Об утверждении бюджета Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2025-2027 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 29-7
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 85, статьей 91 Бюджетного кодекса, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 279 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 403 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 295 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 581 тысяча тенге;
2) затраты – 40 206,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 927,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 927,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 927,7 тысяч тенге.";
2. Установить, что доходы бюджета Ломоносовского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) если иное не установлено подпунктом 2) пункта 1 статьи 26 Бюджетного Кодекса, индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;

2025-2027 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Ломоносов ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 29-7 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабы 2-тармағына, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Ломоносов ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 279 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 403 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 295 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 581 мың теңге;
2) шығындар – 40 206,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0: бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 927,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 927,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 927,7 мың теңге.";
2. 2025 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-1-бабына сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатындығы белгіленсін:
1) егер Бюджеттік Кодекстің 26-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жерінен;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғаларға салынатын мүлік салығынан;
3) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендердің жерлерiне салынатын жер салығынан;

4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
5) единого земельного налога;
6) плата за пользование земельными участками.
3. Неналоговыми поступлениями в бюджет сельского округа являются:
1) штрафы, налагаемые акимом сельского округа за административные правонарушения;
2) доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
доходы от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
3) прочие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
4. Поступлением в бюджет сельского округа от продажи основного капитала является:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
5. Поступлениями трансфертов в бюджет сельского округа являются трансферты из районного, областного и республиканского бюджетов.
6. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Ломоносовского сельского округа, составляет 10 687 тысяч тенге.

4) көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. Ауылдық округ бюджеттеріне түсетін салықтық емес түсімдер болып:
1) ауылдық округ әкімі әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
2) ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
3) ауылдық округ бюджетіне түсетін өзге де салықтық емес түсімдер табылады.
4. Ауылдық округ бюджетіне негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер табылады.
5. Аудандық, облыстық және республикалық бюджеттерден берілетін трансферттер ауылдық округ бюджетіне түсетін трансферттердің түсімдері болып табылады.
6. Аудандық бюджеттен Ломоносов ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 10 687 мың теңгені құрайды.

7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата района имени Габита Мусрепова:
1) решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2024 года № 25-7 "Об утверждении бюджета Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 28 марта 2025 года № 27-11 "О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2024 года № 25-7 "Об утверждении бюджета Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2025-2027 годы".

7. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25-7 "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Ломоносов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімі;
2) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 наурыздағы № 27-11 "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25-7 "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Ломоносов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области С. Баумаганбетов
Приложение 1 к решению
маслихата района имени
Габита Мусрепова Северо-
Казахстанской области от
8 мая 2025 года № 29-7__
Бюджет на 2025 год Ломоносовского сельского округа района имени Габита Мусрепова
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының төрағасы С. Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 29-7 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Ломоносов ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)