Об утверждении Методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау
Постановление акимата области Ұлытау от 16 января 2025 года № 05/01
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении Типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 35356), акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Методику определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау.
2. Государственному учреждению "Управление общественного развития области Ұлытау" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Ұлытау.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Рыспеков
Утвержден постановлением
акимата области Ұлытау
№ 05/01
от "16" января 2025 года
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау (далее – Методика), разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории области Ұлытау.
2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги определена в приложении к настоящей Методике .

Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесін бекіту туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 05/01 қаулысы
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушысының 2024 жылғы 6 қарашадағы №525-НҚ "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелген) сәйкес, Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі бекітілсін.
2. "Ұлытау облысының қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ұлытау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Д. Рыспеков
Ұлытау облысы әкімдігінің
2025 жылғы "16" қаңтардағы
№ 05/01 қаулысымен бекітілген
Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі
1. Осы Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі (бұдан әрі –Әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Ұлытау облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық баға осы Әдістеменің қосымшасында айқындалған.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, размещаемый в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну минуту, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой минутах.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).
6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в минутах.
Приложение
к Методике определения стоимости услуг,
закупаемых для осуществления
государственного заказа по проведению
государственной
информационной
политики на территории области Ұлытау
Базовые цены на услуги, закупаемые для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории области Ұлытау
Наименование услуги
Единица измерения
Базовая цена на 2025 год с налогом на добавленную стоимость (тенге)
1
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных материалов в периодических печатных изданиях (газетах) (Bn)
см2

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn – газетте орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
5. Телеарнада көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телеарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телеарнада орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір минутының базалық бағасы;
V – телеарнада орналастырылатын минуттармен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі.
Егер Ұлытау облысы аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телеарнада көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телеарнада көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.
6. Радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің минуттармен есептелетін көлемі.
Ұлытау облысының аумағында
мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге
асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін
қызметтердің құнын айқындау
әдістемесіне
қосымша
Ұлытау облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасы
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
2025 жылға базалық баға қосылған құн салығын қосқанда (теңге)
1
Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды мерзімді баспасөз басылымдарында (газеттерде) орналастыру (Bn)
см2

1500
2
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных материалов в периодических печатных изданиях (журналах) (Bm)
см2
627,2
3
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных материалов в интернет-ресурсе (Bi)
символ
150
4
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных материалов на телевидение (сюжеты, программы), в эфире телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
637 910
5
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных материалов на телевидение (сюжеты, программы), в эфире телеканалов, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории области Ұлытау, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
16800
6
Изготовление (подготовка и создание) и размещение информационных программ и аудиороликов на радио (Br)
минута
17 500

1500
2
Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды мерзімді баспасөз басылымдарында (журналдарда) орналастыру (Bm)
см2
627,2
3
Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды интернет-ресурста орналастыру (Bi)
символ
150
4
Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналар эфирінде, телевизияда (сюжеттер, бағдарламалар) орналастыру (Btv
минут
637 910
5
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ұлытау облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналардың эфирінде ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және құру) және оларды телевизияда (сюжеттер, бағдарламалар) орналастыру (Btv)
минут
16800
6
Ақпараттық бағдарламалар мен аудиороликтерді әзірлеу (дайындау және құру) және радиода орналастыру (Br)
минут
17 500