О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 28/161 "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 4 марта 2025 года № 30/173
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 28/161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205383) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 315 929 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 778 897 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 239 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 673 540 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 624 492 тысяч тенге;
2) затраты – 46 381 814 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 81 678 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 984 207 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 984 207 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 23 592 тысяч тенге;

Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 30/173 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205383 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 315 929 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 778 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 239 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 673 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 624 492 теңге;
2) шығындар - 46 381 814 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 81 678 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 592 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 984 207 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 984 207 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 23 592 теңге;

погашения займов – 3 057 276 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 017 891 тысяч тенге."
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 4 марта 2025 года
№ 30/173
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

қарыздарды өтеу – 3 057 276 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 017 891 теңге."
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2025 жылғы 4 наурызындағы
№ 30/173
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

338179
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7502
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
123602
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
342885
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
636247
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
182539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74733
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
13300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
58506
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
5000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19972281
1
Жилищное хозяйство
7615167
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7047483
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4927873
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2119610
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
383182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
97023
003
Капитальные расходы государственного органа
3349
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
123700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
159110
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
184502
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

338179
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7502
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
123602
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
342885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
636247
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
182539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74733
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
58506
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19972281
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7615167
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7047483
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4927873
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2119610
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
383182
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97023
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3349
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
123700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
159110
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
184502
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер