Об утверждении натуральных норм обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 118
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 августа 2021 года № 245 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных".
3. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2025 года № 118
Натуральные нормы обеспечения государственного ветеринарного учреждения, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Норма в количественном выражении
Срок эксплуатации, лет
Область применения
Область распространения
1
2
3
4
5
6
7

Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 118 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа сәйкес Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 тамыздағы № 245 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 22 сәуірдегі
№ 118 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық мекемені қамтамасыз етудің заттай нормалары
Заттай норманың атауы
Өлшем бірлігі
Сандық мәндегі нормасы
Пайдалану мерзімі, жыл
Қолдану саласы
Таралу саласы
1
2
3
4
5
6
7

Глава 1. Натуральные нормы транспортных средств
1.
Дежурный легковой автомобиль повышенной проходимости (специальный автотранспорт)
штука
2
7
Транспортное обслуживание
Для центрального аппарата республиканского государственного учреждения "Республиканский противоэпизоотический отряд" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – РГУ "РПО")
21
7
Для доставки ветеринарных препаратов, проб крови, биологического материала в лаборатории, выезда в очаги особо опасных болезней животных
Для областных филиалов РГУ "РПО"
2.
Дежурный микроавтобус
штука
1
7
Транспортное обслуживание
Для центрального аппарата РГУ "РПО"
3.
Дежурный автомобиль грузопассажирский (специальный автотранспорт)
штука
39
7
Для доставки ветеринарных врачей, ветеринарных фельдшеров, рабочих, дезинфекционных средств, инвентаря, медикаментов при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для областных филиалов РГУ "РПО"
4.
Автомашина для распыления дезинфицирующих жидкостей (дезинфекционная установка на базе шасси грузовой автомашины) (специальный автотранспорт)
штука
26
7
Для проведения дезинфекционных работ
Для областных филиалов РГУ "РПО"
5.
Грузовая автомашина (специальный автотранспорт)
штука
21
7
Для транспортировки больных животных до места сжигания, захоронения и перевозки крупного инвентаря при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для областных филиалов РГУ "РПО"
6.
Автомобиль (рефрижератор)
штука
5
7
Для транспортировки ветеринарных препаратов
Для центрального аппарата РГУ "РПО", из них 3 единицы на франко-склад: города Астана (филиал) – 1 единица, города Алматы (филиал) – 1 единица и города Актобе (филиал) – 1 единица
7.
Автотопливо-заправщик
штука
2
7
Для доставки горюче-смазочных материалов до особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
8.
Инсинератор
(на базе полуприцепа)
штука
10
10
Для уничтожения животных, зараженных особо опасными болезнями
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
9.
Трактор экскаватор
штука
1
10
Для рытья ямы и оканавлевания территорий особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
10.
Кран-манипулятор
штука
1
7
Для подъема, переноса, транспортировки специальной техники, тяжеловесных оборудований и приборов, используемых при ликвидации очагов особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
11.
Погрузчик (специальная техника)
штука
1
10
Для погрузки больных животных в очагах особо опасных болезней животных
Для областных филиалов РГУ "РПО"
12.
Седельный тягач с грейферным погрузчиком
штука
10
7
Для транспортировки инсинератора и при сжигании трупов животных, зараженных особо опасными болезнями
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
13.
Прицеп для легковой автомашины
штука
5
7
Для доставки горюче-смазочных материалов до очага особо опасных болезней животных
Для филиалов РГУ "РПО", расположенных в северном, западном, восточном, южном регионах
14.
Вагон, утепленный на шасси
штука
14
7
Для размещения сотрудников при ликвидации особо опасных болезней животных, дезинфекции транспортных средств на приграничных постах
Для областных филиалов РГУ "РПО"

1-тарау. Көлік құралдарының заттай нормалары
1.
Жүріп өту мүмкіндігі жоғары кезекші жеңіл автомобиль
(арнайы автокөлік)
дана
2
7
Көліктік қызмет көрсету
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің "Республикалық эпизоотияға қарсы отряд" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – "РЭО" РММ) орталық аппаратына
21
7
Ветеринариялық препараттарды, қан сынамаларын, биологиялық материалды зертханаға жеткізу, жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарына бару үшін
"РЭО" РММ-ның облыстық филиалына
2.
Кезекші микроавтобус
дана
1
7
Көліктік қызмет көрсету
"РЭО" РММ-ның орталық аппаратына
3.
Жүк-жолаушы тасымалдайтын кезекші автомобиль (арнайы автокөлік)
дана
39
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде ветеринариялық дәрігерлерді, ветеринариялық фельдшерлерді, жұмысшыларды, дезинфекциялық құралдарды, мүкәммалды, дәрі-дәрмектерді жеткізу үшін
"РЭО" РММ-ның облыстық филиалына
4.
Дезинфекциялау сұйықтығын шашуға арналған автомашина (шассиге орнатылған жүк автомашина базасындағы дезинфекциялық қондырғы) (арнайы автокөлік)
дана
26
7
Дезинфекциялық жұмыстарды жүргізу үшін
"РЭО" РММ-ның облыстық филиалына
5.
Жүк автомашинасы (арнайы автокөлік)
дана
21
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде ауру жануарларды өртеу, көму орындарына дейін тасымалдау және ірі мүкәммалды тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның облыстық филиалына
6.
Автомобиль (рефрижератор)
дана
5
7
Ветеринариялық препараттарды тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның орталық аппаратына, оның ішінде 3 бірлік франко-қоймаға: Астана қаласы (филиал) – 1 бірлік, Алматы қаласы (филиал) – 1 бірлік және Ақтөбе қаласы (филиал) – 1 бірлік
7.
Автоотынқұйғыш
дана
2
7
Жануарлардың аса қауіпті аурулары ошағына дейін қажетті жанар-жағармай жеткізу үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
8.
Инсинератор (жартылай тіркеме базасында)
дана
10
10
Аса қауіпті ауруларды жұқтырған жануарларды жою үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
9.
Экскаватор трактор
дана
1
10
Шұңқыр қазуға және жануарлардың аса қауіпті ауруларының аумағын қоршау үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
10.
Кран-манипулятор
дана
1
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарын жою кезінде пайдаланылатын арнайы техниканы, ауыр салмақты жабдықтар мен аспаптарды көтеру, көшіру, тасымалдау үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
11.
Тиегіш
(арнайы техника)
дана
1
10
Жануарлардың аса қауіпті ауруларының ошақтарында ауру жануарларды тиеу үшін
"РЭО" РММ-ның
облыстық филиалына
12.
Грейферлік тиегіші бар ершікті тартқыш
дана
10
7
Инсинераторды тасымалдау үшін және аса қауіпті ауруларды жұқтырған жануарлардың өлексесін өртеген кезде
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
13.
Жеңіл автомашинаға арналған тіркеме
дана
5
7
Жануарлардың аса қауіпті аурулар ошағына дейін қажетті жанар-жағармай жеткізуге үшін
"РЭО" РММ-ның солтүстік, батыс, шығыс, оңтүстік өңірлерінде орналасқан филиалдарына
14.
Шассиге орнатылған жылытылған вагон
дана
14
7
Жануарлардың аса қауіпті ауруларын жою кезінде қызметкерлерді орналастыру үшін, шекара маңындағы бекеттерде көлік құралдарын дезинфекциялау үшін
"РЭО" РММ-ның
облыстық филиалына