О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 208/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 24 апреля 2025 года № 234/29
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 208/25 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204837) следующие изменения:
1) преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:";
2) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 366 263 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 38 830 731 тысяча тенге;
неналоговые поступления - 200 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 9 669 891 тысяча тенге;
поступления трансфертов - 24 665 623 тысячи тенге;
2) затраты - 71 967 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -91 442 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 305 048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 396 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - 1 490 070 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 490 070 тысяч тенге.";
3) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
285 107 тысяч тенге – на благоустройство центрального парка в поселке Шидерты;
169 887 тысяч тенге – на капитальный ремонт 4-х дорог села Акколь Аккольского сельского округа;
118 392 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тортуй Экибастузского сельского округа;
107 816 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" села Қоянды Қояндинского сельского округа;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 208/25 "2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 234/29 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының "2025 -2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 208/25 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204837 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 94-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
2) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 73 366 263 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 38 830 731 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 200 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 9 669 891 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 665 623 мың теңге;
2) шығындар - 71 967 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -91 442 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 305 048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 396 490 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 1 490 070 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -1 490 070 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
285 107 мың теңге – Шідерті поселкесінде орталық саябақты абаттандыруға;
169 887 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылының төрт жолына күрделі жөндеуге;
118 392 мың теңге – Екібастұз ауылдық округі Төртүй ауылында ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
107 816 мың теңге – Қоянды ауылдық округі Қоянды ауылында "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

938 886 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог Торт-Кудукского сельского округа, села Кудайколь Железнодорожного сельского округа;
33 618 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Курылысшы Қояндинского сельского округа, в Сарыкамысском сельском округе;
7 550 тысяч тенге – на текущий ремонт столовой села Акколь Аккольского сельского округа;
7 500 тысяч тенге – на услуги охраны объекта АП-162/10 в поселке Шидерты;
5 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Шидерты;
27 441 тысяча тенге – на освещение улиц населенных пунктов села Курылысшы Қояндинского сельского округа, Аккольского сельского округа;
1 575 тысяч тенге – на проведение оценки комплекса зданий АП-162/10 в поселке Шидерты;
920 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
53 730 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов Аккольского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа;
14 229 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Қояндинского сельского округа и села имени академика Алькея Маргулана;
19 500 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов Байетского сельского округа, Аккольского сельского округа;

938 886 мың теңге – Төрт-Құдық ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округі Құдайкөл ауылының автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
33 618 мың тенге – Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында, Сарықамыс ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
7 550 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылындағы асханасын ағымдағы жөндеуге;
7 500 мың теңге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 нысанының күзет қызметіне;
5 000 мың тенге – Шідерті поселкесінің елді мекеніңде санитариясын қамтамасыз етуге;
27 441 мың тенге –Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында, Ақкөл ауылдық округі елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
1 575 мың тенге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 ғимараты кешеніне бағалауды жүргізуге;
920 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
53 730 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Теміржол ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі елдi мекендерін абаттандыруға;
14 229 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі және академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылының автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге;
19 500 мың тенге – Бәйет ауылдық округі, Ақкөл ауылдық округі елді мекендерін сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;

6 841 тысяча тенге – на обеспечение деятельности акима села Шиқылдақ, Экибастузского сельского округа;
7 000 тысяч тенге – на обеспечение деятельности дома культуры поселка Солнечный.";
4) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

6 841 мың тенге – Шиқылдақ ауылы, Екібастұз ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге;
7 000 мың тенге – Солнечный поселкесінің мәдениет үйінің қызметін қамтамасыз етуге.";
4) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
158 897
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
513 309
122
Аппарат акима района (города областного значения)
513 309
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
70 320
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
442 989
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
117 803
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
117 803
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
117 803
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
117 803
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 611 910
1
Социальное обеспечение
1 132 518
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 132 518
005
Государственная адресная социальная помощь
1 132 518
2
Социальная помощь
2 165 655
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 759 365
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 661
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
634 880
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 437
1
2
3
4
5
6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
120 658
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
279 801
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
677 216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406 290
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
158 897
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
513 309
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
513 309
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
70 320
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
442 989
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
117 803
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
117 803
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
117 803
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
117 803
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 611 910
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 132 518
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 132 518
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 132 518
2
Әлеуметтiк көмек
2 165 655
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 759 365
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 661
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
634 880
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 437
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
120 658
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
279 801
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
677 216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
406 290
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

102 863
1
2
3
субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям
1 980 000
благоустройство территорий
810 400
благоустройство детских площадок
585 636
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
11 485 038
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 251 415
развитие электроснабжения и освещения
209 370
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
44 444
строительство и реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
975 966
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
242 603
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
2 922 894
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
1 358 910
развитие теплоэнергетической системы
4 479 436
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
2 163 034
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 394 781
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
150 214
- обеспечение санаторно-курортным лечением
19 178
- обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования для детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
3 124
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
127 912
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
624 025
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
5 758
- культура
3 259
- социальная защита
126
- государственные органы
2 373
выплата государственной адресной социальной помощи
612 851
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
1 933
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
768 253
развитие системы водоснабжения и водоотведения
609 893
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
158 360
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
5 315 060
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда
5 315 060
1
2
3
Республики Казахстан:
развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 000 000
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
400 000
развитие теплоэнергетической системы
1 000 000
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах

102 863
1
2
3
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 980 000
аумақтарды абаттандыру
810 400
балалар алаңын абаттандыру
585 636
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
11 485 038
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 251 415
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
209 370
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
44 444
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және реконструкциялау
975 966
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
242 603
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
2 922 894
кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 358 910
жылу энергетикалық жүйені дамыту
4 479 436
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 163 034
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 394 781
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
150 214
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
19 178
- мүгедектігі бар тұлғаларды Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды лубрицирдық бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
3 124
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
127 912
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
624 025
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
5 758
- мәдениет
3 259
- әлеуметтік қорғау
126
- мемлекеттік органдар
2 373
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
612 851
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру
1 933
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер:
768 253
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
609 893
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
158 360
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
5 315 060
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму
5 315 060
1
2
3
трансферттер:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 000 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
400 000
жылу энергетикалық жүйені дамыту
1 000 000
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру