Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/420
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 35 347 тысяч тенге:
налоговые поступления - 8 830 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 317 тысяч тенге;
2) затраты - 35 871,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты -0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 524,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 524,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 524,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 524,9 тысяч тенге.
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Заградовского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2024 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, районного бюджета в сумме 0,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Заградовского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета в сумме 21 534 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/420 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-баптың 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 35 347 мың теңге:
салық түсімдері - 8 830 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 23 317 мың теңге;
2) шығындар - 35 871,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 524,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 524,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 524,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 524,9 мың теңге.
1-1. Заградовка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2024 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 0,2 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. Заградовка ауылдық округінің бюджетінде 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.
2. Заградовка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Заградовка ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 21 534 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.

Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:

Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:

1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/366 "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/384 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/366 "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/366 шешімінің;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/366 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/384 шешімінің күші жойылды деп танылсын.