О внесении изменений в решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII "О бюджете района Жаңасемей области Абай на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 17 февраля 2025 года № 15/125-VIII
Маслихат района Жанасемей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Жаңасемей области Абай "О бюджете района Жаңасемей области Абай на 2025 - 2027 годы" от от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Жаңасемей на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 443 354,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 199 600,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 144,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 227 610,0 тысяч тенге;
2) затраты –2 453 364,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 645,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 685,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35685,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 320,0 тысяч тенге;

Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VІII "Абай облысы Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 ақпандағы № 15/125-VIII шешімі
Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VІII "Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 443 354,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 199 600,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 144,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 227 610,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 453 354,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 675,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13645,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 685,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35685,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 320,0 мың теңге;

погашение займов – 13 645,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 010,0 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Жаңасемей на 2025 год в сумме 30 000,0 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
Приложение 1 к решению
маслихата района Жаңасемей
№15/125-VIII от 17 февраля
2025 года
Бюджет района Жаңасемей на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

қарыздарды өтеу – 13 645,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 010,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Жаңасемей ауданының атқарушы органының резерві 30 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қолданысқа 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы Жаңасемей
аудандық мәслихатының
17 ақпан 2025 жылғы
№15/125-VIII шешіміне
1-қосымша
2025 жылға Жаңасемей ауданының бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

14516,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
55230,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55230,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1499,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
53731,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
452417,0
1
Социальное обеспечение
263814,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
263814,0
005
Государственная адресная социальная помощь
263814,0
2
Социальная помощь
136933,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136933,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45383,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28758,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
62792,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51670,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51670,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21910,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1200,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28560,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
607409,0
1
Жилищное хозяйство
445411,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28215,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27015,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1200,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
417196,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
196196,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

14516,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
55230,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55230,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1499,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
53731,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
452417,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
263814,0
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
263814,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
263814,0
2
Әлеуметтiк көмек
136933,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136933,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
45383,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28758,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
62792,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51670,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51670,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21910,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
28560,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
607409,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
445411,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28215,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27015,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
417196,0
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
196196,0
00
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу