"Қазақстан темір жолы" Ұлттық компания" АҚ-ға жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданы Топар кентінің әкімінің 2025 жылғы 20 қаңтардағы № 1 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 19, 69-баптарына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 1-тармағының 6-тармақшасын басшылыққа ала отырып, Абай ауданы Топар кентінің әкімі ШЕШТІ:
1. "Қазақстан темір жолы "Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына Топар станциясына дейін 767 км-ден бастап магистральдық байланыс кабелін ұстау және қызмет көрсету үшін жалпы көлемі 2,0780 га жер учаскесіне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 49 жыл мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шығындарын толық көлемде өтеуге, залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын (келісім бойынша);
2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға міндетті.
3) санитариялық және экологиялық нормаларды сақтауға; қажет болған жағдайда пайдаланушы қызметтерге жер учаскесіне кедергісіз кіруді қамтамасыз етуге міндетті.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Топар кенті әкімінің орынбасары К. А. Балтаевқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім М. Сафаров

Об установлении АО "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" публичного сервитута
Решение акима поселка Топар Абайского района Карагандинской области от 20 января 2025 года № 1
В соответствии со статьями 19, 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, руководствуясь п.п.6 п.1 ст. 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким поселка Топар Абайского района РЕШИЛ:
1. Установить Акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" публичный сервитут сроком на 49 лет без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей на земельный участок общей площадью 2,0780 га для содержания и обслуживания магистрального кабеля связи от 767 км до ст. Топар.
2. Акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию);
2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан.
3) соблюдать санитарные и экологические нормы; обеспечить беспрепятственный доступ на земельный участок эксплуатирующим службам в случае необходимости.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима поселка Топар Балтаева К.А.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким М. Сафаров