О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 22 апреля 2025 года № 135/31
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 24 декабря 2024 года № 121/28 "О бюджете района Аққулы на 2025 - 2027 годы" (регистрационный номер акта в государственном реестре номативных правовых актов Республики Казахстан № 204614 ) следующие изменения:
1) преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствие с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Аққулы РЕШИЛ:"
2) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4364077 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 966401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 353 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3376707 тысяч тенге;
2) затраты – 4402946 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50259 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47658 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47658 тысяч тенге.
3) пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
894 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
22622 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
2950 тысяч тенге – на оплату труда технического персонала;
22109 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения в сельских округах, в том числе в селе Казы 5482 тысяч тенге, в селе Ямышево 8628 тысяч тенге, в селе Жамбыл 3548 тысяч тенге, в селе Жанатан 2302 тысяч тенге и в селе Айтей 2149 тысяч тенге;
13500 тысяч тенге – на текущий ремонт детских площадок в сельских округах;
1000 тысяч тенге – на разработку ПСД для устройства тротуара в селе Аққулы;
11324 тысяч тенге – на обустройство обелиска в селе Казы;

Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 сәірдегі № 135/31 шешімі
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы" № 121/28 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 204614) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:"
2) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4364077 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 966401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3376707 мың теңге;
2) шығындар – 4402946 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8789 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50259 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47658 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47658 мың теңге.
3) көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
894 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
22622 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
2950 мың теңге – техникалық қызметкерлерге еңбекақы төлеу үшін;
22109 мың теңге – ауылдық округтерде көше жарығын жаңғыртуға, оның ішінде Қазы ауылында 5482 мың теңге, Ямышев ауылында 8628 мың теңге, Жамбыл ауылында 3548 мың теңге, Жаңатан ауылында 2302 мың теңге және Әйтей ауылында 2149 мың теңге;
13500 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын ағымдағы жөндеуге;
1000 мың теңге – Аққулы ауылында тротуар орнату үшін ЖСҚ әзірлеуге;
11324 мың теңге – Қазы ауылында обелискіні жайластыруға;

2904 тысяч тенге – на разработки ПСД и ведомственной экспертизой для среднего ремонта дорог, в том числе села Аққулы 404 тысяч тенге, села Тлектес 1000 тысяч тенге и села Кызылкогам 1500 тысяч тенге;
80597 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Айтей" 0-0,3 км 16562 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жанатан" 0-0,35 км 21358 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жамбыл" 0-0,43 км 18965 тысяч тенге, "Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Аққулы улицы С.Калиева, Кадырбаева и Шарапиденова" 23712 тысяч тенге;
211237 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ш.Айманова, Молдажанова, Бейбітшілік и Достық села Шарбакты общей протяженностью 4,160 км;
1776 тысяч тенге – на оплату заработной платы, в том числе Кызылагашский сельский округ 572 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 507 тысяч тенге, сельский округ Қарақала 147 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 150 тысяч тенге, Шакинский сельский округ 140 тысяч тенге, Шарбактинский сельский округ 130 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 130 тысяч тенге;
1336 тысяч тенге – на оплату командировочных расходов, в том числе Кызылагашский сельский округ 385 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 283 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 385 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 283 тысяч тенге;
500 тысяч тенге – на текущий ремонт автотранспорта Кызылагашского сельского округа;
1688 тысяч тенге – на установку и ремонт видеокамер, в том числе Кызылагашский сельский округ 276 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 450 тысяч тенге, Малыбайский сельский округ 276 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 686 тысяч тенге;
2938 тысяч тенге – на экспертизу качества дорог в селе Шарбакты;
7000 тысяч тенге – на обустройство обелиска в селе Мергалым;

2904 мың теңге – жолдарды орташа жөндеу үшін ЖСҚ және мемлекеттік сараптама әзірлеуге, оның ішінде Аққулы ауылына 404 мың теңге, Тлектес ауылына 1000 мың теңге және Қызыл-қоғам ауылына 1500 мың теңге;
80597 мың теңге – "Әйтей ауылына кіреберіс" 0-0,3 шқ 16562 мың теңге, – "Жаңатан ауылына кіреберіс" 0-0,35 шқ 21358 мың теңге, "Жамбыл ауылына кіреберіс" 0-0,43 шқ 18965 мың теңге және "Аққулы ауылы, С.Қалиева, Қадырбаев, Шарапиденов көшелерінің ауылішілік жолдарын орташа жөндеу" 23712 мың теңге;
211237 мың теңге – жалпы ұзындығы 4,160 шқ Шарбақты ауылының Ш.Айманов, Молдажанов, Бейбітшілік және Достық көшелерінің кентшілік жолдарын орташа жөндеуге;
1776 мың теңге – жалақы төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 572 мың теңге, Баймульдин ауылдық округі 507 мың теңге, Қарақала ауылдық округі 147 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 150 мың теңге, Шақа ауылдық округі 140 мың теңге, Шарбақты ауылдық округі 130 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 130 мың теңге;
1336 мың теңге – іссапар шығындарын төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 385 мың теңге, Баймульдин ауылдық округі 283 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 385 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 283 мың теңге;
500 мың теңге – Қызылағаш ауылдық округіндегі автокөліктерді ағымдағы жөндеуге;
1688 мың теңге – бейнекамераларды орнату және жөндеу үшін, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 276 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 450 мың теңге, Малыбай ауылдық округі 276 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 686 мың теңге;
2938 мың теңге – Шарбақты ауылындағы жолдардың сапасына сараптама жүргізу үшін;
7000 мың теңге – Мерғалым ауылында обелискіні жайластыруға;