О внесении изменений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 28-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 26 февраля 2025 года № 29-2
Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2024 года №28-2 "О районном бюджете на 2025–2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 514 816,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 033 631 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 453 580,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8 551 885,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 942 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 320 458 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 516 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -130 010,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 130 010,7 тысяч тенге;
поступление займов – 320 458 тысяч тенге;
погашение займов – 236 289 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 ақпандағы № 29-2 шешімі
Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №28-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 514 816,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 033 631 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 453 580,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 551 885,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 92 942 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 320 458 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 516 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -130 010,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 130 010,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 320 458 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 236 289 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 45 839,9 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жалагашского районного маслихата У. Елеусинов
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 26 февраля 2025 года № 29-2
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Бюджет района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 839,9 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының төрағасы У. Елеусинов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 29-2 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

141591
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1794
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1435730
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
104865
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1330865
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
58638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
58638
02
Оборона
44574
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20726
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20726
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23848
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2562
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21286
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 670
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2670
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2670
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 002 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199876
010
Государственная адресная социальная помощь
199876
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
546604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40814
006
Оказание жилищной помощи
4925
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66381
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
180
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6901
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211793
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

141591
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1794
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1435730
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104865
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1330865
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
58638
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58638
02
Қорғаныс
44 574
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20726
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20726
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23848
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2562
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21286
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 670
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2670
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2670
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 002923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199876
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
199876
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
546604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40814
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4925
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
66381
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Данқ" ордендерiмен марапатталған, "Халык Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
180
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6901
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211793
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

382 865,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
55497,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4783
0330 033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
4783
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
50714,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
12591
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
38123,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
16 463
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16463
008
Развитие объектов спорта
16463
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
5 514
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5514
036
Развитие газотранспортной системы
5514
12
Транспорт и коммуникации
11 040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11040
022
Развитие транспортной инфраструктуры
11040
13
Прочие
294 351
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
294351
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
294351
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 26 февраля 2025 года № 29-2
Приложение 5 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 464 526,3
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
6690
На оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью, получающих услуги санаторно-курортного лечения
2359
На реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения района"
17224
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
14049
Капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги (2,3 км) "Кызылорда-Жалагаш-Аксу-Беркимбай калпе" KND-12 Жалагашского района
168132
Капитальный ремонт автомобильных дорог (16 улиц) в селах Каракткен и Далдабай
165327
Работы по каптальному ремонту улиц К.Сатпаева, Жаңадария, Достык, Мектеп в с.о. Жанадария

382 865,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 497,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4783
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және
(немесе) жайластыру
4783
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және
құрылыс бөлімі
50714,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
12591
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
38123,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
16 463
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және
құрылыс бөлімі
16463
008
Спорт обьектілерін дамыту
16463
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
5 514
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5514
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
5514
12
Көлік және коммуникация
11 040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11040
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
11040
13
Басқалар
294 351
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
294351
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
294351
Жалағаш аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 29-2 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
1 464 526,3
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
6690
Санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекк
2359
"Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыруға
17224
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
14049
Жалағаш ауданындағы KND-12 "Қызылорда-Жалағаш-Ақсу-Беркімбай қалпе" аралығындағы аудандық маңызы бар кірме автомобиль жолын (2,3 км) күрделі жөндеу
168132
Қаракеткен және Далдабай ауылдарындағы автомобиль жолдарын (16 көше) күрделі жөндеу
165327
Жаңадария ауылындағы Қ.Сәтбаев,Жаңадария, Достық, Мектеп көшелерін күрделі жөндеу жұмыстары

175250
Капитальный ремонт улиц Ы.Акмырзаев, Ш.Есова, М.Ахметова, Аккыр, Н.Таспенова в населенном пункте Аккыр
167757,3
В рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі":
Капитальный ремонт улиц в поселке Жалагаш
678704
Капитальный ремонт автомобильных дорог ул. Жамбыла, ул. Ердузелова в селе М.Шаменова
69034
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 26 февраля 2025 года № 29-2
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

175250
Аққыр елді мекеніндегі Ы.Ақмырзаев, Ш.Есов, М.Ахметов, Аққыр, Н.Тәспенов көшелеріне күрделі жөндеу
167757,3
Ауыл Ел бесігі жобасы бойынша:
Жалағаш кентіндегі көшелерге күрделі жөндеу
678704
М.Шәменов ауылындағы Жамбыл, Ердозелов көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
69034
Жалағаш аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 29-2 шешіміне 4-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

53 123,2
Строительство спортивной тренажерной площадки в селе Аккыр
15000
Софинансирование проекта "Реконструкция и расширения система водоснабжения в населенном пункте Есет батыр"
38123,2

53 123,2
Аққыр ауылында спорттық жаттығу алаңының құрылысы
15000
"Есет батыр елді мекенінде ауыз су жүйесін жаңғырту және кеңейту" жобасын қоса қаржыландыру
38123,2