
35.1
134 Трансферты общего характера
331 Субвенции
Суммы субвенций областным бюджетам
35.2
134 Трансферты общего характера
332 Бюджетные изъятия
Суммы бюджетных изъятий
35.3
134 Трансферты общего характера
336 Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
Сумма возврата трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
36
135 Трансферты физическим лицам:
36.1
135 Трансферты физическим лицам
322 Трансферты физическим лицам
Сумма трансфертов физическим лицам, за исключением трансфертов сотрудникам государственных учреждений
37.
136 Трансферты органам местного самоуправления
38
137 Прочие трансферты:
38.1
137 Прочие трансферты
341 Текущие трансферты за границу
Сумма текущих трансфертов за границу
38.2
137 Прочие трансферты
361 Целевой взнос
Сумма платежей из республиканского бюджета в фонд социального медицинского страхования
38.3
137 Прочие трансферты
451 Капитальные трансферты международным организациям и правительствам иностранных государств
Сумма капитальных трансфертов международным организациям и правительствам иностранных государств
39.
140 Расходы по управлению активами, в том числе:
40.
141 Вознаграждения:
40.1
141 Вознаграждения
ХХХХ
Сумма начисления расходов на выплату вознаграждений по займам Правительства Республики Казахстан
41.
142 Прочие расходы по управлению активами:

34.4
133 Нысаналы трансферттер
338 Нысаналы трансферттерді қайтару
Нысаналы трансферттерді қайтару сомасы
35.
134 Жалпы сипаттағы трансферттер:
35.1
134 Трансферты общего характера
331 Субвенциялар
Облыстық бюджеттерге субвенциялар сомасы
35.2
134 Трансферты общего характера
332 Бюджеттік алып қоюлар
Бюджеттік алып қоюлардың сомасы
35.3
134 Трансферты общего характера
336 Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару сомасы
36
135 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер:
36.1
135 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
322 Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне берілетін трансферттерді қоспағанда, жеке тұлғаларға берілетін трансферттер сомасы
37.
136 Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
38
137 Өзге трансферттер:
38.1
137 Өзге трансферттер
341 Шетелге ағымдағы трансферттер
Текущие трансферты за границу
Шетелге ағымдағы трансферттер сомасы
38.2
137 Өзге трансферттер
361 Нысаналы жарна
Республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төлемдер сомасы
38.3
137 Өзге трансферттер
451 Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердің үкіметтеріне күрделі трансферттер
Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердің үкіметтеріне күрделі трансферттер сомасы
39.
140 Активтерді басқару бойынша шығыстар, оның ішінде:
40.
141 Сыйақылар:
40.1
141 Сыйақылар
ХХХХ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыздары бойынша сыйақыларды төлеуге арналған шығыстарды есептеу сомасы
41.
142 Активтерді басқару жөніндегі өзге де шығыстар:

41.1
142 Прочие расходы по управлению активами
ХХХХ
Сумма прочих расходов по управлению активами
41.2
142 Прочие расходы по управлению активами
ХХХХ
Сумма операционных (эксплуатационных) и прочих затрат по договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии
42.
150 Прочие расходы:
42.1
150 Прочие расходы
155 Оплата услуг в рамках государственного социального заказа
Сумма расходов на оплату услуг в рамках государственного социального заказа

41.1
142 Активтерді басқару жөніндегі өзге де шығыстар
ХХХХ
Активтерді басқару бойынша өзге де шығыстар сомасы
41.2
142 Активтерді басқару жөніндегі өзге де шығыстар
ХХХХ
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша операциялық (пайдалану) және өзге де шығыстар сомасы
42.
150 Өзге шығыстар:
42.1
150 Өзге шығыстар
155 Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметтерге ақы төлеу
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметтерді төлеуге арналған шығыстар сомасы

42.2
150 Прочие расходы
166 Целевой вклад
Сумма целевого вклада
42.3
150 Прочие расходы
418 Материально-техническое оснащение государственных предприятий
Сумма на материально-технического оснащения государственных предприятий
42.4
150 Прочие расходы
423 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
Сумма расходов на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий (за исключением относимых на увеличение стоимости активов)
42.5
150 Прочие расходы
435 Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
Сумма расходов на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов государственных предприятий
42.6
150 Прочие расходы
ХХХХ
Сумма признания расходов по основному долгу по займам
43.
Расходы, всего (сумма 110, 130, 140 и 150)
Сумма строк 110, 130, 140 и 150
44.
210 Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
Сумма по доле участия в прибыли (убытке) объекта инвестиций
45.
220 Выбытие долгосрочных активов
Сумма финансового результата от безвозмездной передачи или списанию активов
46.
230 Курсовая разница
Сумма по курсовой разнице
47.
240 Прочие
Сумма финансового результата от изменения справедливой стоимости
48.

42.2
150 Өзге шығыстар
166 Нысаналы салым
Нысаналы салым сомасы
42.3
150 Өзге шығыстар
418 Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыруға арналған сома
42.4
150 Өзге шығыстар
423 Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеу
Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасы (активтердің құнын ұлғайтуға жатқызылатындарды қоспағанда)
42.5
150 Өзге шығыстар
435 Жаңа объектілерді салу және мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялау
Жаңа объектілерді салуға және мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялауға арналған шығыстар сомасы
42.6
150 Өзге шығыстар
ХХХХ
Қарыздар бойынша негізгі борыш бойынша шығыстарды тану сомасы
43.
Шығыстар барлығы (110, 130, 140 және 150-жолдардың сомасы)
110, 130, 140 және 150-жолдардың сомасы
44.
210 Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза пайда немесе шығындар үлесі
Инвестициялар объектісінің пайдасына (шығынына) қатысу үлесі бойынша сома
45.
220 Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
Активтерді өтеусіз беруден немесе есептен шығарудан қаржылық нәтиже сомасы
46.
230 Бағамдық айырма
Бағамдық айырма бойынша сома
47.
240 Өзгелер
Әділ құнның өзгеруінен қаржылық нәтиже сомасы
48.

300 Финансовый результат за прогнозный период (строка 100 минус строка 200+/-строки 210, 220, 230 и 240)
Сумма финансового результата за прогнозный период
Приложение 9 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Таблица № 3 Примеры формирования статей прогнозного консолидированного отчета о движении денег (прямой метод) администратора бюджетных программ
Строка из прогнозного отчета о движении денег (прямой метод)
Специфика экономической классификации Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Сумма по строке прогнозного отчета о движении денег (прямой метод)
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
1.

300 Болжамды кезеңдегі қаржылық нәтиже (100-жол минус 200-жол+/ - 210, 220, 230 және 240-жол)
Болжамды кезеңдегі қаржылық нәтиженің сомасы
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
9-қосымша
№ 3 кесте Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ақша қозғалысы туралы (тікелей әдіс) болжамды шоғырландырылған есеп баптарын қалыптастыру мысалдары
Ақша қозғалысы туралы болжамды есептен жол (тікелей әдіс)
Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы экономикалық сыныптамасының ерекшелігі
Ақша қозғалысы туралы болжамды есептің жолы бойынша сома (тікелей әдіс)
1
2
3
4
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
1.

100 Поступление денежных средств – всего (сумма строк 010, 017, 020, 030, 040, 050 и 060)
2.
010 Финансирование из бюджета, в том числе:
3.
011 Текущей деятельности
Сумма бюджетного финансирования на содержание и текущую деятельность.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
4.
012 Капитальных вложений
Сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям.
Для оценочного года сумма определяется по плану финансирования.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм бюджетного запроса
5.
013 За счет внешних займов и связанных грантов
6.
014 Трансферты
7.
015 Субсидии
8.
016 Прочие
9.
017 Внешние займы и связанные гранты
10.
020 По деньгам благотворительной помощи
11.
030 От реализации товаров, работ, услуг
Сумма доходов от реализации товаров (работ и услуг).
Для оценочного года сумма определяется по сводному плану поступлений и расходов от реализации государственным учреждением товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении.
Для планового периода сумма определяется в зависимости от сумм прогноза поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении
12.
040 Полученные вознаграждения
13.
050 По деньгам временного размещения
14.
060 Прочие поступления
15.
200 Выбытие денежных средств, всего (сумма строк 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 и 190)
16.
110 Оплата труда:

100 Ақша қаражатының түсуі - барлығы (010, 017, 020, 030, 040, 050 және 060-жолдардың сомасы)
2.
010 Бюджеттен қаржыландыру, оның ішінде:
3.
011 Ағымдағы қызмет
Ұстауға және ағымдағы қызметке арналған бюджеттік қаржыландыру сомасы.
Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салу сомасына байланысты айқындалады
4.
012 Күрделі салымдар
Күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы.
Бағалау жылы үшін сома қаржыландыру жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома бюджеттік сұрау салу сомасына байланысты айқындалады
5.
013 Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар есебінен
6.
014 Трансферттер
7.
015 Субсидиялар
8.
016 Өзгелер
9.
017 Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар
10.
020 Қайырымдылық көмектен ақша бойынша
11.
030 Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметті сатудан
Тауарларды (жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен кірістер сомасы.
Бағалау жылы үшін сома мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер мен шығыстардың жиынтық жоспары бойынша айқындалады.
Жоспарлы кезең үшін сома мемлекеттік мекемелердің өздерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары болжамының сомасына байланысты айқындалады
12.
040 Алынған сыйақылар
13.
050 Уақытша орналастыру ақшасы бойынша
14.
060 Өзге де түсімдер
15.
200 Ақша қаражатының шығуы, барлығы (110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 және 190- жолдардың сомасы)
16.
110 Еңбекақы төлеу:

16.1
110 Оплата труда
111 Оплата труда
Сумма расходов по оплате труда минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц
16.2
110 Оплата труда
112 Дополнительные денежные выплаты
Сумма дополнительных денежных выплат минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц
16.3
110 Оплата труда
113 Компенсационные выплаты
Сумма компенсационных выплат

16.1
110 Еңбекақы төлеу
111 Еңбекақы төлеу
Еңбекақы төлеу бойынша шығыстар сомасы минус 10%, міндетті зейнетақы аударымдары минус 10%, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы
16.2
110 Еңбекақы төлеу
112 Қосымша ақшалай төлемдер
Қосымша ақшалай төлемдер сомасы минус 10%, міндетті зейнетақы аударымдары минус 10%, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы
16.3
110 Еңбекақы төлеу
113 Өтемақы төлемдері
Өтемақылық төлемдер сомасы

16.4
110 Оплата труда
131 Оплата труда технического персонала и контрактных служащих
Сумма оплаты труда технического персонала и контрактных служащих минус 10% обязательных пенсионных отчислений минус 10% подоходный налог с физических лиц
16.6
110 Оплата труда
139 Оплата труда иностранных работников государственных органов
Сумма оплаты труда иностранных работников государственных органов
17.
120 Пенсии и пособия:

16.4
110 Еңбекақы төлеу
131 Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу
Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшілердің еңбекақы төлеу сомасы минус 10%, міндетті зейнетақы аударымдары минус 10%, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы
16.6
110 Еңбекақы төлеу
139 Мемлекеттік органдардың шетелдік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу
Мемлекеттік органдардың шетелдік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу сомасы
17.
120 Зейнетақылар мен жәрдемақылар:

19.13
140 Поставщикам и подрядчикам
158 Оплата работ и услуг в сфере информатизации
Сумма оплаты на работы и услуги в сфере информатизации
19.14
140 Поставщикам и подрядчикам
159 Оплата прочих услуг и работ
Сумма по оплате прочих услуг и работ
19.15
140 Поставщикам и подрядчикам
421 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
Сумма затрат на капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, подлежащая признанию в качестве текущих расходов

19.13
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге
158 Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу
Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу ақы төлеу сомасы
19.14
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге
159 Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу бойынша шығыстар сомасы
19.15
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге
421 Үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеу
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын үй-жайларды, ғимараттарды, имараттарды, беру құрылғыларын күрделі жөндеуге арналған шығындар сомасы

19.16
140 Поставщикам и подрядчикам
422 Капитальный ремонт дорог
Сумма затрат на капитальный ремонт дорог, подлежащая признанию в качестве текущих расходов
19.17
140 Поставщикам и подрядчикам
429 Капитальный ремонт прочих основных средств
Сумма расходов на капитальный ремонт прочих основных средств, подлежащая признанию в качестве текущих расходов
20.
150 Авансы, выданные за товары и услуги:
20.1
150 Авансы, выданные за товары и услуги
Сумма авансов, выданных за товары и услуги
21.
160 Трансферты, субсидии:

19.16
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге
422 Жолдарды күрделі жөндеу
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын жолдарды күрделі жөндеуге арналған шығындар сомасы
19.17
140 Өнім берушілер мен мердігерлерге
429 Өзге де негізгі құралдарды күрделі жөндеу
Ағымдағы шығыстар ретінде танылуға жататын өзге негізгі құралдарды күрделі жөндеуге арналған шығыстар сомасы
20.
150 Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар:
20.1
150 Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар
Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар сомасы
21.
160 Трансферттер, субсидиялар:

22.3
170 Вознаграждения
212 Выплаты вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами
Сумма выплат вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами
22.4
170 Вознаграждения
213 Выплаты вознаграждений по внутренним займам местных исполнительных органов
Сумма выплат вознаграждений по внутренним займам местных исполнительных органов
22.5
170 Вознаграждения
222 Выплаты вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом
Сумма выплат вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом
23.
180 Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года
ХХХХ
24.
190 Прочие платежи:
24.1
190 Прочие платежи
111 Оплата труда
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений от суммы заработной платы
24.2
190 Прочие платежи
112 Дополнительные денежные выплаты
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений от суммы заработной платы
24.3
190 Прочие платежи
114 Обязательные профессиональные пенсионные взносы
Сумма обязательных профессиональных пенсионных взносов
24.4
190 Прочие платежи
116 Обязательные пенсионные взносы работодателей
Суммы обязательных пенсионных взносов работодателей
24.5
190 Прочие платежи
123 Взносы на обязательное страхование
Сумма взносов на обязательное страхование
24.6
190 Прочие платежи
124 Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
24.7
190 Прочие платежи
131 Оплата труда технического персонала и контрактных служащих
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений от суммы заработной платы
24.9
190 Прочие платежи
134 Выплата вознаграждений присяжным заседателям
Сумма выплат вознаграждений присяжных заседателей
24.10
190 Прочие платежи
135 Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим
Сумма отчислений на обязательное медицинское социальное страхование
24.11
190 Прочие платежи
136 Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих
Сумма на командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих
24.12
190 Прочие платежи
137 Командировочные расходы присяжных заседателей
Командировочные расходы присяжных заседателей
24.13
190 Прочие платежи
161 Командировки и служебные разъезды внутри страны
Сумма на командировки и служебные разъезды внутри страны
24.14
190 Прочие платежи
162 Командировки и служебные разъезды за пределами страны
Сумма на командировки и служебные разъезды за пределами страны

22.3
170 Сыйақылар
212 Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдері
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар төлеу сомасы
22.4
170 Сыйақылар
213 Жергілікті атқарушы органдардың ішкі қарыздары бойынша сыйақыларды төлеу
Жергілікті атқарушы органдардың ішкі қарыздары бойынша сыйақылар төлеу сомасы
22.5
170 Сыйақылар
222 Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдері
Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлеу сомасы
23.
180 Жыл соңында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу
ХХХХ
24.
190 Өзге төлемдер:
24.1
190 Өзге төлемдер
111 Еңбекақы төлеу
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений от суммы заработной платы
24.2
190 Өзге төлемдер
112 Қосымша ақшалай төлемдер
Сумма 10% обязательных пенсионных отчислений от суммы заработной платы
24.3
190 Өзге төлемдер
114 Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы
24.4
190 Өзге төлемдер
116 Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
24.5
190 Өзге төлемдер
123 Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар сомасы
24.6
190 Өзге төлемдер
124 Міндетті медициналық әлеуметтік сақтандыруға аударымдар
Міндетті медициналық әлеуметтік сақтандыруға аударымдар сомасы
24.7
190 Өзге төлемдер
131 Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшінің еңбекақы төлемі
Жалақы сомасынан міндетті зейнетақы аударымдарының 10% сомасы
24.9
190 Өзге төлемдер
134 Алқабилер сыйақыларын төлеу
Алқабилер сыйақыларын төлеу сомасы
24.10
190 Өзге төлемдер
135 Жұмыс берушілердің техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілердің бойынша жарналары
Міндетті медициналық әлеуметтік сақтандыруға аударымдар сомасы
24.11
190 Өзге төлемдер
136 Техникалық персонал мен келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Техникалық персонал мен келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарларға арналған сомасы
24.12
190 Өзге төлемдер
137 Алқабилердің іссапар шығыстары
Алқабилердің іссапар шығыстары
24.13
190 Өзге төлемдер
161 Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарларға арналған сома
24.14
190 Өзге төлемдер
162 Елден тыс іссапарлар және қызметтік жол жүрулер
Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік жол жүруге арналған сома

24.23
190 Прочие платежи
324 Стипендии
Сумма стипендий
24.24
190 Прочие платежи
418 Материально-техническое оснащение государственных предприятий
Сумма материально-технического оснащения государственных предприятий
24.25
190 Прочие платежи
423 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
Сумма капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
24.26
190 Прочие платежи
435 Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
Сумма строительства новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
25.

24.23
190 Өзге төлемдер
324 Стипендиялар
Стипендиялар сомасы
24.24
190 Өзге төлемдер
418 Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру сомасы
24.25
190 Өзге төлемдер
423 Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеу
Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, имараттарын күрделі жөндеу сомасы
24.26
190 Өзге төлемдер
435 Жаңа объектілерді салу және мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялау
Жаңа объектілерді салу және Мемлекеттік кәсіпорындардың қолда бар объектілерін реконструкциялау сомасы
25.

35.1
420 Приобретение доли контролируемых и других субъектов
611 Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц
Сумма на приобретение доли контролируемых и других субъектов
36.
430 Приобретение ценных бумаг:
36.1
430 Приобретение ценных бумаг
611 Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц
Сумма на приобретение ценных бумаг
36.2
430 Приобретение ценных бумаг
621 Приобретение акций международных организаций
Сумма на приобретение акций международных организаций
37.
440 Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора:

35.1
420 Бақыланатын және басқа да субъектілердің үлесін сатып алу
611 Заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатып алу
Бақыланатын және басқа да субъектілердің үлесін сатып алуға арналған сома
36.
430 Бағалы қағаздарды сатып алу:
36.1
430 Бағалы қағаздарды сатып алу
611 Заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатып алу
Бағалы қағаздарды сатып алуға арналған сома
36.2
430 Бағалы қағаздарды сатып алу
621 Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алуға арналған сома
37.
440 Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру:

37.1
440 Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
612 Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора
Сумма на формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
38.
450 Выданные займы:
38.1
450 Выданные займы
511 Бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Сумма бюджетных кредитов местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов

37.1
440 Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру
612 Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыру және ұлғайту
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыруға және толтыруға арналған сома
38.
450 Берілген қарыздар:
38.1
450 Берілген қарыздар
511 Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттердің сомасы

39.2
460 Прочие
422 Капитальный ремонт дорог
Сумма затрат на капитальный ремонт дорог, которая увеличивает стоимость долгосрочных активов
39.3
460 Прочие
429 Капитальный ремонт прочих основных средств
Сумма затрат на капитальный ремонт прочих основных средств, которая увеличивает стоимость долгосрочных активов
39.4
460 Прочие
431 Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов
Сумма затрат на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов

39.2
460 Өзгелер
422 Жолдарды күрделі жөндеу
Ұзақ мерзімді активтердің құнын арттыратын жолдарды күрделі жөндеуге арналған шығындар сомасы
39.3
460 Өзгелер
429 Өзге де негізгі құралдарды күрделі жөндеу
Ұзақ мерзімді активтердің құнын арттыратын өзге негізгі құралдарды күрделі жөндеуге арналған шығындар сомасы
39.4
460 Өзгелер
431 Жаңа объектілерді салу және қолда бар объектілерді реконструкциялау
Жаңа объектілерді салуға және қолда бар объектілерді реконструкциялауға арналған шығындар сомасы

46.6
710 Погашение займов
714 Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов
Сумма возврата не использованных сумм бюджетных кредитов
46.7
710 Погашение займов
715 Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов
Сумма возврата нецелевого использования бюджетных кредитов
47.
720 Прочие:
47.1
720 Прочие
812 Выполнение государственных обязательств по компенсации инвестиционных затрат по проектам государственно-частного партнерства
Сумма выплат государственных обязательств по компенсации инвестиционных затрат по проектам государственно-частного партнерства
47.2
720 Прочие
813 Выполнение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат по проектам государственно-частного партнерства
Выполнение государственных обязательств по компенсации операционных (эксплуатационных) затрат по проектам государственно-частного партнерства
47.3
720 Прочие
814 Выполнение государственных обязательств по выплате вознаграждений за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства
Выполнение государственных обязательств по выплате вознаграждений за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства
47.4
720 Прочие
815 Выполнение государственных обязательств по прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
Выполнение государственных обязательств по прочим выплатам по проектам государственно-частного партнерства
48.
900 Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности
(строка 700 минус строка 800)
49.
910 Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
50.
911 Чистая курсовая разница
51.
920 Денежные средства на начало периода
52.
930 Денежные средства на конец периода
Приложение 10 к Правилам
составления прогнозной
консолидированной финансовой
отчетности администратора
бюджетных программ
Таблица № 4 Расчет сумм амортизации по долгосрочным активам за __________год
Наименование долгосрочных активов
Сальдо на начало оценочного/прогнозного года по первоначальной стоимости
Сумма поступления на оценочный/прогнозный год
Сумма выбытия долгосрочных активов на оценочный/прогнозный год

46.6
710 Қарыздарды өтеу
714 Бюджеттік кредиттердің пайдаланылмаған сомаларын қайтару
Бюджеттік кредиттердің пайдаланылмаған сомаларын қайтару сомасы
46.7
710 Қарыздарды өтеу
715 Бюджеттiк кредиттердi мақсатсыз пайдалану сомаларын қайтару
Бюджеттік кредиттерді мақсатсыз пайдалану қайтару сомасы
47.
720 Өзгелер:
47.1
720 Өзгелер
812 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша инвестициялық шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша инвестициялық шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу сомасы
47.2
720 Өзгелер
813 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
47.3
720 Өзгелер
814 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы төлемі бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
47.4
720 Өзгелер
815 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша өзге де төлемдер бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
48.
900 Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол минус 800-жол)
49.
910 Ақша қаражатының ұлғаюы + / - азаюы (300 - жол + / - 600-жол + / - 900-жол)
50.
911 Таза бағамдық айырма
51.
920 Кезең басындағы ақша қаражаты
52.
930 Кезең соңындағы ақша қаражаты
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілігін жасау қағидаларына
10-қосымша
№ 4 кесте Ұзақ мерзімді активтер бойынша амортизация сомасының есебі __________ жыл
Ұзақ мерзімді активтердің атауы
Бастапқы құны бойынша бағалау/болжамды жылдың басындағы сальдо
Бағалау/ болжамды жылға түсімдер сомасы
Бағалау/болжамды жылға ұзақ мерзімді активтердің шығу сомасы