О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 644 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 февраля 2025 года № 126
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 644 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" следующие изменения и дополнения:
в положении республиканского государственного учреждения "Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица – Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 10, административное здание "Kazyna Towers".";
пункт 15 дополнить подпунктами 6-2) и 6-3) следующего содержания:
"6-2) осуществление государственного контроля и надзора за соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан в области производства и оборота органической продукции, на стадии реализации органической продукции;
6-3) осуществление государственного надзора в области безопасности игрушек;";
подпункт 12) пункта 15 дополнить абзацем десять следующего содержания:
"порядок отбора проб (образцов) продукции (товара) для проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы;";
подпункт 13) пункта 15 дополнить абзацами шестнадцать, семнадцать, восемнадцать и девятнадцать следующего содержания:
"регистрации всех случаев профессиональных заболеваний и (или) отравлений, в том числе подозрений на профессиональные заболевания и (или) отравления, обусловленные воздействием на работника вредных производственных факторов в связи с выполнением работником своих трудовых (служебных) обязанностей либо иных действий по собственной инициативе в интересах работодателя, в том числе после прекращения трудовых отношений с работодателем, субъектами здравоохранения, оказывающими специализированную медицинскую помощь в области профессиональной патологии и экспертизы, по месту их выявления;
учета организациями здравоохранения, оказывающими специализированную медицинскую помощь в области профессиональной патологии и экспертизы, а также государственного учета и ведения отчетности государственными органами и организациями санитарно-эпидемиологической службы случаев профессиональных заболеваний и (или) отравлений;
представления отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, производителями, импортерами табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком;
о привлечении специалистов организаций здравоохранения к осуществлению санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при инфекционных, паразитарных и профессиональных заболеваниях, отравлениях населения;";
абзац шестой подпункта 14) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"сведений, необходимых для осуществления камерального контроля, а также порядка их представления таможенными органами, уполномоченным органом в области технического регулирования;";
подпункт 14) пункта 15 дополнить абзацами семь и восемь следующего содержания:
"требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования, условий ее применения и срока действия данной меры (при необходимости);
продукции, подлежащей государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;";

"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 21 ақпандағы № 126 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 644 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемеcінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан жері – Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 10-үй, "Kazyna Towers" әкімшілік ғимараты.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 6-2) және 6-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"6-2) органикалық өнімді өткізу сатысында Қазақстан Республикасының органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
6-3) ойыншықтардың қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру;";
15-тармақтың 12) тармақшасы мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу үшін өнімнің (тауардың) сынамаларын (үлгілерін) іріктеу тәртібін әзірлеу;";
15-тармақтың 13) тармақшасы мынадай мазмұндағы он алтыншы, он жетінші, он сегізінші және он тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"жұмыскердің өз еңбек (қызметтік) міндеттерін не жұмыс берушінің мүддесі үшін өз бастамасы бойынша өзге де әрекеттерді орындауына байланысты, оның ішінде жұмыс берушімен, кәсіптік патология және сараптама саласында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерімен еңбек қатынастары тоқтатылғаннан кейін жұмыскерге зиянды өндірістік факторлардың әсер етуіне байланысты кәсіптік аурулардың және (немесе) уланудың, оның ішінде кәсіптік ауруларға және (немесе) улануға күдіктенудің барлық оқиғаларын олардың анықталған жері бойынша тіркеу;
кәсіптік патология және сараптама саласында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің кәсіптік аурулар және (немесе) уланулар жағдайларын есепке алуы, сондай-ақ санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдары мен ұйымдарының мемлекеттік есепке алуы және есептілік жүргізуі;
темекі бұйымдарын, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдарды өндірушілерінің, импорттаушыларының темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсынуы;
халықтың инфекциялық, паразиттік және кәсіптік аурулары, уланулары кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарын санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды жүзеге асыруға тарту туралы қағидаларды әзірлеу;";
15-тармақтың 14) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"камералдық бақылауды жүзеге асыруға қажетті мәліметтердің тізбесін, сондай-ақ оларды кеден органдарының, техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органның ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;";
15-тармақтың 14) тармақшасы мынадай мазмұндағы жетінші және сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптар, сондай-ақ талаптарды нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін, оның қолданылу шарттарын және осы шараның қолданылу мерзімін айқындау (қажет болған кезде) тізбесін әзірлеу және бекіту;
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын өнімдер тізбесін әзірлеу және бекіту;";

пункт 15 дополнить подпунктами 14-1) и 14-2) следующего содержания:
"14-1) разработка акта, определяющего предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в курительных табачных изделиях, в том числе изделиях с нагреваемым табаком, табаке для кальяна, кальянной смеси, системах для нагрева табака;
14-2) разработка акта, о требованиях к оборудованию мест, выделенных специально для потребления табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, систем для нагрева табака;";
пункт 15 дополнить подпунктами 23-1), 23-2), 23-3), 23-4 и 23-5) следующего содержания:
"23-1) ведение реестра о присвоении учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащим государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
23-2) размещение на интернет-ресурсе реестра продукции (товара), не соответствующей (не соответствующего) требованиям технических регламентов и (или) единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям Евразийского экономического союза;
23-3) осуществление расследования в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
23-4) согласование списка разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции;
23-5) согласование порядка производства и оборота органической продукции;";
подпункт 45) пункта 15 дополнить абзацем три следующего содержания:
"петиции по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;";
в положениях республиканских государственных учреждений "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля области Абай Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Акмолинской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Актюбинской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля города Алматы Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Алматинской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Атырауской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Западно-Казахстанской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля области Жетісу Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Жамбылской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Карагандинской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Костанайской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Кызылординской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Мангистауской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля города Астаны Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Павлодарской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Северо-Казахстанской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Туркестанской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля области Ұлытау Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Восточно-Казахстанской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан", "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля города Шымкента Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" утвержденные указанным приказом:

15-тармақ мынадай мазмұндағы 14-1) және 14-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"14-1) шегілетін темекі бұйымдарында, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдарда, қорқорға арналған темекіде, қорқор қоспасында, темекіні қыздыруға арналған жүйелерде никотин мен шайырлы заттар болуының шекті жол берілетін деңгейлерін айқындайтын актіні әзірлеу;
14-2) темекі бұйымдарын, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдарды, темекіні қыздыруға арналған жүйелерді тұтыну үшін арнайы бөлінген орындарды жабдықтауға қойылатын талаптар туралы актіні әзірлеу;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 23-1), 23-2), 23-3), 23-4 және 23-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"23-1) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру туралы тізілімді жүргізу;
23-2техникалық регламенттердің талаптарына және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарына сәйкес келмейтін (сәйкес келмейтін) өнім (тауар) тізілімін интернет-ресурста орналастыру;
23-3) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тергеп-тексеруді жүзеге асыру;
23-4) органикалық өнімді өндіру кезінде қолданылатын рұқсат етілген құралдардың тізімін келісу;
23-5) органикалық өнімді өндіру және оның айналымы тәртібін келісу;";
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша петицияларды қарау;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Абай облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Ақмола облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Ақтөбе облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Алматы қаласының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Алматы облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Атырау облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Батыс Қазақстан облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Жетісу облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Жамбыл облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қарағанды облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қостанай облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қызылорда облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Маңғыстау облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Астана қаласының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Павлодар облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Солтүстік Қазақстан облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Түркістан облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Ұлытау облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Шығыс Қазақстан облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті", "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Шымкент қаласының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемелерінің ережелерінде:

пункт 15 дополнить подпунктами 6-2) и 6-3) следующего содержания:
"6-2) осуществление государственного контроля и надзора за соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан в области производства и оборота органической продукции, на стадии реализации органической продукции;
6-3) осуществление государственного надзора в области безопасности игрушек;";
пункт 15 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) осуществление расследования в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;";
подпункт 13) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"13) определение класса опасности медицинских отходов по степени их воздействия на человека и окружающую среду;";
подпункты 17) и 20) пункта 15 исключить;
подпункт 24) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"24) осуществление государственного контроля и надзора в области профилактики йододефицитных заболеваний;";
подпункт 26) пункта 15 исключить;
подпункт 27) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"27) осуществление регулирования и контроля за обращением медицинских отходов (сбор, хранение, транспортировка и утилизация медицинских отходов);";
подпункт 29) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"29) присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащим государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;";
подпункт 31) пункта 15 исключить;
подпункт 33) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"33) проведение расследований случаев профессиональных заболеваний и (или) отравлений, обусловленные воздействием на работника вредных производственных факторов в связи с выполнением работником своих трудовых (служебных) обязанностей либо иных действий по собственной инициативе в интересах работодателя;";
пункт 15 дополнить подпунктом 33-1) следующего содержания:
"33-1) ведение учета профессиональных заболеваний и отравлений, неинфекционной заболеваемости;";
подпункт 34) пункта 15 дополнить абзацем три следующего содержания:
"петиции по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;";
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля Алматинской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение юридического лица – 040800, Республика Казахстан, Алматинская область, город Қонаев, улица Абая, 35/7.";
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" утвержденного указанным приказом:

15-тармақ мынадай мазмұндағы 6-2) және 6-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"6-2) органикалық өнімді өткізу сатысында Қазақстан Республикасының органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
6-3) ойыншықтардың қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тергеп-тексеруді жүзеге асыру;";
15-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) медициналық қалдықтардың адамға және қоршаған ортаға әсер ету дәрежесі бойынша олардың қауіптілік сыныптарын айқындау;";
15-тармақтың 17) және 20) тармақшалары алып тасталсын;
15-тармақтың 24) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"24) йод тапшылығы ауруларының профилактикасы саласында мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;";
15-тармақтың 26) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 27) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"27) медициналық қалдықтардың айналымын реттеуді және бақылауды жүзеге асыру (медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, тасымалдау және кәдеге жарату);";
15-тармақтың 29) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"29) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру;";
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 33) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"33) жұмыскердің өз еңбек (қызметтік) міндеттерін не жұмыс берушінің мүддесінде өз бастамасы бойынша өзге де әрекеттерді орындауына байланысты жұмыскерге зиянды өндірістік факторлардың әсер етуінен болған кәсіптік аурулар және (немесе) улану жағдайларына тергеп-тексеру жүргізу;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 33-1) тармақшамен толықтырылсын:
"33-1) кәсіптік аурулар мен улануларды, инфекциялық емес сырқаттанушылықты есепке алуды жүргізу;";
15-тармақтың 34) тармақшасы мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша петицияларды қарау;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Алматы облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлғаның орналасқан жері – 040800, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Қонаев қаласы, Абай көшесі, 35/7.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Көліктегі санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:

подпункт 6-1) пункта 15 исключить;
пункт 15 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) осуществление расследования в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;";
подпункт 13) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"13) определение класса опасности медицинских отходов по степени их воздействия на человека и окружающую среду;";
подпункты 17), 18), 19) и 20) пункта 15 исключить;
подпункт 21) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"21) осуществление эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями;";
подпункты 22) и 26) пункта 15 исключить;
подпункт 27) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"27) осуществление регулирования и контроля за обращением медицинских отходов (сбор, хранение, транспортировка и утилизация медицинских отходов);";
подпункт 31) пункта 15 исключить;
подпункт 37) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"37) проведение расследований случаев профессиональных заболеваний и (или) отравлений, обусловленные воздействием на работника вредных производственных факторов в связи с выполнением работником своих трудовых (служебных) обязанностей либо иных действий по собственной инициативе в интересах работодателя;";
пункт 15 дополнить подпунктом 37-1) следующего содержания:
"37-1) ведение учета профессиональных заболеваний и отравлений, неинфекционной заболеваемости;";
подпункт 38) пункта 15 дополнить абзацем три следующего содержания:
"петиции по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;".
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением пункта 2 настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова

15-тармақтың 6-1) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тергеп-тексеруді жүзеге асыру;";
15-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) медициналық қалдықтардың адамға және қоршаған ортаға әсер ету дәрежесі бойынша олардың қауіптілік сыныптарын айқындау;";
15-тармақтың 17), 18), 19) және 20) тармақшалары алып тасталсын;
15-тармақтың 21) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"21) инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру;";
15-тармақтың 22) және 26) тармақшалары алып тасталсын;
15-тармақтың 27) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"27) медициналық қалдықтардың айналымын реттеуді және бақылауды жүзеге асыру (медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, тасымалдау және кәдеге жарату);";
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 37) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"37) жұмыскердің өз еңбек (қызметтік) міндеттерін не жұмыс берушінің мүддесінде өз бастамасы бойынша өзге де әрекеттерді орындауына байланысты жұмыскерге зиянды өндірістік факторлардың әсер етуінен болған кәсіптік аурулар және (немесе) улану жағдайларына тергеп-тексеру жүргізу;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 37-1) тармақшамен толықтырылсын:
"37-1) кәсіптік аурулар мен улануларды, инфекциялық емес сырқаттанушылықты есепке алуды жүргізу;";
15-тармақтың 38) тармақшасы мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша петицияларды қарау;".
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 2-тармағының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Әлназарова